Sivilceli Ciltler Omuzlarimdaki Sivilceleri Nasil Yok Edebilirim ???

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

AYA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2007
18
1
39
Omuzlarımda çok fazla sivilce izleri var.Bunları nasıl geçirebilirim?Bilgisi olan var mııı????

ben bir krem aldım bu kremin dikiş izler üzerindeki etkisi %100 cildi yeniliyormuş ben yeni aldım ama kullanmadım adı CONTRACTUBEX ama fiyatı biraz tuzlu 34.65 eczanelerde satılıyor

arkadaslar bir demet (kucuk demet) maydanozu makineden gecirip iyice sikin. elde ettiginiz maydanoz suyuna bir limon suyu karistiri. lekelere cok iyi geliyor. lekenin uzeri surup 20 dk bekledikten sonra yikayin.

Arkadaşlar uyarıyorum tretin, contractubex gibi soyucu kremleri doktora danışmadan kullanmayın sakın. Kaş yapayım derken göz yaparsınız.

benimde omzumda sivilce izlerim vardi. Tatile gittim baya bi bronzlastim, hep yuzustu yatip guneslendim ve gectiler. Ten renginin acilmasina yakin bide guzelce kese yaparsan gecer bence.

Eryacne %4 diye bi jel var eczanelerde 12.ytl günde iki defa kullanıyosun. ben günde 1 defa kullandım yatarken, önce sebamet sabunla yıkadım sonra onu sürdüm. çokkkkkkkk faydasını gördüm:teytey: izler kullandıkca azalıyor.siddetle tavsiye ediyorum.yerimseniben

Arkadaşlar uyarıyorum tretin, contractubex gibi soyucu kremleri doktora danışmadan kullanmayın sakın. Kaş yapayım derken göz yaparsınız.

evet arkadaşlar, hem bunu ameliyatın akabinde 6 ay kullanmak gerekiyor daha sonrasında bi işe yaramıyor ki ne yazıkki benim 6 ayda da bi işe yaramadı. ama yüzünüzdeki ya da omuzunuzdaki lekeler için kullanmayın arkadaşlar

kızlar izlerinizin ne boyutta olduğunu bilmiyorum ama geçenlerde eczanenin önünden geçerken omzumdaki bi sivilce lekesi için ilaç sordum... eczacı akne tedavisi için kullanılan bi merhem tavsiye etti,aldım... iki üç gün kullandım... şuan neresi olduğunu bile bulamıyorum... ismini yazmayı etik bulmadım açıkçası, nasıl bi etki göstereceğini bilemem sonuçta ama pahalı bi ilaç değil... böyle bi yol izlerseniz çözüm bulursunuz die düşünüyorum...yerimseniben

ya bari baş harfini falan söyleyin ilacın ya bir ipucu enazından

arkadaşlar internette gezinirken bi site buldum ve paylaşmak istedim,www.cilthekimi.com da soru sor kısmına giriyosunuz ve ordan sitenin sahibi sanırım doktor,öyle yazıyor,cilt ile ilgili sorulan sorulara cevap veriyor diye gördüm.ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.ama yine de paylaşmak istedim,belki yardımcı oluryerimseniben:1hug:

arkadaşlar yarım şişe limon yağı ve 1 şişe aloevera yağını karıştırdım geceleri yatmadan önce kullandım
lekeleri yok ediyor gerçekten sivilcelerede kullanıyorum
aktardan almıştım
tavsiye ediyolum:)

mrb arkadaşlar bn izler için diemicem ama hani sıkınca fln kızarıo snra koyu leke gbi kalıoya işte onun için bşi denioruum şuan fucidin die bi krem topikal antibiyotiik içinde enfekte akne ekzama için kullanılır dio lekelerede etki edrmi die kullanıorum bnde eğer etkili olursa haber veririim

slm kızlar,aynı leke problemini bende yaşıyorum, yüzümde binde bir sivilce çıkmasına rağmen izleri çok zor geçiyor,ellemesemde.. Ben suna dumankayanın leke açıcı tarifini kullanıyorum ve gerçekten çok işe yarıyor..
1 çay kaşığı kabartma tozuna,1 yemek kaşığı yoğurt karıştırıp sürüyorum cildime.. ve defne sabunuyla yıkıyorum hep cildimi,arada peeling yapıyorum ve avonun yeşil serisi var yağlı ciltler için onun küçük bi plastik şişede lekeleri yok edici bir solüsyonu var sabah akşamda onu sürüyorum, 1-1,5 haftada yüzümdeki lekeler inanılmaz açılıyor ve şimdi fazla belli olmuyor.. Aklınızda bulunsun sivilcelerinizle fazla oynamayın,çünkü kalıcı hasara yol açarsınız güzelim citlerinizde.. sevgiyle kalın... :nazar::nazar::nazar:

Cilt Lekelerine Son

Genellikle ergenlik sivilce izleri ve güneşten kaynaklanan lekeler cildimizde ,en olmadık yerde bize kendini göstererek canımızı sıkıyor. Bunları kapatmak üzere sürülen bir çok kozmetik ürünü var şüphesiz...Bu ürünlerle geçici görüntüler elde etmek her zaman mümkün. Peki nedir bu lekeler,nasıl bu şekle dönüşür?
CİLT YAPISI

Güneş ışınlarının etkisi ile oluşan pigment artışı ciltte geniş leke görüntüleri oluşturur. Ayrıca sivilce izleri,hamilelik,aşırı antibiyotik kullanma,yanlış kozmetik ürünleri gibi sebepler ciltte lekelerin oluşmasına neden olmaktadır.

Bitkisel ürünlerle ise lekeler, çeşitli yöntemlerle bir süre içersinde kalıcı sonuçlara ulaşıyor. Aynı zamanda bu bitkisel ürünler uygulanırken ciltte herhangi bir tahriş veya kızarıklık yapmaması avantajdır.3 ay düzenli uygulanan bitkisel peelinglerle ciltte yeniden yapılanma ve lekelerin büyük ölçüde açıldığı gözlemlenir. Kimi lekeler ,sivilce izleri ve benzeri tarzındaki sorunların halledilmesi için üst derinin bir tabaka temizlenmesi zorunludur. Peeling adını verdiğimiz cilt soyma işlemini bitkilerle uygularken kesinlikle cilde aşırı bir uygulama yapılmamalıdır. Cilt yapısına uygun bitkisel kürlerle bu işlem uygulanmalıdır.
YAĞLI CİLTLER İÇİN

Öncelikle cilt bitkisel bir temizle jeli ile temizlenmeli,arkasından ince bir tabaka kayısı yağı sürülmelidir. Birer avuç kekik,papatya,limon ve biberiye bitkileri,1/2 Lt. Gülsuyunda,1 taşım kaynatılarak süzülür. Daha sonra 2 avuç yeşil kilin içerisine süzülen bitki ekstresi ile katı bir bulamaç ile oluşturulur.1 kahve kaşığı adaçayı esansı ilave edilir. Hazırlanan bu karışım ile 4 hafta ,haftada bir olmak üzere uygulanır. Bu uygulama sonra bitkisel tonik ve nemlendiricisi sürülmelidir.
KURU CİLTLER İÇİN

Cilt yapısına uygun bir temizleme sütü ile cilt temizlenmelidir. Arkasından göz altı hariç,tüm cilde avokado veya jojoba yağı sürülüp emilimi beklenmelidir. Birer avuç at kuyruğu,mücver çiçeği,bir parça avakado meyvesi,papatya ve hatmi bitkileri ½ Lt. Gülsuyunda 1 taşım kaynatılarak süzülür. hazırlanan bitki ekstresi,2 avuç toz yosun veya soya unu ile bulamaç yapılarak,içerisine 1 tatlı kaşığı arı sütü ilave edilmelidir. Haftada 1 gün olmak üzere 4 hafta boyunca bu maske uygulaması yapılmalı,daha sonra bitkisel bir onarıcı ürün sürülmelidir.

X