Okulda sürekli kaybolan eşyalar

Bizimki nerde unuttuğunu bile hatırlamıyo ki. Sınıfta unutmadı muhtemelen. Her sorduğumuzda farklı bir şey söylüyor.

gününün nasıl geçtiğini soruyorum, sanki başka bir evreni anlatıyor. Yani tüm gün napıyo onu bile anlayamadım henüz.

Öğrenci-veli profili sıkıntılıysa hırsızlık da çok oluyordur. Bir süre sonra çocuğunuz eşyasına sahip çıkmayı öğrenir
Aslında iyi bir semtte iyi bir okul ama artık biliyosunuz ki çok uluslu ve çok kültürlü bir ülke olduk. Her cins insan var.

Bulabildiniz mi ceketi? Şimdi gidip aynı poları alsam mı emin olamadım bizimki çıkmadı. Tekrar o parayı versem yine kaybedecek diye korkuyorum.

Hem bir veli hem de sınıf öğretmeni olarak yazayım bende. Oğlum birinci sınıftayken ben sınıfının kalemleri silgileri felan yutan bir canavar olduğunu düşünmeye başlamıştım artık sabah koyduğum eşyalar hiç eve ulaşamadı.Şimdi orta okulda çok şükür diyeyim
Öğretmen olarakta her gün sınıf içerisinde kalemler silgiler boya kalemleri buluyoruz bulan çocuğum bu kiminnnn diye sınıf içerisinde üç beş tur atıyor ama ne hikmetse bizim sınıftan kimsenin değil o eşyalar
Çocuk kendinin olduğunu bile farketmiyor.Masamın üzerine bir kalemlik koydum sınıfta bulunan eşyaları içine koyup sınıfça kullanıyoruz küçük bir kırtasiyeci olmama az kaldı

Kıyafet konusunda da genellikle erkek çocuklar bahçede top oynarken okul kıyafetlerini çıkarıp bahçenin herhangi bir köşesine atıyorlar inanın her sabah sıra olunduğunda bu forma kimin diye gösterip soruyor müdür bey ama kimsenin değil
Bir kaç gün ortalarda sürünüyor artık sinirinden müdür bey çöpe atıyor kıyafeti

Şimdi siz söyleyince çantasına tekrar baktım, bugün diğer silgisi ve hatta koskoca dosyası da kaybolmuş. Şaka gibi. Öğretmen de bize her şeyin en iyisini aldırdı, ucuz marka kalemleri falan kesinlikle istemedi. Madem biliyor böyle olacağını neden demek istiyorum :) yorumunuz için teşekkür ederim biraz rahatladım

Ben bazen çocuğun montunu eve götüren anneler görüyordum demek ki bu yuzdenmiş

Silgiz kalem filan hep kayıp. Hatta bizim defter de kayıp. Mont kötü olmuş. Ona üzüldüm.

Bu bir haftada üç silgi iki kalem ve 24lu kuru boyanın yarısi kayboldu. Öğrenecek inşallah diye bekliyorum

Bizimki nerde unuttuğunu bile hatırlamıyo ki. Sınıfta unutmadı muhtemelen. Her sorduğumuzda farklı bir şey söylüyor.

Eşyalarını unuttuğunda orada burada bıraktığında (evde ya da dışarıda) kızın
Bağırın çağırın değil de tepki verin yani. Olsun buluruz gibi teselli etmeyin, ya da arkasını siz toplamayın. Muhtemelen bu sorumluluğu daha çok siz aldığınız için o daha rahat davranıyor.
Benim malım biraz kıymetlidir. Kızıma da sanırım böyle öğretebildim. Eşyaların çok pahalı olduğunu ve orada burada bırakırsa bir daha aynısından alamayacağımı arada hatırlatıyorum.
Silgi kalem kaybolabilir de montuna sahip çıkmalı idi

Silgi işi beni deli etmişti geçen sene.
On tane falan kayıptan sonra sömestra kadar asla yenisini almayacağım dedim inat ettim. Tatilden sonra yeni silgisini verdim unutmazsın artık dedim. “Verme verme arkadaşlarım acıyıp kendi silgilerinden koparıp veriyorlar bana” dedi.
Bir dönem boya kalemleri üç tane kırmızı iki tane sarı beş tane mavi kaleme dönmüştü. Oğlum bunlar kimin senin diğer renkler nerede diyorum haberi yoktu.
Ben son aylarda pes edip olduğu kadar diye göndermeye başlamıştım.
Özellikle okulun hırkası da pahalı onu gönderesim gelmiyordu.
Siz montu ama okulun kayıp eşya bürosuna sorun, veli grubu yoksa dahi öğretmene yazın sorsun velilere

Kızdım baya. Bugün montsuz gönderdim üşü biraz aklın başına gelsin dedim hiç ses çıkarmadı. Sen eşyalarına sahip çıkmayı öğrenene kadar sana yeni bişey almicam dedim ama bugün de dosyayı kaybetmiş işte. Tamamen elim kolum bağlı yani.

Kayıp eşyada bulamadık, bırakan olmamış. Ben tamamen tecrübesiz olduğum için her şeyin en iyisini ve pahalısını alıp gönderdim. Şu an minimum 1500 tl 2 haftada yok oldu.

Kayıp eşyada bulamadık, bırakan olmamış. Ben tamamen tecrübesiz olduğum için her şeyin en iyisini ve pahalısını alıp gönderdim. Şu an minimum 1500 tl 2 haftada yok oldu.
Yok yok ben okula da ucuz ayakkabı giydiriyorum. Teneffüslerde burunlarını sürte sürte geziyorlar herhalde okulda ayakkabılar da bir tuhaf oluyor.
Okula ayrı en ucuzlardan seri yapmak lazım da montta olmuyor maalesef.

Bizde krese basladik, hergun birsey eksik geliyor ama ogretmenlerimiz sahip cikiyor ertesi gun donuyor.
Ama birsey sormam lazim, esyalarin icine isimleri hangi tur kalemle yaziyorsunuz ben yikanirken solar diye yazmaya cekindim acikcasi :)

Okulun kayıp brosu yok mu ? Temizlikçiye bir sorun. Kim alacak ki. İlla ki fark edilir.

Bizde krese basladik, hergun birsey eksik geliyor ama ogretmenlerimiz sahip cikiyor ertesi gun donuyor.
Ama birsey sormam lazim, esyalarin icine isimleri hangi tur kalemle yaziyorsunuz ben yikanirken solar diye yazmaya cekindim acikcasi :)
Ben siyah pilotla yazmıştım boyası çıkmıyordu. Ama okuma yazma bilmediği için zaten eşyasını tanıyamıyor :) bir yetişkin bulursa getirir işte

Yok yok ben okula da ucuz ayakkabı giydiriyorum. Teneffüslerde burunlarını sürte sürte geziyorlar herhalde okulda ayakkabılar da bir tuhaf oluyor.
Okula ayrı en ucuzlardan seri yapmak lazım da montta olmuyor maalesef.
Evet öyle yapmak lazımmış bu da bana ders olsun artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…