Okumaya deer...

maibu

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
592
639
36
merhaba kızlar hepinizin bildiği gibi makyaj kadının tamamlayıcısıdır...allahın verdiği güzelliğe güzellik katar ama bu durum her zaman böle değildir şimdi sizlerle başıma gelen olayı anlatmak istiyorumbundan yaklaşık 3 ay önce düğünüm olduğu zaman kuaförüme gitmiştim yıllardır gittiğim bir kuafördür kendisi... benim gelin saçımı yaptı sıra makyaja geldi ben herzaman makyajımı kendim yaparım güzelde yaparım bu kadın bana makyaj yaptı o gün yarım saat içinde gözlerim sulanmaya başladı suyunu tutamıyordum akıyo zannettim gözlerimi insanlar korktular benden kıpkırmızı oldu gözlerim şeytan gibi... çok farklı hayallerle gitmiştim oraya melek gibi güzel olmak için gözlerim şişti düğüne tam 4 saat vardı.eşim eczacı olduğu için damla getirdi ne fayda neyse öle böyle koca karıı yöntemi patates koyduk...kadında panik oldu bana tekrar makyaj yaptı ve iğrenç oldu makyajım....böyle bir anı gelmişti ama size şunu söylemek istiyorum dün akşam bir kuaför arkadaşımla görüştüm kuaförler korsan makyaj malzemeleri alıyorlarmış bilhassa benim kuaförüm gibi kampanya yapan kuaförler gelin başı yaptırana manikür pedikür makyaj bedava gibi......salı pazarından aldıklarını kullanıyorlarmış vitrindeki kaliteliler süs için yani birde şunu söyliyim saç açıcı oryalin içine çamaşır suyu koyan kuaförler bile varmış işin suyu çıktı ne olur dikkat edelimmm.....teşekkürlerinizi beklerimlaelaelaelaelaeKötü Kazen

evett ucuz malzeme kullanıyorlarr kalitesi düşükk benimde saçlarmı yakmışlardı kuaför giderken çok tedirgin giderimm

evet çok kuaför öyle ucuz ürün kullanıyo
benim annemde kuaför ama pahalı ya da ucuz makyaj malzemesi almıyo kesinlikle çünkü mesela ruj kullanılcak öyle her gelen kullanırsa nerde bunun temizliği
hijyen denen bişey olmaz aynı şey göz kalemleri içinde geçerli mikrop kapma olasılığı yüksek
senin gözünde muhtemelen mikrop kapmıştı
o yüzden anneme makyaj yaptırmaya gelenler kendi makyaj malzemeleriyle geliyo ve bu durumdan memnunlar
ama ben bu çamaşır suyunu anlayamadım kokmaz mı ki o
hem nası bi işlevi var ki acaba neyin yerine katıyolar
valla güven olmuyo yaa hiç bişeye şaşırmamak lazım aslında
paylaşım çok iyi olmuş tsklerr

kuaforume cok guvenirim. ama ne makyajıma mudahale ettiririm ne de onların ürünlerini kullanırım :1closedeyes:

Canım çok haklısın. benim eşimden biliyorum o da kuaför bana anlattı. Marka şampuan şişesine adi şampuan ya da sıvı sabun koyuyorlar. eşimin çalıştığı bir yer de öyle yapıyorlarmış. iyi şampuanlar kenarda eşim gidip onları kullanmış. sahibi de kızmış niye kullanıyosun diye. o aldırmadı bile. pedikür terliklerini yıkayıp yıkayıp kullanıyorlar. manikür pedikür setleri pis. havlular bile kurutulup kurutlup tekrar kullanılıyor.
en iyisi kuaföre giderken saçınızı ya yıkayın ya da şampuan götürün. manikür pedikür setiniz olsun mutlaka. havlulara dikkat edin. artık tek kullanımlık olanları var.
ben çok titiz olduğumdan eşime sıkı sıkı tembih ediyorum. o da çok dikkatli zaten.
makyaj malzemesi konusunda haklısın aslında kendi malzememizi götürmek lazım. benim de gözlerim hassas. kendi malzemelerimi kimseye vermediğim halde bazen gözüm kaşınır kalemden. hijyen çok önemli.a.s.
bunlar sıkı denetlenmediği için oluyor zaten şikayet etmek lazım.

kuaforler gördüğüm kadarıyla kötü ve abartılı makyaj yapıyorlar.
en iyisi gidip m.a.c de yaptırmak :lepi:

Bencede kötü ve abartili yapiyorlar mesela ben kuförde çaliştim bir süre gelen boyanizin markasi ne diyo atiyorum loreal diyo ama kullandiği marka hiç taninmamiş berbat bişey siz siz olun bilmesiğiniz kuaföre gitmeyin derim

çok geçmiş olsun cnm öelden bana hngi kuafor oldugunu atarsan sevinirim cunku bende izmirdeyim...

ben kendi malzemelerimi götürüp onlar ile yaptırıyorum düğün vs oldugu zaman kendi düğünümde de aynı şekilde yapıcam tedbir

merhaba kızlar hepinizin bildiği gibi makyaj kadının tamamlayıcısıdır...allahın verdiği güzelliğe güzellik katar ama bu durum her zaman böle değildir şimdi sizlerle başıma gelen olayı anlatmak istiyorumbundan yaklaşık 3 ay önce düğünüm olduğu zaman kuaförüme gitmiştim yıllardır gittiğim bir kuafördür kendisi... benim gelin saçımı yaptı sıra makyaja geldi ben herzaman makyajımı kendim yaparım güzelde yaparım bu kadın bana makyaj yaptı o gün yarım saat içinde gözlerim sulanmaya başladı suyunu tutamıyordum akıyo zannettim gözlerimi insanlar korktular benden kıpkırmızı oldu gözlerim şeytan gibi... çok farklı hayallerle gitmiştim oraya melek gibi güzel olmak için gözlerim şişti düğüne tam 4 saat vardı.eşim eczacı olduğu için damla getirdi ne fayda neyse öle böyle koca karıı yöntemi patates koyduk...kadında panik oldu bana tekrar makyaj yaptı ve iğrenç oldu makyajım....böyle bir anı gelmişti Kötü Kazen
yazık sana yaaaa kıyamam Düğünde olcak iş mi:kızgın:

oriyala çamaşır suyu katıyorlarmış ha...:1shok::1shok:
ay ben iyiki saçımı evde boyuyorum valla...

X