Olumlu düşün olumlu olsun?

resurrection93

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2018
660
381
31
Merhabalar... Bir dert değil ama bir konu hakkında düşüncenizi merak ediyorum. Bu ara YouTube’da sürekli “olumlu düşün olumlu olsun, düşündüğün şeyi kendine çekersin, içinde bir mıknatısla yaşıyorsun olumlu düşün olumlu şeyleri çek, mutluluğun da mutsuzluğun da kaynağı sensin, bilinçaltı kodlarını değiştir hayatın değişsin” tarzı videolara denk geliyorum, spiritüel tarzı Videolar daha çok. Aranızda hiç bu tarz videolara inanıp uygulayan ve olumlu sonuçlar alan oldu mu, inanır mısınız bu tarz şeylere? Benim için bi Umut oldu açıkçası, paylaşmak istedim sizlerle de.

Videolari bilmiyorum ancak cok uzun yillardir hayat felsefem olumlu dusun istedigin olsun..
Ve evet hayatimin her aninda pozitif ve olumluyum , istediklerim genelde gerceklesir , gerceklesmeyen icin ise demek ki hayirli diilmis der gecerim takilmam hic
Pozitif bir insanim ve pozitif dusundukce herseyin yolunda gittigine inaniyorum

Bu tarz videolara inanmaya gerek yok, bu çok daha büyük, geniş bir düşünce.
EFT yöntemini araştırabilirsiniz.
Ben inanıyorum. Bilinçaltımız bizim ağzımızdan çıkan her şeyi not ediyor ve söylediklerimize inanıyor. Biz ne söylersek ona göre şekil alıyor. Evrenin bir parçası, hatta evrenin kendisi olduğumuz için de bence kesinlikle böyle bir etki var.
Benim babam bir ara bu konuya çok merak saldı. Çok şey öğrendi ve uyguladı. Bana da öğretti. Ondan öğrendiğim en güzel şeylerden biridir.
Mesela babamın başının üstünde çakra rengini görmüştüm, hiç unutmuyorum :)
Bir kez de denize gittiğimizde gözlüğünü denizde kaybetti. Aşırı aşırı dalgalı bir deniz, vurduğunu alıp götürüyor yani. Biz baya üzüldük ve aradık ama ben gelmeyeceğini düşünüyordum artık. Sonra bir baktık yandakiler bize gözlüğü getirdiler. Babam kendisinin şanslı olduğuna inandığı için böyle olduğunu söylemişti.
Velhasıl kelam, youtube videolarıyla olmaz bu işler.

Videolar degil de
Kitaplara bakinsaniz. Daha ise yarar bilgiler bulabilirsiniz. Kisisel gelisim tarzinda degil ama,daha cok parapsikoloji turunu oneriyorum. Youtubede sacmaliklarla vakit öldürmeyin.
Ama videolardan olumlu dönüş aldığını söyleyen bir çok insan var, siz işe yaramaz mı diyorsunuz? Kitaplara da bakacağım, teşekkürler.

Ama videolardan olumlu dönüş aldığını söyleyen bir çok insan var, siz işe yaramaz mı diyorsunuz? Kitaplara da bakacağım, teşekkürler.
Yaridan cogu sacmalik onlarin. Olumlama icin parapsikolojinin yani sira yoga ve meditasyon teknikleri var ogrenebileceginiz. Cok guzel davranislar elde edebilirsiniz bu yollarla.

Bu tarz videolara inanmaya gerek yok, bu çok daha büyük, geniş bir düşünce.
EFT yöntemini araştırabilirsiniz.
Ben inanıyorum. Bilinçaltımız bizim ağzımızdan çıkan her şeyi not ediyor ve söylediklerimize inanıyor. Biz ne söylersek ona göre şekil alıyor. Evrenin bir parçası, hatta evrenin kendisi olduğumuz için de bence kesinlikle böyle bir etki var.
Benim babam bir ara bu konuya çok merak saldı. Çok şey öğrendi ve uyguladı. Bana da öğretti. Ondan öğrendiğim en güzel şeylerden biridir.
Mesela babamın başının üstünde çakra rengini görmüştüm, hiç unutmuyorum :)
Bir kez de denize gittiğimizde gözlüğünü denizde kaybetti. Aşırı aşırı dalgalı bir deniz, vurduğunu alıp götürüyor yani. Biz baya üzüldük ve aradık ama ben gelmeyeceğini düşünüyordum artık. Sonra bir baktık yandakiler bize gözlüğü getirdiler. Babam kendisinin şanslı olduğuna inandığı için böyle olduğunu söylemişti.
Velhasıl kelam, youtube videolarıyla olmaz bu işler.
Çakra rengini mi gördünüz? Gerçekten hayret ettim... Benim de başıma türlü türlü saçmalıklar geliyor açıkçası çakralarımın dengeli çalışmadığını düşünüyorum. Nasıl açarım peki bu çakraları, tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı? EFT’yi duydum evet, ama ne olduğunu hiç bilmiyorum.

Çakra rengini mi gördünüz? Gerçekten hayret ettim... Benim de başıma türlü türlü saçmalıklar geliyor açıkçası çakralarımın dengeli çalışmadığını düşünüyorum. Nasıl açarım peki bu çakraları, tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı? EFT’yi duydum evet, ama ne olduğunu hiç bilmiyorum.
Tam olarak nasıl yaptığımızı hatırlamıyorum çünkü 5-6 sene evveldi en az. Fakat karşılıklı olarak ayakta durup meditasyon yaptığımızı hatırlıyorum. Ortam da karanlıktı. Gözlerim kapalıydı, bir süre sonra açtığımda başının üstünde mor renk görmüştüm karıştırmıyorsam. O zaman inandım bu olaya.
Ben kesinlikle meditasyon yapmanızı öneririm.
Mesela babam şey yapmıştı, bir kağıda "Ben akıllıyım, ben şanslıyım, ben güzelim, ben mutluyum" vs vs alt alta yazıp dolaba asmıştı. Her sabah uyanınca onu okuyordu ilk iş.
EFT de biraz şöyle bir şey, kendinizi telkinliyorsunuz ama bunu yaparken cümlenin içinde hiç olumsuz bir şey geçmiyor. Bütün cümleleriniz olumlu olmalı. Hayatım mükemmel bir denge içinde, kendimi seviyorum, kendimi affediyorum gibi.
Yani mesela "ben şanssız değilim" demiyorsunuz da "ben şanslıyım" diyorsunuz.
Çok hakim değilim ama benim ilgi duyduğum ve inandığım bir konu

Tam olarak nasıl yaptığımızı hatırlamıyorum çünkü 5-6 sene evveldi en az. Fakat karşılıklı olarak ayakta durup meditasyon yaptığımızı hatırlıyorum. Ortam da karanlıktı. Gözlerim kapalıydı, bir süre sonra açtığımda başının üstünde mor renk görmüştüm karıştırmıyorsam. O zaman inandım bu olaya.
Ben kesinlikle meditasyon yapmanızı öneririm.
Mesela babam şey yapmıştı, bir kağıda "Ben akıllıyım, ben şanslıyım, ben güzelim, ben mutluyum" vs vs alt alta yazıp dolaba asmıştı. Her sabah uyanınca onu okuyordu ilk iş.
EFT de biraz şöyle bir şey, kendinizi telkinliyorsunuz ama bunu yaparken cümlenin içinde hiç olumsuz bir şey geçmiyor. Bütün cümleleriniz olumlu olmalı. Hayatım mükemmel bir denge içinde, kendimi seviyorum, kendimi affediyorum gibi.
Yani mesela "ben şanssız değilim" demiyorsunuz da "ben şanslıyım" diyorsunuz.
Çok hakim değilim ama benim ilgi duyduğum ve inandığım bir konu
Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim bunu. Bir de “theata healing” diye bir şey varmış gene bilinçaltı programlarını değiştirmeye yönelik, bu da ilgimi çekti. Siz duydunuz mu böyle bir şey?

Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim bunu. Bir de “theata healing” diye bir şey varmış gene bilinçaltı programlarını değiştirmeye yönelik, bu da ilgimi çekti. Siz duydunuz mu böyle bir şey?
Yok duymadım maalesef :/ Çok fazla şey var
Tarih öncesi zamanlarda uzak doğu ülkelerinde uygulanan bir yöntem EFT. İğnesiz akupunktur denirmiş hatta

ben böyle şeylere pek inanmam. olumlama, meditasyon, ritüel şu bu. hiç de yapmam.
ama şöyle bi felsefem var; tibet’te 7 yıl filminde geçen bir replik var, “eğer sorun çözülebilecekse, kaygılanmanın bir anlamı yok. eğer çözülemeyecek bir şeyse, kaygılanmak yine hiçbir fayda getirmez”

aşağı yukarı böyle bir sözdü.
gelecekle ilgili endişe duyduğum her an aklıma bunu getiririm. her halükarda gelecek için kaygılanmak gereksiz gelir.

bu yüzden başarısız olduğumda oturup üzüntümü yaşarım mesela, başarısız olmadan önce kendimi paralamam :)

benim kişisel gelişim mottom bu yönde, genelde pozitifimdir o yüzden :KK66:

meditasyona inanırım ve hayatı olumlu etkiliyor mu bilemem ama kişinin iç huzurunu kesinlikle iyi etkiliyor, bu da zaten diğer her şeyden daha önemli.

ama her teknik değişik ve özel, biraz da eğitimciye bağlı. o yüzden ben çok derinine inemiyorum bu işlerin. iyi anlaştığım ve inandığım bir eğitimci ile çalışmak isterdim.

ben böyle şeylere pek inanmam. olumlama, meditasyon, ritüel şu bu. hiç de yapmam.
ama şöyle bi felsefem var; tibet’te 7 yıl filminde geçen bir replik var, “eğer sorun çözülebilecekse, kaygılanmanın bir anlamı yok. eğer çözülemeyecek bir şeyse, kaygılanmak yine hiçbir fayda getirmez”

aşağı yukarı böyle bir sözdü.
gelecekle ilgili endişe duyduğum her an aklıma bunu getiririm. her halükarda gelecek için kaygılanmak gereksiz gelir.

bu yüzden başarısız olduğumda oturup üzüntümü yaşarım mesela, başarısız olmadan önce kendimi paralamam :)

benim kişisel gelişim mottom bu yönde, genelde pozitifimdir o yüzden :KK66:
Vallahi tuttum bunu:)))

X