Saç Rengi ve Saç Boyama Ombre saçdan sarı renge geçmek

mecan35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2012
111
27
Merhabalar,

Ben çok uzun yıllardır saçlarımı Loreal 01 ile boyuyordum. 5 ay önce sıkılıp bende herkes gibi ombre modasına kapıldım. İyi bir kuaföre gitmeme rağmen saçım istediğim gibi olmadı tabikide. Ombre yapmak için saç diplerimi 6.1 boyadı ve uçları röfle gibi açtı ama saçı yıkarken küllü boyanın rengi bütün uçlara geçti ve uçları gri oldu. Mecburen bir hafta o şekilde dolaştım. Sonrasında düzeltmek için gittiğimde bu sefer tekrardan aynı boya ile dip yaptı ve sarıları biraz daha arttırdı. İkinci hali tam ombre olmasada daha iyi olduğu için 5 aydır bu şekilde kullanıyorum. Artık 6.1 ile boyanan yerler iyice aktı, saçlarımın tepeleride güneş ve denizden iyice açıldı ama altlar biraz koyu kaldı. O nedenle, çok sıkıldım artık bütün saçımı eski hali gibi tek renk sarıya döndürmek istiyorum. Sizce direkt sarı renge boyasam tutarmı? Yoksa koleston ya da palette gibi açıcılar kullanmam gerekir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
bende ombreden komple sarıya geçmek istiyorum ama evde kendi kendimize yapabilmemiz çok mümkün değil iyi bir kuaför şart,

Kimseden fikir alamayınca, ben palette yoğun açıcı ile koyu boyanan yerleri açtım. Uçlarım zaten açıktı onlara değdirmedim yanmasın diye, saç diplerimde kendi saçımdı, o da çok açılır diye diplerime de sürmedim. Rengi baya açıldı ama turuncu bakır tonlarında oldu. Sonrasında üstüne palatte 10.1 boya ile boyadım. Turunculuğu biraz kırdı, dore sarı rengine geldi ama hoş bir renk olmadı. O nedenle, bir kaç gün bekleyip, araştırma yaptım ve saçımı bu sefer garnier 111 - ekstra açık gümüş sarısı ile boyadım. Şuan çıkan sonuçtan memnunum. Platin sarı gibi oldu saçlarım. Ben bu kadar küllü renkler kullanmayı çok sevmesemde bir süre idare edip, sonrasında daha canlı bir sarı tonu ile saçımın rengini oturtmayı planlıyorum. Bu kadar işleme saçın yıprandı mı derseniz, elbette her boyadığımızda olduğu gibi yıprandı ama uçlarına atılan ombre kadar yıpranmadı tabiki. Ombre yapılan yerler kestimeden düzelmeyecek ama açma işlemi yaptığım ve boya yaptığım bölgelerde aşırı bir yıpranma olmadı. Yinede en başta ombre yaptığıma pişmanım çünkü bu kadar kimyasal ile uğraşmak zorunda kaldım. Sarı saçın üzerine ombre yapmak zormuş, bunu deneyimlemiş oldum. :işsiz:

Eki Görüntüle 2046322 Eki Görüntüle 2046323 Eki Görüntüle 2046324

aaa yalnız sonuç baya iyi helal olsun ya süper olmuş :KK9: bende tam olarak böyle bir renk istiyorum. ama benim uçlarım çok yıprandı korkuyorum sarılarıma açıcı değdiği an kopacak gibi :KK43:

aaa yalnız sonuç baya iyi helal olsun ya süper olmuş :KK9: bende tam olarak böyle bir renk istiyorum. ama benim uçlarım çok yıprandı korkuyorum sarılarıma açıcı değdiği an kopacak gibi :KK43:

Teşekkür ederim, bende çok korkarak yaptım, zaten ilk defa evde açıcı falan kullandım. Boyayı yıllardır yapıyordum ama bu kadar detaylı bir işe ilk defa cesaret ettim. O da ombreyi yapan kuaför ile papaz olduk ve bilmediğim bir kuaförede gidip riske atmak istemedim. Hoppa

Teşekkür ederim, bende çok korkarak yaptım, zaten ilk defa evde açıcı falan kullandım. Boyayı yıllardır yapıyordum ama bu kadar detaylı bir işe ilk defa cesaret ettim. O da ombreyi yapan kuaför ile papaz olduk ve bilmediğim bir kuaförede gidip riske atmak istemedim. Hoppa
ben cesaret edemiyorum kuaförde yaptıracağım sonucu paylaşırım :rolleyes:

X