Olum kpek beslemek istiyor

xocaliptusx

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2008
218
21
oğlum köpek istiyor ama ben köpeklerden korkuyorum ne yapacağım bilmiyorum bakımları çok mu zor? diyorlarki aileden birisi oluyor sürekli ilgilenmen gerek..daha önce beslemediğim için bilmiyorum ama oğlumu da kırmak istemiyorum köpeği olanlardan açıklama bekliyorum

Burada ki köpek sahipleriin başlıklarını okuyabilir fikir edinebilirsiniz...
Sorumluluğu tabiki çok büyük, sadece çocuklarımız istedi diye almayalım sonu kötü olabilir, çocukların hevesi çabuk geçer siz de korktuğunuza göre sıkılıp ayrılmak isteyebilirsiniz ama öyle bir anda o köpeğin ruh halini düşünmek bile istemem.... Kesinlikle aile bireyi oluyorlar zaten bundan hiç kuşkunuz olmasın... Benim 3 çocuğum var ama ben beş diye söylerim hep... Ne hasta olduğunda çocuğunuzdan ayırt edebiliyorsunuz ne de tatile giderken......

Her yeri şöyle alan taran edip aklınızda ne gibi sorular varsa araştırın bence.... Ondan sonra verin kararınızı....Belki yardımcı olacaktır bir evde köpek nasıl aile ferdi olmuş..... Benim kızım....http://www.kadinlarkulubu.com/dostl...3-8226-labrador-kizim-siyam-oglum-8226-a.html

Burada ki köpek sahipleriin başlıklarını okuyabilir fikir edinebilirsiniz...
Sorumluluğu tabiki çok büyük, sadece çocuklarımız istedi diye almayalım sonu kötü olabilir, çocukların hevesi çabuk geçer siz de korktuğunuza göre sıkılıp ayrılmak isteyebilirsiniz ama öyle bir anda o köpeğin ruh halini düşünmek bile istemem.... Kesinlikle aile bireyi oluyorlar zaten bundan hiç kuşkunuz olmasın... Benim 3 çocuğum var ama ben beş diye söylerim hep... Ne hasta olduğunda çocuğunuzdan ayırt edebiliyorsunuz ne de tatile giderken......

Her yeri şöyle alan taran edip aklınızda ne gibi sorular varsa araştırın bence.... Ondan sonra verin kararınızı....Belki yardımcı olacaktır bir evde köpek nasıl aile ferdi olmuş..... Benim kızım....http://www.kadinlarkulubu.com/dostl...3-8226-labrador-kizim-siyam-oglum-8226-a.html
Haklısınız böyle bir sorumluluk almadan önce iyi düşünmem gerekir .Sanırım şu an ben böyle bir sorumluluğa hazır deilim.Ama bunu oğluma nasıl açıklayacağım bilmiyorum..İlginiz için teşekkür ederim.Sevgiler..

köpek beslemek çok büyük bir sorumluluk öğrenciyim ben 4 aylık bir goldenım var okulda çıkar çıkmaz koşa koşa eve geliyorum ne yaptı acıktı mı die can yoldaşı oluyor o sizin ya çok güzel bir duygu uyanır uyanmaz kuyruğunu sallaya sallaya kendini sevdirmek için yaptığı şebeklikler hiç gözünüzün önünden gitmiyor :asigim: ayy neyse yanınızda olması çok bambaşka bişey ama hayatınızın büyük bir bölümünü kaplıyor sorumluluğu:kahve:

köpek sahini olmak harika bir duygu.. ben çok korkardım.. şimdi onsuz yatamıyorum. 2,5 yaşında dişi goldenim var. ve 28 günlük geldi. ilk geldiğinde yavruydu ve sürekli oynuyordu ısırıyordu ve ben çizme ile geziyordum evde elleyemiyordum havlu il tutardım ama zamanla tüm korkumu yendim o benmi herşeyim.
ve şimdi iki köpek besliyorum rott ve golden...

ama köpekler ortalama 10 15 yıl ömrü var lütfen o kadar yıl ki hayatınızı gözden geçirin.

sonraa hasta oldu alerjim var çişini yapıyor eğitemedim komşum kızdı kriz vurdu taşınıcaz tatile gidemiyoruz gibi sebeplerle bircanlınınhayatıyla oynamayın. alırken son nefesinize kadar evlat gözüyle bakın

1-kendinize ideal olan köpek ırkını tespit edin

2-köpek ile ilgili (özellikleri) bilgi sahibi olun

3-eviniz müsait olmalı :alacağınız köpeğin özelliklerine göre yerinizin müsait olması gerekmektedir,köpeklerin yaşam alanı bir köpek için çok mühimdir.

4-amaç :köpeğinizi almadan önce ne hedefle köpek almak istediğinizi tespit etmelisiniz. kesinlikle bir amacınız olmalı korunma, arkadaş veya spor hedefli köpek alabilirsiniz

5-zaman : köpek beslemek için kesinlikle vakit yönünden müsait olmalısınız. yoğun iş temponuz varsa bu köpeğinizi yalnız ve mutsuz yapacaktır.

6-sevgi : kesinlikle köpek sevginiz olmalı ,

7-sosyal yapı : sosyal bir yapıda olmalısınız köpeğinize ayıracağınız zamanlar haricinde de (pikniğe balık tutmaya veya sahilde gezmeye gittiğinizde) kesinlikle köpeğinizi de yanınızda götürmelisiniz.

8-bütçe : ne tür canlı beslerseniz besleyin kesinlikle maddi bir harcama sizi bekler .köpek yetiştirmenin de kesinlikle size yükleyeceği bir maddi yük olacaktır.bunu hiçbir vakit göz ardı etmeyin.

köpek almadan önce bir araştırma yapın ve ortalama bir aylık gider tespit edin. bu miktarın bütçenize ideal olup olmadığını kendinize problem. köpeklerin en çok masrafı ilk alındığında olur. ilk yaşına girene kadar da en önemli gideri beslenmedir. çünkü köpeğiniz ilk bir sene çok iyi beslenmelidir.

köpek yetiştirmek sanıldığı kadar basit bir hobi değildir. ancak şunu unutmayın doğru ve profesyonelce yetiştirmeye gayret ederseniz karşılığını kesinlikle alırsınız. hep doğru olan kuralları uygularsanız bu geçerlidir.ülkemizde köpek yetiştirmek (profesyonelce) yeni başlanıyor. dolayısıyla kusur yapılması gayet normaldir.

yeriniz müsait mi?
köpek almadan önce köpeğinize ayıracağınız yer çok mühimdir. çünkü köpekler oksijeni bol, geniş mekanları severler ve onlar için havanın bol oksijenli olması sağlık bakımından da şarttır. çünkü her canlıda olduğu gibi oksijen hayattır. eğer bahçeniz varsa iyi, yoksa işiniz çok zor. çünkü köpekler olabildiğince hareketli hayvanlardır. köpek beslemenin esas kurallarından olan bahçe öğesi dolayısıyla çok mühimdir. bahçede her gün bir saat köpeğinizi serbestçe bırakmanız, onun toprakla teması sinir sistemine de iyi gelecektir. bahçede köpeğinizi fazla kısıtlamayın, bırakın özgürce dolaşsın, koşsun, yuvarlansın. köpeğiniz stresini atıp durgunlaşınca akşam da gezintiye çıkarabilirsiniz. gezintiye çıkamayacağınız vakit köpeğinizle bahçede de egzersiz yapabilirsiniz.

ne hedefle köpek alıyorsunuz ?
bir köpek almadan önce çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. ne hedefle köpek alıyorsunuz ? bu hususu iyi düşünmeniz gerekiyor. ne amaç taşıyorsanız bunu iyi saptayıp ona göre formül bulmanız ve bu sisteme göre köpeği yetiştirmeniz ve eğitmeniz gerekmektedir ki sonunda amacınıza ulaşın. aksi takdirde amacınıza ulaşmak bir yana, köpeği de karmaşık bir hayata sürüklersiniz ve buda köpekte kalıcı bir sorun yaratır. köpek almadan önce köpeğin size neler vermesini istediğinizi saptamalısınız. bu da iki ana başlıkta toplanabilir.

X