ömrümden ömür gitti!!! aman dikkat

kimselerbilmez

pamuk şekerim benim
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
1.071
0
selamun aleyküm hanımlar geçen gün başımıza gelen bir olayı anlatacağım.
geçen cumartesi eşim ve kızımla dışarı çıktık biyerde bişeyler yiyelim diye oturduk.kızım arabasındaydı onuda yanımdaki sandalyeyi kaldırıp oraya çektim.bir yandan eşimle sohbet ederken bir yandanda kızıma bakıyorum.o ara feyza öğürmeye başladı elini ağzına soktu sandım ama birde baktım ağzında kocaman bir düğme öğürdükçe boğazına kaçıp geri geliyor.hemen kucağıma alıp sırtına vurdum düğme fırladı.ama o saniyeleri gelin bana sorun ya çıkmazsa ne yaparım diye düşünüyorum parmağımı ağzına soksam iyice boğazına kaçırırım.bu konuda o kadar bilgisizimki Allah korusun panik anında yanlış bişey yapıp dönülmez hatalar yapabilirim.neyse feyza kıpkırmızı oldu benim ve eşimin eli ayağı titriyor.kuzumun üstündeki kıyafetinde araba işlemesi var.arabanın tekerleklerine iki tane düğme dikmişler.bu şirinede nasıl yapmışsa o düğmeyi koparıp ağzına almış.hiç aklıma gelmez yoksa o düğmeleri ya sökerim yada sıkılarım.artık öbürünüde ben söktüm.
bu bana iyi bir ders oldu bundan sonra kıyafetlerini ona göre seçerim ve dikkat ederim.aman kızlar sizde dikkat edin. hepsi Allah a emanet

:1shok: :1shok: :1shok:
nihalim cok gecmiş olsun kuzuma yaaaa :teselli: hatta en buyuk gecmiş olsun size:1no2: allahım korumus bu ne yaaaaaa :1no2: yavrum siz buna bi kursun neyin döktürün bakam :sm_confused:

Ayy cok gecmiss olsunn kuzuya yaa okurken tuylerim ayaga kalktii off allahim bi daha yasatmasin bide yataktan dusmus onu da okudum tekra gecmis olsun canim cok uzuldum ya sen onu yanina cekp bakmasaydin allah korumuss bi hayir et

nihalcim çok çok geçmiş olsun.çok kötü bir deneyim olmuş senin için.bizim için de iyi bir bilgi oldu.tekrar geçmiş olsun.Allah meleklerimizi korusun inşallah.

çok geçmiş olsun yaaaa. işte ne yapacağımızı bilemediğmiz zamanlardan biiri. ama tedbiri elden bırakmamak lazımmm. Allah vermesin bir daha, kimselere

canim cok gecmis olsun,Allah korumus.cok dikkat etmek lazim.bebeklerimiz icin en buyuk tehlikeler hep bu kucuk seyler.bilindik bir firmanin urunuyse firmaya yazsana,niye boyle cocuk kiyafetlri yaparlarki.biz kullanici olarak dikkat etmiyor,dusunemiyor,hatta cahil olabiliriz.uretici firmanin bunu dusunmesi lazim,ne denetleme var ne kontrol..

çok geçmiş olsun canım evet bebeklerimiz artık baya büyüdüler her an her seyi ağızlarına atabilirler bizlerde çok dikkat etmeliyiz

canim cok uzuldum basina gelen bu olaya o anki panige ragmen kendini kaybetmeden bilincli bir anne gibi davranmissin tebrikler....

geçmiş olsun canım bebeğine de sana da :nazar:.. çocuk büyütmek ne kadar zor değil mi? insan gözünden sakınıyor, ama yine de düşe kalka büyüyecekler inşallah. benim de en korktuğum şeylerden biri, bebeğin boğazına bir şey kaçması.. komşumun oğlunun başına gelmişti bir defa ben ne yapacağımı şaşırdım. o da senin gibi hemen müdahale etti allahtan. annelik böyle bir şey olsa gerek, allah güç kuvvet veriyor. keşke hepimizin bebek sahibi olmadan önce ilkyardım dersi alma şansımız olsa.. hep istemişimdir aslında..

gecmıs olsun canım.allah korumus..
bak bızımde gcen gn basımıza buna benzer ır olay geldı.
ıklım yurutecınde oynuyordu.babası da elıne parlak kalın bır karton gıbı bısı vermıs elıne oynasın dıye.ağzına soktugunu bıllıor ama koparabılecegını dusunmemiş..
ıklım koparmıs ve agzında bır parca.bana öğürdügünü soledı bı baktım cocuk bır garıpleşmıs..öğürüyorda öğürüyor,kıpkırmızı oldu suratı.hemen actım azını baktım kağıt parcası.hemen aldım parmağımı sokup..
gecenlerde de arkadasa gıtmstık ıklım kucagımdaydı.onumde sehpada cayım vardı.nasıl becermıs bılmıyorum bı anda oldu bıttı anlamadım.cayın ıcıne sokmus parmaklarını.brı aglamaya basladı.hemen kostum suya tuttum.bsy olmamıs cok sıcak degıldı kızarmamış bıle ama suya tutunca cok korktu oyuzden cok agladı..
yıne gecen gun yere bıraktım ıklımı battanıye serıp,mutfaga gıttım geldım,bır baktım elk.sobasının tellerıne dokunuyor.ortası yanıyordu:1closedeyes:
ama cok yukarı ulasmamış elı allahtan bısı olmamıs..sonra bıde üçlü prız var oraya gıdıyor sureklı agzına sokmaya calısıyor.ana fısı cekıyorum bende korkyorum....bızde kazaa cokkk:çok üzgünüm:
.bırak yanlız bırakmayı arkanı donmeye gelmıyor vallahı..tabıkı olucak ufak tefek kazalar ama allah beterınden saklasın ne dıyelım..cok uzucu gercekten..

Son düzenleme:
Allah bir daha yaşatmasın canım.geçmiş olsun malesef benim oğlumda böyle bir kaza atlattı yeşil mercimek yerken.
Allah evlatlarımızı bizlere bağışlasın..

canım çok geçmiş olsun:çok üzgünüm:ben de çok korkuyorum herşeyi ağzına atıyo,bi anlık dalgınlığıma gelir de bişeyi ağzına atarken göremem diye...Allah korusun:nazar:

X