öğün sayısı

niva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
317
2
kızlar bebeklerinizi ne sıklıkla besliyorsunuz..oğlum 3.5 aylık..sadece mamayla besleniyor maalesef..kutuların üzerinde 5-6 öğünden bahsediyor..benimkisi en geç 2 saatte bir istiyor..tabiki az az içiyor..sizler ne yapıyorsunuz..oğlum çokta huysuz ..bazen mosmor oluyor mama gelene kadar...sürekli de huzursuz.. mızmız..hiç mutlu olmuyor...sizinkiler nasıl...sallamadan uyumuyor mesela..

Bende aynı şeyi yaşıyorum, mama ağırlıklı besleniyor, emziriyorum ama ilaç niyetine, 2 saatte bir verdiğimde acaba fazla yüklememi yapıyorum diye düşünüyordum ama aç ki ağlıyor çocuk ki yaptığımda da yiyiyor, valla 3 aya yaklaştık ben daha birşey anlamadım bu besleme işinden :1closedeyes:

arkadaşlar ben emzırıyorum 2 saatte bır ve 10 dakıka emzırıyorum bende mama vermek ıstıyorum sutum yeterlımı anlamıyorum

benim kızımda 3,5 aylık emzirdiğim dönemde 3 saat tok kalabiliyordum ama 2 saatte hatta bazen 1,5 saatte acıkıyor. 100ml alıyor bir seferde. tok mu tutmuyor bu mamalar yoksa büyüdükleri içinmi bende anlamış değilim.

canım hangi mamayı kullanıyorsun ben milupanın milumil 1 ini kullanıyorum ülkerin laktumunu da denedim aynı zaten lifli diyorlar ya..kakası da cıvık oluyor

bizim öncden çok düzensizdi ağladığında veriyodum memeyi süt azalmışsa 60lik mama veriyodum şimdi son 1 haftadır kendi diüzene soktu saat başı isitiyo emziriyorum kasmayın kızlar onlar aç olduğu zaman bildiriyo zati

bende bebişlerimi mamayla besliyorum anne sütü 2 ay aldılar oda çok azdı zaten... şimdi 2 saatde bir bazen 1,5saatde acıkıyorlar başlıyorlar ağlamaya.. 100 ml. mamayla besleniyorlar, gece bu süre 3,5 -4 saati buluyor..ben bebbelac kullanıyorum önce aptamildi şimdi içerikleri aynı dedikleri için hemde hesaplı bebelaca geçtik...benim ikizlere bir kutu mama 1gün yani bir gece bir gündüz gidiyor...

juzlar ben emzırıyorum yetıp yetmedıgını anlamıyorum kımse mamaya gec demıyor emzır emzırdıkce stun gelır dıyolar mamaya başlasammı

mamayı neyle veriyosunuz arkadaşlar biberonlamı??

juzlar ben emzırıyorum yetıp yetmedıgını anlamıyorum kımse mamaya gec demıyor emzır emzırdıkce stun gelır dıyolar mamaya başlasammı

Arkadaşım bebeğin sürekli ağlıyorsa ve zayıfsa sütün yetmiyodur dr gittiğinde söyler sana.emzirdikçe gelir lafı doğru ama bebeğinin sağlığı nasıl sütün doyuruyormu dr sor bakalım.a.s

ben maalesef 45 gün zar zor emzirebildim yalnızdım stresten de sütüm kesildi

Ben de iki ay verebildim anne sütünü.Sonra hep mama.Doktorumuz SMA gold önerdi mama olarak.Onun üzerinde de 5 öğün beslenme öneriliyor her beslenmede de 150CC verilecek diyor.Kısaca bebek kilo başına 150CC almalı her 24 saatte.Ama nerdeee mümkün değil.Daha hiç görmedim bir seferde 150 lik mamayı içtiğini.Yeri geliyor 60CC mamayı bir saat sürüyor içmesi.Bizim öğün sayımız 14/15 i buluyor gün içinde.Toplam CC yi tamamlıyoruz ama Çok uzun sürüyor.Az az sık sık içebiliyor.Aslında öğün süresinin 20 dakikayı geçmemesi gerekliymiş.Ama başka çarem yok 20 dakikada 30CC falan içiyor.Bu arada bütün biberonları denedim en iyi biberon avent.Bir de biberon emzikleri konusunda dikkat etmek lazım.Bebeğin ayına göre seçmek lazım.Biraz geciktirince değişimi az geliyor süt sinir oluyor.Şu an 2,5 aya göre 3 delikli emzik kullanıyorum.6. ayda 4 delikliye geçilecek.

dün doktorumuzla görüştük böyle beslenmesinde bir sakınca yok ama siz yorulursunuz dedi sevgili diamond yaşadıklarını çok iyi anlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…