Ordu-Giresun-Trabzon tatilimiz için yardım lütfen !

sadevehuzurlu

Evvela huzur! Gerisi sonradan gelir.
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
2.222
3.582
MERHABA ARKADAŞLAR:)

31 Temmuz-3 Ağustos arası 4 günlük kısa bir tatil planımız var eşimle.

Ordu-Giresun-Trabzon illerini 4 günde gezebilmeyi umut ediyoruz.Malum vakit kısıtlı inşallah yetişebiliriz her yere.

Giden arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacımız var. Ne yenir-içilir, nerelerde kalınır(1er gün), nereler gezilmelidir vb.?

Neleri yapmadan dönmeyelim? 4 günde max nasıl gezilebilir?

Şu anda kafamızdaki plana göre mutlaka gezeceğimiz yerler: Sümela Manastırı, Uzungöl, Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Boztepe, Giresun Kalesi.

Ordu'da yason burnu görülebilir
Giresunda ise şebinkarahisar yolundan gidilen ve genelde yerli halkın enteresan şekilde bilmediği kökev adlı yere gidip balık yemenizi ısrarla tavsiye ediyorum. Açık konuşmak gerekirse Üzülerek söylüyorum ki trabzon bu konuda biraz daha iyi olsada ne orduda ne giresunda gezilip görülebilecek pek bir yer yok... Alınmaca gücenmece yok turizm açısından geri kalmış olduklarından karadeniz turu yapalım denecek durum söz konusu değil... Bunu özellikle giresun için söylüyorum... Daha batıdan başlarsanız özellikle sinop taraflarından daha keyifli olabilir sizin için, şimdiden iyi tatiller

Just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must to go on'.

Ordu'da yason burnu görülebilir
Giresunda ise şebinkarahisar yolundan gidilen ve genelde yerli halkın enteresan şekilde bilmediği kökev adlı yere gidip balık yemenizi ısrarla tavsiye ediyorum. Açık konuşmak gerekirse Üzülerek söylüyorum ki trabzon bu konuda biraz daha iyi olsada ne orduda ne giresunda gezilip görülebilecek pek bir yer yok... Alınmaca gücenmece yok turizm açısından geri kalmış olduklarından karadeniz turu yapalım denecek durum söz konusu değil... Bunu özellikle giresun için söylüyorum... Daha batıdan başlarsanız özellikle sinop taraflarından daha keyifli olabilir sizin için, şimdiden iyi tatiller

Just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must to go on'.

ya gercekten mı tuhh nasıl da heveslenmıstım, sagolun, esıme soylıym bakalım

Hevesiniz kırılmasın yani beklentiniz ne yönde gerçi bilemiyorum ama dediğim gibi sinop tan başlayarak trabzona yol alırsanız memnun kalırsınız diye düşünüyorum... Sonuçta seyahat etmek daha önce bulunmadığınız yerlerde bulunmak zaten keyifli olacaktır tadını çıkarın :)

Hevesiniz kırılmasın yani beklentiniz ne yönde gerçi bilemiyorum ama dediğim gibi sinop tan başlayarak trabzona yol alırsanız memnun kalırsınız diye düşünüyorum... Sonuçta seyahat etmek daha önce bulunmadığınız yerlerde bulunmak zaten keyifli olacaktır tadını çıkarın :)

çok naziksiniz, teşekkürler:) dikkate alıcam

Giresunda ise şebinkarahisar yolundan gidilen ve genelde yerli halkın enteresan şekilde bilmediği kökev adlı yere gidip balık yemenizi ısrarla tavsiye ediyorum.

arkadaşım Allah razı olsun sizden, kökevi sadece sizden duyarak gittim, araştırmalarımda başka yerde karşıma çıkmadı, harikaydı, çok beğendim, eğer buraya cvp yazmasaydınız o güzellikten mahrum kalacaktım, çok beğendim doğallığı.Teşekkürler.Gerçekten de Giresun'da kale ve kökevi dışında pek bisey yokmus ama 4 gunluk hızlandırılmıs bı programla (3 gun gezı+1 gun toplam yolculuk) guzel bi tatil yaptık pişman olmadık:)

X