okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

canım benim bağırmak istiyorsan bağır, ağlamak istiyorsan ağla. ama hiçbir şeyi içine atma. git anneciğinin yanında sakinleş, iyice kafa dinle, gerekirse psikoloğa git. ne yapacağını, neler olacağını düşünme. zaman sana yol gösterecektir. su akar yolunu bulur. sen bu ruh halinden biran önce uzaklaşmaya çalış..
annen vücudundaki izlerden, moralinden halini anlayacaktır zaten. hiç gizlemeye çalışma. anlat içini dök. çok üzme kendini, sütün kesilmesin. yavrunu düşün. Allah yardımcın olsun. o canilerin yatacak yeri olmasın inşallah..

Annen , baban görmeyecek mi morlukları ?:26:

Anilsa tüm sayfaları ve yaşadıklarını hayretler içinde okudum. iyi niyetin her zaman iyilikler getirmeyeceğini bir kere daha acı bir şekilde görmüş olduk senin için çok ama çok üzgünüm, kimseyle paylaşamıyorsun en azından içinden geçenleri bize yaz ki elimizden geldiği kadar manevi destek olalım.

Abinle yengenin geleceğini söylemiştin, onlar neden gelmedi? Onlar olsaydı bu şekilde olmazdı olamazdı. Hele eşinin yaptıklarına inanamıyorum bir insan 5 günde nasıl bu hale gelir nasıl değişir, ne yaşar.

Off ya çok üzüldüm gerçekten yaşadıklarına.
Allah yardımcın olsun canım ya.
Eşinin ailesini evinize çağırmanız büyük hataydı.
Buna hiçbiriniz hazır değildiniz ve anlattığın çirkeflikteki insanların mutlaka
bir olaya sebep vereceği aşikardı.
Eşin ailesini ne kadar bilse de sonuçta bir evlat olarak
kendini suçlu ve ezik hissetti belki kendisine anlatılanlarla.
Kesinlikle cinnet geçirmiş eşin.
Yaptığı gerçekten affedilemez.
Bunca zaman sana herkonuda hakveren,ailesi eve geldiğinde
kapıya bile çıkma diyen bir adam bu noktaya nasıl geldi.
Sanırım bilinçaltında da sana karşı da öfke besledi.
ama bu noktaya taşınabileceğini kim bilebilirdi ki.
Allah yardıncın olsun canım

Çok üzüldüm anilsa.. Çok çok geçmiş olsun.. Keşke demeyi hiç sevmiyorum, o yüzden keşkeli bir cümle kuramıyorum.. Abinler geleceklerdi sana gelemediler mi?
Senden haber bekliyorduk hep ama hiç böyle bir son beklemiyordum.. Çok şaşırdım ama yaşadığın o korkunç gün için çok çok üzüldüm.. Allah yardımcın olsun, inşallah bundan sonra herşey güzel olur...

Nasıl bu kadar değişebilir ne söylenirse söylensin iftira bile atsalar önce konuşması gerekirdi. bir tanecik hayatın var, değmez, al çocuğunu kaç arkadaşım o caniden. Okuyunca kıyamadım sana😢

şimdi annenlerin yanına gidince olaylar iyice büyür, abin sinirlenir belki kocana bişey yapar, bence onlara yansıtma, bi arkadaşının yanına falan gitseen, eminim eşin çok pişmandır, belli ki sinir krizi geçirmiş, eşinden ayrılmayı düşünmek için henüz erken değilmi
çok üzgünüm bu yaşadıkların için, Allah yardımcın olsun, şimdi ne haldesin merak ediyorum

Okuduklarıma inanamıyorum. Merak ediyordum konuyu baştan beri okuyordum. Bu günlerde gideceklerini bildiğim için bir bakayım dedim ama hiç böyle bir şey beklemiyordum. Ya alakasız belki ama abinizle yengenizde gelecekti aynı zamanlarda onlar gelmedi mi çünkü eşiniz kadar abinizi de güveniyordunuz. Bir diğer konuda kayınvalideniz gelmeden önce bazı arkadaşlar yazmışlardı dikkat et büyü falan yaparlar diye benim ilk aklıma eşiniz böyle bir şey yapınca o geldi nedense. Başkaları kızabilir dayağın büyüyle ne alakası var diye ama neden olmasın diye düşünüyorum birbirinize karşı soğumanız için bişey yapmış olabilirler mi acaba diye?
Birde eşiniz gerçekten çok iyi ,sizi koruyan ve sabırlı birimiydi yoksa siz onu öylemi görmek istiyordunuz. Biz kadınlar bazen görmek istediklerimizi görürüz ya o sebepten sordum.
Rabbim yardımcınız olsun her daim. Bebeğiniz ve siz Allah'a emanet olun inşallah.

Ya bu adam, ki adam demeye dilim varmıyor. Anılsanın destekçisi değil miydi? Kendi ailesini silen adam nasıl dövdü bu kadını..

Aklıma pis işler geliyor! Bişey mi yaptılar..

canım anladığım kadarıyla nolduysa yemek olayından sonra olmuş.o yemekte ne olduysa olanlar olmuş eşin seni bu kadar sever ve desteklerken bir yemek sonrası seni dövmesi aklıma şunu getirdi.acaba seni suçlayacak bir takım fotoğraf yazı vb bişeymi gösterildi eşine.bir iftira niteliğinde eşini aldattığına dair bir suçlama.çünkü bir erkeğin kabullenemeyeceği tek sey bu kadar delirebileceği dövebileceği tek durum budur bence.gerci bazı erkekler sudan sebeplerdende dövebiliyorlar ama eşin seni hep savunurken birden böyle olması benim aklıma bunu getirdi.
eşinin sana sorması gerekmezmiydi böyle bişey olsa tabiki sormalıydı ama demekki öyle seyler olmuş ki eşin tamamen seni suçlu bulmuş.cok içtenlikle ve kibar bir şekilde yazmışsın o kötülük yapan aileye senin gibi biri değil kötülüğe kötülükle cvb veren biri lazımmış onlar senin değerini bilememişler.hiç üüzülme eden bulur nasılsa bu yapılan haksızlık cezasız kalmaz allah katında nasılsa.çok üzüldüm ben ama aklıma gelen başka bişeyde hurafe dıcek belki bazıları ama büyü hz süleymana yapılmış bir peygamber yanı peygambere bıle yapılıp tutuyosa bizde dikkatli olmalıyz acaba eşine büyümü yapıldı diyede geçiyor aklımdan.
herşeyin hayırlısı hiç üzülme canım ah yerde kalmıyor eşinde aileside pişman olucak birgün nasılsa ama işte sen bu kadar işkenceyi çektiğinle kalmış olucaksın.o kötü.vardır allahın bir bildiği dua et bol bol canım.inşallah bundan sonraki hayatında hep mutlu olursun.

annemdeyim kızlar huzurun mutluluğun olduğu tek yerdeyim. şükür ki 4 saat sürüyordu yolculuk ve gün içinde gelebildim kızımı uyutup ancak fırsat buldum çok sağolun merak etmişsiniz Allah razı olsun dermanım oldunuz burda.

güya hiç belli etmeyecektim kapıda annemi görünce döküldü yaşlar yanaklarımdan. küçük erkek kardeşim abla naaptılar deyince ben artık bırakmışım kendimi. annem bu kapıdan kaç kişi gelirsen gel bu ev senin evin biz senin aileniz sen nasıl o kavgada evladını sakladıysan odada ben seni evimde saklamazmıyım vermem büyütür gideriz üzülme dedi. ben biraz nankörlük mü ettim bilemem ama aynı evde zor olur ileride diye konuştum kızım büyüdükçe kendine ait alanı olmalı. annemde kuracağız yeni bir düzen dedi. bu boşanma sürecinde ve sonrasında aynı apartmanda bir daire daha var bizim oraya yerleşeceğim kızlar hem bizimde düzenimiz bozulmamış olacak hemde aynı apartmnada olacağım annemlerle.

Allahtan dönem ortasına denk geldi öğretmenim ama atanamamıştım olmadı marketlere falan bakacağım yarından itibaren. kızıma tek bakabildiğimi göstermem lazım benim anlaşmalı olmazsa mahkeme diye.

bu arada eşim arıyor mu diye merak edenler varsa inanın kızlar sürekli arıyor işten gelip gittiğimi farkettiğinden beri. anneme gelince tamamen kapattım erkek kardeşimi aramış o da konuşmadan kapattı telefonu.

bu ruh haline gelmekten korkuyordum zaten sabredip sabredip dolduğum an alacağım karar ürkütüyordu beni ve ne yazık ki aslında bu noktaya geleceğimizi az buçuk tahmin ediyordum böyle bir ailesyle. eşim nereye kadar dayanabilir diye hep düşünüyordum.

şunu söyleyeyim affetmek büyük bir kelime ama ben bir daha onunla aynı yastığa baş koymayı hiç istemiyorum ve rabbim bana nasip etmesin. o yüzden boşanma kararımdan dönmeyeceğim. ben onun pişman olacağını biliyorum.

soranlar olmuş eşim asla bir gün bile bana sesini yükseltmedi ne sevgililik ne evlilik ben " su ver" diye bile bir emir kipi duymamıştım daha ondan. o kadar üzülüyorum ki işten eve gelince yanaklarımdan sıkar, hep kendini paralardı azıcık yorgun olup uyusa gönül koydun mu seninle ilgilenemedim der akşama kadar bizi mutlu etmek için uğraşırdı.

yarın bizim evlilik yıl dönümümüz ve ne acı bu haldeyiz. hiç beddua etmiyorum bana bunu yaptığı için çok öfkeliyim ama biz birbirimizi çok sevdik çok fedakarlık ettik. onu sevmediğim için değil bir daha aynı şekilde sevemeyeceğim hiç bişey eskisi gibi olmayıp biz hep o çirkin olayı hatırlayacağımız için boşanmak istiyorum. eğer sadece tokat atsaydı derdim ki belki eşşeklik etti ama inanın acısı yeni yeni anlaşılıyor sırtlarıma kadar morarmış.

bu arada en çok sütümün kesildiğine üzüldüm damla gelmiyor mama aldı babam gecenin bir saati yavrum perişan oldu sanki anlamış gibi gözler dolu dolu bakıyordu uyuyana kadar. tek tesellim kızım. hepinize sevgiler kızlar

Öyle uzaktan okuyup dua ediyordum sana ama son yazdıklarına dayanamadım demek sütün kesildi anilsa çok üzüldüm o masum yavrunun hakkını nasıl ödeyecekler Allah ıslah etsin hepsini rabbim sabırlar versin sana

Allah sana,bebeğine ve ailene sağlık versin şu saatten sonra.Yaşadıkların kolay değil,ama bundan sonraki süreçte şu an yaşadıkların kadar olmasa da zor.Bebeğine,ailene sımsıkı sarıl.En zoru da asla yapmaz denen insanın sırtımızdan vurması...Dik dur,önüne bak.İnşallah bundan sonrası çok güzel olur senin için.Yaz arada,dertleşiriz burda hep beraber.İçine atma,ağla bağır ama susma içine atma.Her zaman destekçiniz.

İnsan müsveddeleri kızının rızkı olan o sütü kestirmenin cezasını nasıl ödeyecekler acaba? Bazı insanları görünce insan iyi ki cehennem var diyor! Sen onca zaman hep iyi niyetinle kibarlığından hanımlığından taviz vermeden yapılan tüm ahlaksızlıklara karşı eşi görülmemiş bir duruş sergiledin, bu son yaşadığın bütün ümidini, inancını bitirmesin lütfen. Herkes ettiğini bulur, kızınla inşallah bu dünyada da ahirette de cenneti verir Rabbim size.bak burda herkes duacın oldu
, hepsini atlatacaksın Allahın izniyle

Allahim ne cirkef insanlar var okurken basima agrilar girdi, canim herseyi yapmis olabilirler büyü gibi hersey beklenir onlardan, eve soktunuz ya canim uzaktan yapamadiklarini gelip yaninizda basardilar

ben siddet konularinla hep aynisini derim, kabul edilemez diye ama burda baska seyler var esin o kadar iyiken gercekten biseyler yapmislardir

benmi yanlis düsünüyorum arkadaslar bazilarinin dedigi gibi hemen bosan diyemiyorum, kim bilir ne yaptilar cünkü, esinin bunlari kendi iradesiyle yaptigina inanmiyorum, esinin ne kadar iyi oldugunu anlatmissin böyle bir insan 5 günde niye nasil bu kadar degisebilir aklim almiyor

arkadasim Allah yardimicin olsun bol bol dua et, yipratma kendini daha fazla, hakkinizda hayirlisi ne ise o olsun, Allahim yüzünüzü güldürsün canim

Baştan sona kadar okudum yazılanları, iyi niyetli davrandın; ama iyilik göremedin. Eşin bu kadar iyiyken bir anda nasıl değişir aklım almadı. Allah’ım senin ve yavrunun hakkında hayırlısını versin. Her şey gönlünüzce olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…