öğretmenler veya 3. sınıf anneleri bi bakarmısınız lütfen

Lolo

eşim ve oğullarım
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
3.704
9
benim 3. sınıfa giden bir oğlum var matamatik ödevi vermiş öğretmeni ben anlamadım bana yardımcı olurmusunuz mesela bi sayı veriyo yanına A B yazıyo bu A B ler ne oluyo anlamadım rakamı bulun diyo oğlumun defterinde var akşam o gelince tam soruyu yazarım ama şu A ları B leri anlamadım şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederima.s.

mesela 1AB
B2
+____
A7B yazar böyleyse bu çok bilinen bi işlemdir.BURDAN HARFLARDEN YOLA ÇIKARAK TOPLAMA İŞLEMİ YAPIP O HARFLERE KARŞILIK GELEN SAYI BULUNACAK.YANİ O HARFLERİN HERBİRİ BİR SAYI İFADE EDİYO.umarım yardımcı olabilmişimdir inş.

şimdi ne desek yanlış olur . tam soruyu yazarsan yardımcı olmaya çalışırım..

2AB sayısı, rakamlarıbirbirinden farklı üç basamaklı tek doğal sayıdır . A büyüktür B den olduğuna göre aşağıdakilerden hangisi B2Asayısı olabilir

A).629 B).726 C). 729

bu sorumuz ben ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorum tam anlamıyla anlamadım ben öğrenmeliyimki oğluma yardımım dokunsun hepinize çook teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı

C) 729 canım. A B'den büyük olacak onun için (b) şıkkını eliyoruz. tek doğal sayı diyor. A şıkkındaki 6 sayısı çift olduğu için (C) şıkkı doğru yanıt

B2A nın hangi şık olduğunu sormuş A B den büyük olduğuna göre B=7 A=9 yani c şıkkı 729 arkadaşım

X