Ölüm Ve Diriliş

Zeynep9595

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
5
-3
29
Meraba adım zeynep
Ben yakın süreçte erkek arkadaşı mı kaybettim ani kalp krizi sonucu içim acıyor yüreğim yanıyor birşeyleri kabul etmek yada edememek çol zoruma gidiyor içimde garip bir umut var...
Sorum Rabbimizin esmaü'l hüsna var herkes biliyor. Ve ordaki semalarda mucize kelimeler var mesela EL MUHYİ DİRİLTEN BUNUN gibi nice eşyalar. Rabbim bizlere bu esmaları boşuna vermedi bir umut hani belki bir mucize olur. Bizlere can veren Rabbim alan da Rabbim ama esmalarımız boşuna gelmedi ayetlerimiz. Ve çok araştırdım gerçekten ölüp dirilen varmış yada mucizevi şeklinde Rabbim veriyor aklımı kaybetmedim inanın. Ve lütfen Rabbime inancı olmayan saçma sapan yorum yapanlar uzak dursun gerçekten acımı paylaşanlar yazarsa.

Şuan yaşadığınız kabullenilmesi zor bir durum ama hepimiz ondan geldik ona gideceğiz bu esmalar içimizi rahatlatmak ve her ne olursa olsun hamd etmek için var bence çok daha fazla etkilenmeden psikolojik destek alın. Başınız sağolsun 🥀

Meraba adım zeynep
Ben yakın süreçte erkek arkadaşı mı kaybettim ani kalp krizi sonucu içim acıyor yüreğim yanıyor birşeyleri kabul etmek yada edememek çol zoruma gidiyor içimde garip bir umut var...
Sorum Rabbimizin esmaü'l hüsna var herkes biliyor. Ve ordaki semalarda mucize kelimeler var mesela EL MUHYİ DİRİLTEN BUNUN gibi nice eşyalar. Rabbim bizlere bu esmaları boşuna vermedi bir umut hani belki bir mucize olur. Bizlere can veren Rabbim alan da Rabbim ama esmalarımız boşuna gelmedi ayetlerimiz. Ve çok araştırdım gerçekten ölüp dirilen varmış yada mucizevi şeklinde Rabbim veriyor aklımı kaybetmedim inanın. Ve lütfen Rabbime inancı olmayan saçma sapan yorum yapanlar uzak dursun gerçekten acımı paylaşanlar yazarsa.
Allah rahmet eylesin maalesef bu durumu kabul etmeniz gerekiyor
Etrafiniza bakın acın haberleri izleyin ne gençler ölüyor eşi çocuğu anne babası

Savaş var filistinde binlerce bebek öldü masum insanlar öldü

Daha iki gün önce şehitlerimiz vardı

Ne peygamberler alimler evliyalar öldü....bu dünyanın kuralı ve yalan olmayan tek gerçek bu ölmek bu dünyadan gitmek

Bizler basit günahkar kullarız onca Allah dostu ölmüş gitmiş bu dünyadan da biz kimleriz ki dua okuyup tekrar dirilerim yada ölmüşler dirilsin

Ya Muhyî ....anlamını maalesef yanlış yorumluyorsunuz bakın konu var Esmalar diye okuyun araştırın manası sizin dediginiz gibi değil

Öyle dua okuyup Esma okuyup ölüleri diriltecek durum olsaydı herkes sevdiğine okur dirilirdi...boyle bir şey yok

Allah'ın ayeti vardır her canli ölümü tadacaktır diye

Kimi genc kimi yaşlı böyle yanlış düşüncelere kapılmayın günaha isyana girmeyin artık yapacağız tek sey onun için dua okumak

Bende çok takılmıştırm El Muhyi esmasına. Sonradan düşününce anladım ki Rabbimiz ahirette tekrar diriltiyor orda geçen ölüyü yeniden dirilten o manaya geliyor. Kur'an da da geçiyor zaten.
Rabbim bol sabır versin ama MssPARE MssPARE nin de dediği gibi Filistin halkını düşününce insan kendi kaybettiğine bile buna da şükür gözü ile bakıyor. Allah rahmet eylesin..

Bende çok takılmıştırm El Muhyi esmasına. Sonradan düşününce anladım ki Rabbimiz ahirette tekrar diriltiyor orda geçen ölüyü yeniden dirilten o manaya geliyor. Kur'an da da geçiyor zaten.
Rabbim bol sabır versin ama MssPARE MssPARE nin de dediği gibi Filistin halkını düşününce insan kendi kaybettiğine bile buna da şükür gözü ile bakıyor. Allah rahmet eylesin..

Sende evlat acısı yaşadın daha acın taze böyle bir şey olsa dediğim gibi herkes okur Esma yi ama maalesef bu dünyadan gidenler bir daha dönmez

Şükür ki Mete miz cennette bir kuş bir gül bir çiçek cennette peygamberimizin yanında melek bunun hepimiz biliyoruz

RABBIM inşallah senin elinden tutsun ve anne oğul.orda buluşun canım benim ❤❤

Sende evlat acısı yaşadın daha acın taze böyle bir şey olsa dediğim gibi herkes okur Esma yi ama maalesef bu dünyadan gidenler bir daha dönmez

Şükür ki Mete miz cennette bir kuş bir gül bir çiçek cennette peygamberimizin yanında melek bunun hepimiz biliyoruz

RABBIM inşallah senin elinden tutsun ve anne oğul.orda buluşun canım benim ❤❤
Allah razı olsun parem 🌸🌸🤗

X