okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

haha Sakın abinlerin de sizde olacağını söylemeyin onlara. Şİmdi bilensinler bilensinler, şöyle yaparım anilsa yı çileden çıkartırım, huzurunu kaçırırım diye.. Kapı açılıp abini sizde görünce içlerinde patlasın öfkeleri

Böyle kaynanam olsa yolup yolup bırakırdım ALLAH'ıma...

Ya ben nedense son birkaç gündür sürekli birilerinin kemiklerini kırıyorum burada

Unutmadan bebeğini sakın onlarla yanlız yan odada bile bırakma. İlla ya sen ol, ya yengen olsun yanında.
Onlarla kesinlikle tek başına dışarı çıkma ya yengeni ya abini al yanına. Fiziksel zarar vermezler ama iftira falan atarlar allah korusun.
Artı gece mutlaka odanın kapısını kitle.. Giripte çocuğu almasınlar.

Abinlerin de gelmesi çok iyi oldu..Kim ne derse desin bence kabul etmek ile en doğrusunu yaptın.

Son düzenleme:
Yemin ederim film gibi..

Esinizi ayakta alkisliyorum.

Helal olsun.gozlerim doldu yeminle.nasil bir ADAMmis..

Esinin hemen gonlunu al ozur dile

ne demek sevmiyorum seni..

Adam senin sonuna kadar arkanda.

Cok merak ettim esiniz bu aile icinde nasil bu kadar guzel yetismis PES VALLA...

boşuna dememisler ZALİMDEN ALİM DOGAR diye....

Allah eşinizi nazarlardan saklasın başka diyecek bişey yok burda.. gelip pişman etseler de eşiniz kapıya koyabilecek biri belli ki ... hiç takmayın kafaya ..

gerçekten çok sağlam bir eşiniz varmış sizde farkındasınız zaten. Sanırım ikinizde bu insanların geleceğinden dolayı gerginsiniz. Anladığım kadarıyla eşiniz sizden bakın kat kat daha fazla endişeli. O işteyken sizi üzerler mi acaba endişesi taşıyor. Bence birbirinize destek olun moral verin. Geldiklerinde de gereğini yapın çok ileri giderlerse bir telefona bakar Alo 155 yani.

Suana kadar dudugum en manyak aile. Kayinbabam bana kufredecek ben onu eve alicam, aglamaktan geberseler evime giremezler, siz cok yumusaksiniz bence keske hic kabul etmeseydiniz.
Madem torunlarina bu kadar duskunler azcik dusunup hareket etselerdi, her hatanin bir bedeli vardir

bende böyle insanlar hayatımda olsun istemezdim, en değerli varlığım evladıma dokunsunlar, mutlu yuvamın huzurunu bozsunlar istemezdim. 3 yıl evlilik 1 yıl nişanlılık 4 yıldır hayatımdalar ve sorunlar bitmedi bitmiyor bitecek gibide değil. kavga etmek olayları kar tanesinin çığa dönüşmesi gibi büyütüyor büyütüyor sarpa sardırıyor. kavga etmeyi bende biliyorum inanın kolay sinirlenmem ama sinirlendiğim an kimseyi gözüm görmez sadece gidebildiği yere kadar deyip sabır diliyorum. evet eşimin ailesini hiç sevmiyorum bu saatten sonrada sevemem. onlara zaten en büyük ceza bu değil mi kendilerini koskoca insanlar kimsesiz hissediyorlar. benim onlara el uzatmayacağımı gün olup devran dönüp o koskoca bedenlerin kaldırılamaz hale gelip başkalarına muhtaç olunacağını zaten biliyorlar ve bu onları daha da hırçınlaştırıyor.

paranın yoldan çıkarıp üstüne kibrin gıybetin eklendiği insanlar karşımdakiler. yumuşak huyluyum evet ama bu bana terbiyesizlik yapılmasını gerektirmiyor
.ben ailemden bunu görmedim 30 yıldır babannem dedemle kalıyor annem. bir gün daha duymadım evimizde kavga. kendi dedemle babaannemde kedni ailelerine baktılar yıllarca büyüktür atadır deyip. susuyorsam gördüğüm terbiyeden salaklığımdan laf söyleyememekten değil.

asıl susuyorsam eşimin ailesine söyledğim her lafta onun utanıp yere girmesinden babası yerine eşim utanıyor
. kim ister eşinin babasını gözünün önünde azarlamasını ben istemem bu yüzden dediklerine sustum eşime saygımdan sustum. annemin kına günü kapıyı kapatıp istersen evlenmeyebilirsin kimseyi düşünme seni üzecekler dersen gitme kızım dediğini nasıl unuturum abimin gözümün nurusun üzdürme kendini aslan gibi yoluna kurban abin var dediğini, erkek kardeşimin sırıtarak bişey yaparlarsa kardeşim de yeter abla deyip elime kına yakılırken ağladıklarını nasıl unuturum aileme bana küfredilsin diye evlenmedim.bu sefer canımı yaktırmicam bunu gaza geldiğim için demiyorum eşimlede konuştuk bu sefer gerçekten ipleri tamamen koparmak için çağırıyorum kızlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni beni anlattin...kycuk girmeler...arkadan dedikodular..neler neler...bende esume kirildim..senin esn gibi hep korudu ama..ben genede yeterince kirusaydin ben bu kadar uzulmezdim derim bazen..

öncelikle Allah yardımcın olsun,ancak herkesin ortak kanaati;mükemmel bir eşin var ve mükemmel şeylerin büyük bedelleri olur.Onlar da senin ödediğin bedel sanırım.Abinlerle eş zamanlı gelecek olmaları isabet olmuş.çok güzel bir surpiz olacak onlara.ama asla çocuğunla yalnız bırakma onları,bu tiynette insanlardan herşey beklenir.Ve onlara karşı 3 maymunu oyna,ne derlerse desinler tepki verme,görme,duyma,konuşma...Hem sen polemiğe girmemiş olursun,hem de bu onları daha çok sinir eder.Bir de tavsiyem,"düşmana karşı okunacak dualar" diye bir takım dualar var dua kitaplarında,şimdiden onların niyetine okumaya başla,elleri dilleri bağlansın,şer işleyemesinler inşallah....Son söz: eşinin kıymetini bil ve onu üzme...

Bugün en yakın arkadaşımla konuşurken sizin bu konuyu anlattım. Bana hamile halimle, çocuk da o da ölür inşallah, doğumda masada kalır inşallah diyen insanı ben değil evime, evimin sokağına sokmam dedim. Sen soksan ben gelir kovarım dedi.

Eşinizi de sizi de tebrik etmekten başka bir şey gelmiyor aklıma; hakikaten çok sabırlıymışsınız.

Ama nolur kendinize de bebeğe de dikkat edin.

eşin yanında ve destekçin, daha ne istiyorsun. ailesini bile silmiş.. tamam geçmişte yapmışlar bişeyler, eşini ailesi yüzünden azme artık. kendinden soğutma. eşin belliki soğuyunca uzaklaşıyor.

Umarım kavgasız gürültüsüz gelip giderler. Eşiniz size destek oluyor ne mutlu size. Başkaları yüzünden birbirinizi yıpratmayın, onların istediği de aranızı bozmak zaten.
Ama, keşke onlar size geleceğine biraz oyalayıp uygun bir zamanda (bebeğiniz biraz büyüdüğünde) siz gitseydiniz hiç değilse sıkılınca çabucak dönerdiniz.
Geldiklerinde, Kayınvalidenizin mama aldım, 5 gün emzirmese ne olur vb. laflarına anında cevap verin. Bazı bebekler biberon kolay diye annesini emmeyi bırakıp biberona çabucak alışıyor.

bence sen de eşinin yanında olmalısın seni ezdirmemiş hiç bi şekilde her erkek yapmaz bunu ama ben senin yerinde olsam o aileyi değil 5 gün 5 dakikalığına bile evime sokmazdım benim anneme küfür edicek beni bıraksalar dövücek bi de ben onu evime sokucam yok ya başka istekleride varmıymış torunları aklı başına gelince zaten onlardan nefret edicek ama eşinin hiç bi suçu yok ona tavır yapma derim ben o insanlar geldiğinde de allah sana sabır versin arkadaşım işin çok zor

Bence onları evine kabul etmekle büyük bir hata yapıyorsun, belli ki kocan da istemiyor. Onların torun sevmek gibi bir dertleri olduğunu düşünmüyorum. Kendi evladını sevmeyen biri torununu sever mi hiç? Ruhum daraldı okurken. Kendi kendinizi strese sokuyorsunuz. Umarım çocuğunun başına bir şey gelmez, ama gelirse kendini asla affedemezsin. Bir daha düşün.

ayyyy eşinden hemen özür dile hemen git özür dile. yazık ne suçu vara adamın. senin arkanda bukadar sorun yaşarken seni hiç yalnız bırakmamış seni yuvasını onlardan koruyo. iyiyi kötüyü ayırt edebiliyor. bazı eşlerde varki kendi ailesi kötüyse karısının ailesi iyi bile olsa sırf kompleks yaşadığından karısının aileine kötü davranır. yapma bunu eşine bidaha sakın. allah mutlu yuvanızı daim etsin. benden tek bir naçizane tavsiye hiçbir hediyelerini kabul etmeyin. eşinle bunu konuş gittiklerinde bunun lafını etmesinler ayy hediyeleri görünce gözü döndü gelinin falan demesinler. öyle yemek yapıcam hizmet edicem diyede paralama kendini. zaten kçük çocuğun var allah ne verdiyse koy sofraya. veee ve sakın çocuğunuzu bir saniye bile onlara yanız bırakmayın gerekirse eşinizin olmadığı zamanlarda anneniz gelsin. aman diyim çok tehlikeliye benziyolar.

Son düzenleme:
eşiniz kadar anlayışlı biriyle evlenmişken hala üzülüp ağlıyor musunuz? görüştürmüyormuş bile ne güzel. başka erkekler gibi ailesinden tarafta olabilirdi

Burada çok dert okuyorum da hiç yorum yapmıyorum. Hatta uzun yazılanları bazen hiç okuyamıyorum.
Öncelikle şuna değineceğim.
Çok açık ve net yazmışsın. Cümlelerin, noktalama işaretlerin, paragrafların çok güzel. 5 sayfa daha olsa okunurdu yani. :)

Başkalarının dertlerini okuyamama sebebim bu da o yüzden belirteyim dedim.

Allah yardımcın olsun diyerek başlamak istiyorum.

Ama keşke kocana küsmeseydin, bak ne güzel hep sana destek olmuş 3 yıl boyunca :)
Kocana da çok üzüldüm şimdi.

allah korusun bunlar bebeğede zarar verir büyü yaparlar siz görmeden evin bi yerine koyarlar çocuk emmeyiversin doya doya sevmek istiyorum ne demekki ya 5 dk emcek onu bile sorun yapmışlar

Çok üzüldüm. Dedikodu var,kavga gürültü var, dini vecibelerinize kadar laf edebiliyorlar siz bu insanlarla 5 gün evde yanlız kalmazsınız umarım. Eşiniz işinden izin alabiliyorsa alsın bence çünkü bu insanlar sizi çok üzecek belliki, size bebeğinize yazık.
Sakin yapıda birisiniz anladığım kadarıyla, seviyenizi,terbiyenizi korumuşsunuz bunca olan biten karşısında, takdir ettim sizi ama bu saatten sonra ezdirmeyin kendinizi bence bu görgüsüz, geçimsiz insanlara.
Eşinizlede barışırsınız, siz mutsuz olmuşsunuz bu durumdan haklı olarak ve doğum sonrası toparlanmak kolay olmaz, insan daha bi duygusal oluyor. Eşinizle sakince oturup konuşup çözersiniz bence eşiniz size değer veriyor belliki,anlayacaktır sizi.
Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…