Doğuma Hazırlık Oğlumuza isim.Sizce hangisi ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Oğlumuzun ismi sizce ne olsun ?

• Çağan

OY: 22 22,4%
  • Doruk

OY: 24 24,5%
  • Eymen

OY: 33 33,7%
  • Poyraz

OY: 19 19,4%

• Ankete Katılan
    98

sevilenolmak

çağanımmmmmmm
Kayıtlı Üye
24 Mart 2012
319
2
selam Arkadaşlar,

Babymiz neredeyse doğacak biz hala isim bulamadık.. Şimdilik aklımızdakileri sizinle paylaşmak istedim.Anlamlarını da yazıyorum. Fikir verirseniz mutlu olurum...

Eymen - Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. Eymen b. Hureym:. Sahabedendir. Mekke'nin alınışı sırasında müslüman oldu. Babası ve amcası Bedir şehitlerindendir. Hadis rivayctiylc ün kazandı.

Çağan - Bayram, şenlik

poyraz - Kuzeydoğudan esen soğuk rüzgar. 2. Kuzey.

Doruk - Tepe, ağaç tepesindeki körpe filiz

Son düzenleme:
Eymen son zamanlarda çok tercih ediliyor bu sorun olmaz diyorsanız Eymen ilk tercihim ama Çağan hem az duyulmuş hemde güzel :emir_bebek:

Ben Eymen dedim.. Çünkü İki oğlum olursa Eymen - Seğmen bırakmaka istiyorum isimlerini bu yüzden Eymen ismini severim.. :):)

Merhaba bizim de bir oglumuz olacak Allahin izniyle, 1 bucuk haftam kaldi, isim konusunda cok kararsiz kaldik, anami cok hosumuza gitigi icin Eymen ismine karar verdik, eymen isminin bir cok anlami var sizin yazdiginiz haricinde cennetin 8. kapisi, (dünyada günah islememis olanlarin girdigi kapi), Peygamber efendimizin cok sevdigi bir sahabenin ogludur ayni zamanda Eymen.

Eymen, bence akildada kolay kalan bir isim.
Çağan - ismi esimin ilk begendigi isim di, almanyada yasadigimiz icin, C G harfleri olmadigindan alfabeden ismi farkli okurlar, ve yanlis yailir düsüncesinden eledik, anlam olarakda cok özel bir anlami yok, ama cagan kulaga eymenden bence daha hos gelyior, kulaga hos gelmesimi, anlami güzel olmasimi karar sizin....

cevap yazan, ankete katılan herkeslere çok teşekkür ederiz... Biz halaaa kararsız inanırmısınız zavallıcık isimsiz doğacak bu gidişle :KK43:(

Poyraz ismi insanlara çok soğuk geldiği için eledik... Geri kalan 3 seçenek halaaa devam bakalım ne olacak :KK43:

Tekrar teşekkürler herkese...Umarım en kısa sürede karar veririz buradan ilan ederim...

X