Okulda sürekli kaybolan eşyalar

Bizde krese basladik, hergun birsey eksik geliyor ama ogretmenlerimiz sahip cikiyor ertesi gun donuyor.
Ama birsey sormam lazim, esyalarin icine isimleri hangi tur kalemle yaziyorsunuz ben yikanirken solar diye yazmaya cekindim acikcasi :)
Kıyafet kaşesi alın
Bu sene öyle bişey aldım ben solmuyor güzel oldu her eşyaya bastım :)

Ben siyah pilotla yazmıştım boyası çıkmıyordu. Ama okuma yazma bilmediği için zaten eşyasını tanıyamıyor :) bir yetişkin bulursa getirir işte
Ahahahhsh ben kizima adinin okunusunu ogrettim okuma yazma bilmiyor ama o sekilleri taniyor (yani tanidigini umuyorum en azindan )

Pilot cikmiyorsa sanirim tukenmezde cikmaz.

Hadi o çocuk unutuyor, fark etmiyor vs vs. Ben alan çocuğun (ki onda da suç bulamiyorum) ailesi "bu senin değil, nereden getirdin?" diyip okula geri götürmüyor onu anlamıyorum.
Çok ilginç gerçekten
Kızımı almaya gittim baktım elinde bi kot ceket
Benimkinin de var ama bu başkasının
Kızım bu kimin diyorum benim diyor :) hemen geri dön sınıfa götür dedim
Meğer kendininkini çantaya koymuş sonra askıda arkadaşınınkini onun sanmış onu da almış
Aileler de dikkatli değil heralde
ya da aldı getirdi bizim oldu artık mı diyor

Yok yok ben okula da ucuz ayakkabı giydiriyorum. Teneffüslerde burunlarını sürte sürte geziyorlar herhalde okulda ayakkabılar da bir tuhaf oluyor.
Okula ayrı en ucuzlardan seri yapmak lazım da montta olmuyor maalesef.
Oğlum orta okulda ama hala çok pahalı ayakkabı almam teneffüste top oynuyor ayakkabı bir ayda pert
İlkokuldayken sürekli eşofmanının dizi yırtılıyordu meğerse teneffüslerde koridorda dizlerinin üzerinde kayıyorlarmış
Geçen gün okulda ki birinci sınıftaki erkek çocukları dizlerinin üzerinde koridorda kayıyorlardı önce yüzümde acı bir gülümse belirdi sonra yapmayın evladım dedim ama arkamı döner dönmez yaptıklarına eminim.Demek ki bunlar yaşlarının gereği yapmaları gerekiyormuş diye avutuyorum kendimi

Cok normal bu durum cogu cocuk ayni siz ne duymak istediniz anlamadim benim oglumda birinci sinif ayni hergun bisey kaybediyor

Oğlan çocuğu çok değişik bir varlık zaten.
Ben kaç kere taş yıkadım çamaşır makinesinde. Forma ceplerine çer çöp ve taş topluyor.
Çantasının ön gözünde bir yığın kozalak ve çalı çırpı var, arkadaşıyla mangal yakıyorlarmış teneffüslerde bahçede topluyorlarmış ondan.

Açıklamanızı okudum hala eşyaların kaybolması ile bir alakası yok. Öğretmenin görev tanımında eşya peşinde koşmak yoktur. Öğretmene sallarken sorun yok da itiraz ettim diye mi polemik yaratmış oluyorum? "Sizin gibi insanlar" kelimeleriyle filtreleyen de polemik yaratan da sizsiniz hanımefendi

Bizim taş koleksiyonumuz bile var(bildiğimiz anam babam usulü taş) yoksa sizin yok mu?
Babası çok umutlu gök taşı bulacak ve zengin olacağız diye umutla beklemedeyiz

Ben de beslenme çantamı kaybediyordum. Bir kere de bahçede bir veli suluğun ne güzel benim olsun mu deyip almıştı. Hani çocuklara şakasına sorulur ya öyle sanmıştım . 2. Sınıftım bahsettiğim eski yıllar tabi ... Annemler kaybettim sanıyordu. anneme çok sonra anlattım bu olayı. Bana yeni suluk alınmamıştı ama ;(
Birinci sınıftayken de bir çocuk sürekli kalemtraş çalıyordu. Bir gün öğretmen anlatmıştı hiç unutmuyorum. Neden başkasının eşyasını almamalıyız diye . O çocuk almaya devam etti . Sonra ne oldu hatırlamıyorum ama çocuklarda bu yaygın maalesef. Aileler bu eşya nerden demediği sürece de çözülmez.

Bu yaşa gelip okuduğunuzu anlayacak akli olgunluğa erişemediğinize üzüldüm fakat benden size ekmek çıkmaz. Bye.

Ay inanamıyorum az önce dizinde bulduğum yırtık yoksa bundan mıymış. siz buraya yazdıkça yeni keşif yapıyorum resmen.

Benim kızımda birinci sınıf boyunca silgi kaybetti her gün silgi koymaktan yoruldum o derece. Ama bunlar iyi bence oğlum işitme engelliler okuluna gidiyor, işitme cihazını kaybetti çocuğun biri kırk bin lira fiyatı

Ben hicbir şeyimi kaybetmemisim anneme sordum az once, evet gecenin köründe merakima yenilip kadini arayip aklimi aldim, malim kiymetlidir, o zamanda kiymetliymis demekki.

Annem hep esyasini kaybeden cocuklara hayret ettigini anlatti, senin malin kiymetlidir kizim, kalemini acip copunu eve getiriyordun dedi bana. Bayaği malciymisim haberim yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…