Önemli bir mülakata giricem acil taktik

aysseell

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
409
423
Hanımlar selam

Özel bir bankada çalışıyorum. Önemli bir mülakata giricem perşembe günü. Çok heyecanlıyım çünkü bu terfi hayatımda çok olumlu değişikliklere neden olacak.
Yaklaşık 40 tane rakibim var ortalama 10 kişi terfi alacak diye tahmin ediyorum. Rakiplerim de çok iyi ama benim onlardan avantajım yaklaşık 1,5yıl daha deneyimli oluşum.
(1,5 yıl bekleme nedenim bu ilan ilk defa açıldı daha önce bir mülakata girip elenmedim)

Size sorum mülakatımı nasıl daha iyi yönetebilirim?
Heyecanlıyım daha önce mülakata girmiş arkadaşlarım nasıl davrandınız heyecanınızı nasıl yönettiniz?

Dış görünüşünüz fresh ama resmi olsun. Lacivert takım ekru gömlek tercih edebilirsiniz. Sade makyaj ve takılar tercih edin. Konuşurken kendinizden emin olun, ses tonunuzu iyi ayarlayın. Gülümsemeniz gerektiği yerde kahkaha atmayın ama ağzınız kapalı tebessüm de etmeyin. Dişleriniz görünecek şekilde gülümseyin (güven verici olur). Başarılar diliyorum.

Kıyafet sade ve şık olsun.iceri girdiğiniz anda beden dilinize dikkat edin,kendinizden emin şekilde konuşun.sakin ve güzel konuşun arada hafif gülümsemeyi unutmayın.tabi gereksiz gülmeyin

Hanımlar selam

Özel bir bankada çalışıyorum. Önemli bir mülakata giricem perşembe günü. Çok heyecanlıyım çünkü bu terfi hayatımda çok olumlu değişikliklere neden olacak.
Yaklaşık 40 tane rakibim var ortalama 10 kişi terfi alacak diye tahmin ediyorum. Rakiplerim de çok iyi ama benim onlardan avantajım yaklaşık 1,5yıl daha deneyimli oluşum.
(1,5 yıl bekleme nedenim bu ilan ilk defa açıldı daha önce bir mülakata girip elenmedim)

Heyecanlıyım daha önce mülakata girmiş arkadaşlarım nasıl davrandınız heyecanınızı nasıl yönettiniz?
12 yıllık bankacıyım tespitim; ne olduğunu değil onların hoşuna gideni anlatanlar sıratı geçiyor 😊 bol örnek istenir her zaman içi dolu olmalı örnekler hazırlayın .

Tırnaklarınız bakımlı olsun. Renkli ojeler değil ama nude tonlarinda temiz tonlar.
Aynanın karşısına geçin çalışın. YouTube dan videolar izleyin. Ne sorular sorulmuş forumlarda bakın.
Banka ile olumlu olumsuz yonler, ne geliştirilebilir vb cevaplar hazırlayın.
Bilmediğiniz ya da o an anlamadiginiz soru sorulduğunda nasıl kıvrılır nasıl yuvarlak cevaplar verilir bunlara bakın youtube da.
Sadece Türkçe sitelerde bakmayın. Yabancı sitelerde de gezinin.
Gelecek hedefleriniz planlarinizi tasarlayın. Soracaklardir. 5 sene sonra kendinizi nerde görüyorsunuz vb soru gelebilir klasik.
Bence saçınız bağlı olsun. Güzel bir at kuyruğu olabilir. Banka reklamlarındaki hanımlara bakın. Kılık kıyafet
Bir ara Selma ergec miydi kadının adı. Qnb reklaminda mi oynuyordu.
Giyim saç makyaj, insanların ve yöneticilerin görmek istediği bankacı modeli oluyor reklamlar genellikle.
Ay çok heyecanlıyım vb demeyin.
Sakin, kendine güvenen.
Başarılar.

Bu mülakatta ne tür sorular soruluyormus onlari öğrenebilir misiniz? Instada fidansweb diye bir sayfa var (sadece takip, reklam falan degil) videoları iyi. Bir bakin derim

Hanımlar selam

Bence kıyafet insanın o anki özgüvenine de katkı sağlıyor. Özellikle şık, biraz resmi kıyafetler. Bir de bence gereksiz konuşmamaya çalışın. Net yanıtlar verin pozitif olun :) ve o 10 kişinin içinde siz de olacaksınız, inanarak gidin.

Bir de bir yerde dinlemiştim, mavi tonları beyaz gibi tonlar mülakat için çok uygun oluyor. Kahverengi tercih etmeyin :)

Hanımlar selam

Yaklaşık 40 tane rakibim var ortalama 10 kişi terfi alacak diye tahmin ediyorum. Rakiplerim de çok iyi ama benim onlardan avantajım yaklaşık 1,5yıl daha deneyimli koluşum.

Başarılar dilerim 🙏Herşey kararında olsun. Giyiminiz, konuşmanız, gülüşünüz, özgüveniniz 👍

Özgüven, pozitif olmak, kıyafet vb. zaten herkesin üstüne bastığı şeyler. Ben bir de kendinizi fiziksel olarak da rahat hissedeceğiniz bir plan yapın derim. Çok dar bir şey giymemek, temiz hissettiğinizden emin olmak, bambaşka bir makyaj değil de aşina olduğunuz bir saç makyaj yapmak, bir gece önceden çok iyi uyumak, bir gün önceden ağır yemekler yememiş olmak. Mümkün olduğunca hafifletin kendinizi. Fiziksel ne kadar hafif olursanız psikolojik halinize de yansır. Kolay gelsin.

lacivert resmiyetin rengidir. tercih edin derim :)

özgüven söyledikleri gibi olmazsa olmaz.

Beş sene sonra kendini nerede görüyorsun diye sorarlar genelde ona da bakın.
her şeyi güzelce anlatmış zaten canım kadınlar, başarılar :)

Hanımlar selam

Kendine güven , en önemli şey bu . Zaten kazanmışsınız gibi davranın zaten bu pozisyon sizin kim daha iyi yapabilir ki , öylesine konuşuyoruz , benim değil bankanın bana ihtiyacı var diye düşünün öyle emin davranın hele yöneticilik gibi bişeyse olumlu geçer.

X