Okumadan geçmeyelim yardım lütfen...

Hadise_5426

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
90
2
36
arkadaşlar mehaba. acil yardımınıza ihtiyacım var. 21 yaşındayım 10 hafta 5 günlük hamileyim doktor bebeğin gelişiminin daha iyiolması için folic asit ve elevit verdi ben bunları kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra 20 lik dişlerim çıkmaya başladı demek ki vitaminsizlikten çıkamıyorlarmış neyse artık diş ağrımdan duramaz oldum acile gittik doktor bana sadece minoset 500 gr verebileceğini ve bunu günde 1 den fazla kullanmamamı söyledi ama benim dişim çok ağırıyor duramıyorum ağırıdan hapı içtikten sonra 2-3 saat kadar duruyor ama yine başlıyorr benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba??? ne yapabilirim acil yardım valla artık ağrılara dayanamıyorum dua edin bana arkadaşlar :a015:

gecmiş olsun canım benımde agrırdı ama fazla degıl umarım dış agrılarım gecer

bence kadın dogumcunuza danısın. internetten baktim var kullanılabilen agri kesici ama riske girmeye gerek yok.doktorunuz cok daha iyi bilir.sonucta acildeki doktor kadin dogumcu muydu? insallah sıkıntınız biran once gecer, gercekten dis agrisi çok kotudur....

canım bir diş doktoruna git ve durumunu anlat hamile olduğunuda belirit bildiğim kadarıyla belli haftalarda tedavi yapılıyor çok geçmiş olsun inşallah biran önce geçer

ilk 3 ay tamamlanmadan müdahele yapılamıyormuş canım
ama kadın doğum doktorun izin veriyorsa ve ağrın çok çok acı veriyorsa müdahalede bulunabilinirmiş canım.ama genelde diş hekimleri bu tür işlemlerin doğumdan sonra yapılması gerktiğini söylüyorlar
geçmiş olsun faydalı olabilmişimdir umarımm

hı bir de ağrın dediğim gibi çok çok acı veriyorsa(çünkü çok ağrı bebeğe de zarar verirmiş)
günde 2 minoset alabilirmişsin ama doktoruna sormalıymışsın canım ok?

geçmiş olsun kardeş. demişler ya diş ağrısı kabir azabından beter diye... benim 20lik dişler hamile kalmadan 2 ay once çıkmaya ve ağrımaya başladıı. ama çok uzun sürmediği için herhangi bir girişimde bulunmadım. hamileyken de ara ara ağrıyordu ama şiddetli değildi.hamileliğimin 4,5 ayında bir televizyon programına ünlü bir diş hekiminin davetli olduğunu görünce ben hemen programa katıldım. hekim bana diş operasyonu yapılabileceğini soyledi. yani ameliyatla dişi alıyorlar ya. . ama sen sen ol böyle ciddi durumlarda seni yakından gözlemleyen kadın doğum doktoruna danış.

çok geçmiş olsun canım bende 20 lik dişim çekilinceye kadar hamile kalmadım korundum acısını bilirim

benimki ameliyat oldu dikişli inş seninkii uzun sürmez canım Allah tamamına erdirsin

geçmiş olsun cnm,bence hem kendi dr.unla görüş,çünkü minoseti de çok kullanıyorsun anlaşılan,bir de diş hekimine git bakalım ne diyecek

ah o yirmiliklerin ağrısını ben bilmezmiyim. geceleri uykumdan uyandırırdı beni bazen. 29 yaşındayım, daha hala tam çıkmadı, yarısı içinde. bence oralarda iltihapda vardır o yüzden okadar sızlıyordur canım. benim doktorum hamililiktede kullanılabilen antibiyotikler olduğunu söylemişti. doktorunun önerisiyle düşük doz antibiyotiğe başlayabilirsin belki. sonuçta iltihap kurumadan, ne kadar ağrı kesici içsende , etkisi geçince yine başlayabilir. bir de eczanelerde satılan, china oil diye bitkisel bir yağ var. çok yoğun naneli menthollü bişey. bir pamukla birkaç damla ağrıyan dişine sürersen çok rahatlatıyo. ama yutmamakta fayda var tabiki. inşallah en kısa zamanda geçer canım. Allah acil şifalar versin

Aaaaa evet ya benimde 20lik dişim çıktı,aynı ilaçları kullanıyorum, bende nerden çıktı şimdi bu diyodum kendi kendime:uhm:fisfisfisfisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…