Ögretmen anne adaylari yardim lütfeeen

E

EU2

Ziyaretçi
Arkadaslar yardimci olur musunuz? Kafam cok karisti:1no2:
29 Agustos'ta 6 haftalik dogum oncesi iznimi aldim. Ancak okuldan izin bitis tarihi 2 Ekim gosterilmis. Bir sonraki hafta olmasi gerekmiyor mu? Ben mi yanlis hesap yapiyorum ?:bbo:

kesinlikle yanlışlık var canım gidip değiştirtmen lazım izin hesaplanırken hafta olarak değil da güne dönüştürülerek izin veriliyor 29 ağustostan sonra 42 gün sayman gerekiyor bu da 9-10 ekim gibi bir tarih
muhtemelen onlar 5 hafta diye hesaplamışlardır

Arkadaslar yardimci olur musunuz? Kafam cok karisti:1no2:
29 Agustos'ta 6 haftalik dogum oncesi iznimi aldim. Ancak okuldan izin bitis tarihi 2 Ekim gosterilmis. Bir sonraki hafta olmasi gerekmiyor mu? Ben mi yanlis hesap yapiyorum ?:bbo:

canımcım öncelikle söylemeliyim ki izin süreci hafta olarak sayılır.onun için senin iznin 6. haftanın dolduğu perşembe günü yani 9 ekimde biter ve senin 10 ekimde işbaşı yapman (yani doğumunu yapmış oln) gerekir. ama doğumun hala olmadıysa,cuma günü alacağın sevkine doktorun işlerse doğum yapana kadar izin sürecin devam eder.
büyük ihtimalle okulda raporunu izne çevirmek için haftaları sayarken, eylülden ekim ayına geçerken 1 hafta eksik saymışlar. bunu müdürünle paylaşırsan, yeni bir üst yazıyla ilçe milli eğitime durumu bildirir.
sorun edilecek bir şey değil. canını sıkma.
yalnız anlamadığım neden 6 hafta önceden ayrıldın da 8 hafta önceden izne çıkmadın?

Cevaplariniz icin cook tesekkur ederim, buradaki paylasimi gercekten cok seviyorum
:1rolleyes: Ben de hafta sayiyorlar da, 29'u haftasini da mi icine aliyorlar acaba deyip, uzulmustum. O zaman 42 gun ilave edince 2 Ekim yerine 10 Ekim olmasi gerekiyor.
6 hafta aldim, cunku oncesi yaz tatiline denk geliyordu. 2 Hafta sonraya aktarmayi deneyecegiz ama sanirim olmayacak.

evet canım yazın olanlar aktarılmıyor.ben hala çalışıyorum. 37. haftaya kadar devam. çalışabilir raporu aldım. şansıma 10 günlük bayram tatili de olunca epey iyi oldu. bayram biter bitmaz, yani7 ekimde izne ayrılacağım. bebişim doğunca, 5 haftayı kullanmayı planlıyorum.
gerçi fazladan çalışmak epey yordu beni.

Yaz tatilindeki izin aktarılmıyor ama 6 hafta izin aldıysan iznin 9 ekimden sonra doluyor.
Yanlış hesaplamışlar anlaşılan.Bir dilekçe yazarak durumu belirtebilirsin,sevkinin bir fotokopisinide ekle sevkine istersen.

X