okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

Boyle insanlar eve sokulmaz.herseyi yapabilirler.evin bi kosesine muska vs sikistirir haberin bile olmaz.
Bebegimi veremezdim onun kucagina.ooof cok kotu.niye kabul ettin evine ki,okudum okudum anlamadim.merhamet anlayis da bir yere kadar.seninki safliga kaciyor biraz.gece kalmasinlar bari.esin aksam otele gotursun.
Cok sacma cokkk

bence öncelikle eşinizden özür dileyin ve stresli olduğunuzdan saçma şeyler söyledim deyip gönlünü alın. hatta güzel bir yemek yapın, güzel bir akşam geçirin.
eşinizin ailesine gelince bence stres yapmayın. gelecekleri ev sizin eviniz ve onlar da önlemini alarak geleceklerdir bu kadar çabadan uğraştan sonra. belli ki onlar da sizi sevmiyor ve sadece torun için geliyorlar, o yüzden torunu bir daha görememeyi göze almayacakları için sizinle uğraşmayacaklardır. siz kendi tatlı canınızı hiç sıkmayın bence. eşinizle iyi olmaya bakın, o zaten hep arkanızdaymış ne güzel, maşallah. onlara gidecek olan siz olsaydınız stresli olabilirdiniz ama gelecekleri ev sizinki. orası sizin kurallarınızın geçerli olduğu bir yer. o yüzden rahatt olun bence :)

burda o kadar cok dertli arkadaslarin dertlerini okudum ama seninki gibi berbat bir aileden dert yanani ilk defa okudum beterin beteri var diye buna denir heralde...kisiliksiz karaktersizlerde Allah kuran anlayisi yok ustune birde kufur ediyorlar tovbe yarabbim esin bu aileden nasil sag cikmis nasil bu kadar temiz kalmis Allah korumus resmen oyle insanlara saygi duyulmaz keske bastan hiccc gelmelerini Kabul etemeseydiniz Allah korusun her pisligi yaparlar size...sabret canim simdilik yapicak bisi yok baktin bir iki gun afedersin kudurmus kopek gibi saldiriyorlar verin ellerine valizlerini gitsin otelde kalsinlar boyle ana babanin rizasi Allah katinda hic bir oenemi yok zaten kufrun icindeler ...Allah yardimcin olsun bu yaratiklarin icinde ne diyeyim

ben evime sokmazdım böyle insanları bebeği götürüp birgünlüğüne gösterip geri gelirdim.eşinle nasılsa barışırsın özür dile çok gergindim de.allah sabr versin.

Hakikaten fecaat bir ailesi var eşinizin..Akıl alır gibi değil.Tek diyeceğim Allah yardımcınız olsun.Ne zaman gelecekler,yada gelip gittiler mi?İnşallah kazasız belasız atlatmışsınızdır bu ziyareti.

Eşiniz harbiden adammış korumuş kollamış sizi, haksızlık etmeyin kimse ailesinin suçunu çekmek zorunda değil. Eşinizle aman arayı bozmayın o insanlara da fırsat vermeyin

ben şunu merak ettim eşiniz evlenmeden önce "benim ailem şöyle şöyle , kötüler." deseydi gerçekten bırakacakmıydınız eşinizi ? bence eşinize haksızlık etmişsiniz. telefonda siz de cevap verebilirdiniz olmaz diye.

Herşey insanoglu icin, sizin imtihaninizda buymus demek.
Kisinin inanci kendisinedir, herseyden once insanda ahlak olmasi gerekir. Ki esinin ailesinde de ahlakin a si mevcut degil. Esin basta ailesinin boyle oldugunu soylemeyerek bencillik yapmis olabilir, ama anlattigin kadariyla anladigim senin kabul etmeme olasiligindan korktugu icin. Bencillik yapmis olsa bile en azindan senin yaninda-arkanda olmus. Masallah, adam gibi adammis. Kayinvaliden-baban icin yorumda bulunmicam, zaten kendinde olaylara bakarak ipleri koparacagini soylemissin. Gelmis olmalilar yada gelmeleri yakin zaman olmali, hakkinizda hayirlisi olsun ama ne olursa olsun hincini esinden alma basta yaptigin hatan gibi.
Evinizde huzur-mutluluk bol olsun.

pazar sabah gelip perşembe akşam dönecekler kızlar. şu anda düşünmemeye çalışıyorum eşim hala ve her zaman arkamda. tedirginim ama elden bişey gelmiyor eşimde aynı şekilde çok gergin bir an önce gelip gitsinler diye bekliyor. zaten tel nomu değiştirdi onlara ve akrabalarına vermedi. rahatım ama geldiklerinde ne olur bilmiyorum

Mantıklı gelmeyecek belki yazdığım ama...
Hemen otelde bir yer ayarlayın. Lütfen evinizde kalmasınlar. Gün içerisinde gelsinler, görsünler biraz. Bu kadarını hak ediyorlar çünkü "sadece". Eşinize bu durumu haklı sebeplerle açıklayın. Zaten size aynısını yapmışlardı, bir sıkıntı olmaz. Lütfen, haddim değil ama, sizi bir yakınım gibi görüp yazıyorum. Evinize yakın bir yerde otel ayarlayın. Taviz vermeyin.. Taviz tavizi doğurur. Bu kadar herkese sizin tabirinizle "sin kaf"lı küfürler etmiş, saygısızlık etmiş bir insanı, tamamen hayatınızdan çıkarmak istemezseniz de, evinizde ağırlamayın.
Yine de siz bilirsiniz ama..
İlk kez içten rica ediyorum bir üyeye..
Taviz vermeyin..
Lütfen..

merak edenler olacaktı hazır onlar gitmişken yazayım dedim. sabah saat 7de geldiler kızlar eşim karşılamaya gitti banada giderken sıkı sıkı tembihledi sakın kucaklama ve kapıda karşılama dedi tamam dedim. eşim alıp geldi ve ben kapıda karşılamadım bavullarını boş odaya yerleştirene kadar yatak odamdan çıkmadım tam yatak odasından çıktım kayınvalidem yanıma geldi öpmeye bende yok " kibar bir şekilde lütfen gerek yok kabul etti" diyerek omuzuma attığı elini tutup yavaşça indirdim. babasına hoş geldin demedim. o sırada kahvaltı hazırladım kahvaltıya babası oturmadı ona hazırlanan tabağı geri yolladı bende oturdum masaya babasına hazırlanan tabağı bir güzel yedim kayınvalidemde lavaboda ağlamış masaya surat şiş oturdu dediğim şu oldu " son pişmanlık fayda vermiyor değil mi ne yazık evladın evinde sığıntı gibi olmak Rabbim düşman başına vermesin"dedim yine kibarca eşimde yanımdaydı hiç birşey diyemedi.

bebeği sevemediler çünkü elleri gitmedi eşimde " korkmanıza gerek yok ama ölsün dediğiniz çocuğu sevmeye utanıyorsanız o başka mesele tabi"dedi. ve şunu söyledi "eşimin sayesinde bu evdesiniz ve dünya gözüyle torununuzu görüyorsunuz. bunu bir taviz olarak değil size sunulan bir şans gibi görün bu görüşmenin ikincisi olmasın diye ben elimden geleni yapıcam .sizi anilsanın yüzünden değil sizin karakteriniz yüzünden sevmiyorum anilsa olmasa hayatımda yine sizi sevmezdim. anilsa yaptırıyor sanmayın bu davranışları evlatlık vazifem var ama ana baba sevgim hürmetim yok size" dedi.

bende eşime onları dışarı çıkarmasını akşam yemeklerini dışarıda yemelerini söyledim. eşim alıp götürdü ben bilerek gitmedim evde kafa dinliyoruz kızımla. eşim sen güzelce yemeğini ye dedi bana ve şu anda rahatım eşime güvendiğim için onlarla olmasındna rahatsız da değilim. şimdilik bunlar oldu kızlar
:44:​

Çok rahat geçmiş gerçekten. Bu şartlar altında kalacaklar mı artık beş gün bilemem. Umarım kalmaz, dönerler. Kayınbabanız daha kahvaltıda rest çekmiş. Hala utanması yok.

eşimin yanımda olduğunu bilmek çok güven verici beni tek mutlu eden şey bu. kızımı güzelimin güzeli diye sever hep onlardan öncede böyle severdi hala aynı şekilde ve bu cümleyi duyunca suratları gidiyor. dışarı kendim çıkın dedim çünkü kayınvalidem zannetti ki oğlunu bana karşı doldurabilecek bir fırsat buldu, ben salaklık yaptım sandı ve sevindi. bir kere daha yıkılacak.eşim giderken aynen şunu söyledi anilsanın a sını ettirmeyeceğim için rahat olsun dedi.

acıyorum aslında onlara çocuk gibi oyunlar entrika yapmaya çalışıyorlar koskoca insanlar. Rabbim ıslah etsin rabbim yardım etsin onlara kalplerine güzellik ihsan eylesin hepsinin

hoşgeldin dememek? omuzuna uzanan eli indirmek? sizi sevmiyorum demek? kusura bakma ama sizin de onlardan eksik kalır bir tarafınız kalmamış. tamam laf atmaya kalkıştıklarında cevap verirdin, hakarete karşılık verirdin, çocuğuna zarar vermeye kalkıştıkların evden def ederdin ama bu yaptığınız ne yolundan gitmeye çalıştığınız dine, ne de benimsediğimzi toplum ahlakına sığmamış.
daha önceleri sizi masadan kovarken, küfrederken, vurmaya kalkarken tepkisiz kalan sen ve eşin şu durumda onlarla aynı duruma kendinizi düşürdünüz.
keşke hiç evinize kabul etmeseydiniz.. zulme zulümle karşılık vermek, zalimin karşısında zalimleşmektir bu...

Son düzenleme:

Bazen bazıları bazı şeyleri anlayabilsin diye sonradan göstermek gerekir yanlışlarının neler doğurduğunu arkadaş bence en güzelini en asilini yapmış evine bile almayabilirdi
Eşi kızıyla mutlu olurlar inşallah fitne fesat sokmadan araya

yolcucum keşke bazen hayat başka şans sunsa ben kendi imtihanımı veremediğimin ve inan ki veremeyeceğiminde farkındayım. olmadı olmaz bu saatten sonra çünkü karşımda biraz taviz verirsek evimizin huzuru kaçmasına ne eşimin ne benim ne de benim ailemin takadi yok. her zaman eleştiriye eleştirilmeye açığım.

ve şunu anladım ki bende artık her türlü bitilmiş... benim ne sabrım ne de insani tahammülüm kalmamış... içimden kimseye böyle nefret duyduğumu hatırlamıyorum. keşke ama keşke birileri silgiyle kötü olan herşeyi düzeltse. veli değilim ve hatalarımın önüne set çekemiyorum saygı duymayı isterdim ama duyamıyorum bitmiş tükenmiş herşey.

küçükler hata yapar büyükler affeder ben yoruldum büyüğün hata yapıp küçüğün sineye çekmesinden. yapabileceği hiç birşey yok maalesef. iki yüzlülük yapamam onlara içimden gelmediği gibi davranıp sonra eşime patlamak istemem. ve sadece şunu biliyorum kötülük geliyor uzak durucam

karşımdaki insan bana evladı gördüğü için değil oğluna kötü görünmemek için sarılıyor merak etme bazen gözlerde herşeyi anlatıyor. hatasız kul olmaz beşerim hata yapıcam ve BEN GERÇEKTEN ARTIK HATA YAPMAK İSTİYORUM NE GARİPTİR Kİ İLK DEFA BU ŞEKİLDE DAVRANDIM BU İNSNALARA VE İLK DEFA AĞIZLARINDAN KIZIM CÜMLESİNİ DUYDUM.ne kötü değil mi hediyelere boğarken onları her kandilde bayramda ararken o..pu denilen ben bugün trip attım diye bir anda KIZLARI oldum.
daha bugün ilk gün sabah ola hayrola sevgiler

Bana kızabilir diğer arkadaşlar, ama başka konulara yaptığım yorumlar ortada, dileyen bakabilir. Sizin konunuzda ve yazdıklarınızda beni rahatsız eden başka bir şey var. Evinize gelmelerini kabul etmeniz büyüklük.. Fakat evinize gelinince ister istemez taviz de vereceğinizi düşünmüştüm ben.. Bu kadar kuvvetli olabileceğinizi düşünmemiştim ve açıkçası, tebrik ediyorum.
Bazı şeyler vardır, "ölüm" gibidir.. geri alınamaz.. Alınmamalı...
Küfür, terbiyesizlik, beddua, hadsiz davranışlar, sonuçları kestirilebilir olduğu halde kişinin "belki" karakterinde varolan yumuşaklığa güvenip, ezebileceğini zannederek yapılan aşağılamalar...
Siz, ekmek atın diyemeyeceğim ilk kez.. Bu tavıra devam...
Bu tavır onları törpüleyip, "insan" olmalarına yardım edecektir. Empati kurdurup, hatalarını gösterecektir, biraz olsun kişilikleri varsa. Her yapılanın bir bedeli vardır. Bazı yapılanların bedelleri "pahalı"dır.. Zira kişinin de kendisine vermesi gereken bir değer var, hepimiz kuluz. İnsan olduklarına, yeterince akıllandıklarına emin olunursa, belki yıllar sonra... Tavırlarına göre yeniden "insanlık" yapmaya başlayabilirdim ben. İşte o zaman ekmek atma zamanı gelmiştir zira... Akıllanmadan önce değil,

Tebrik ediyorum...
Siz gerçekten en iyisini biliyorsunuz...

Bence kesinlikle yanlış yapmamışsınız. Çünkü o insanlar zaten sizin ve eşinizin iyi niyeti yumuşak yüzlülüğü yüzünden bu kadar yaptılar şimdiye kadar. Şimdi geldiklerinde de aynı olacağını bekliyorlardı. Çocuğu size vermeyeceklerdi güya hani, biz ordayken emzirmeyeceksin mama getireceğiz diyorlardı. Sizin bu kararlı ve sert tavrınız sayesinde yapamıyorlar o istediklerini. Aynı güçlülükle eşiniz de siz de durmaya devam etmelisiniz bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…