oğlumun hayvan ısrarı

N

ninom

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar 7 yaşındaki oğlumun çok hayvan tutkusu var illaki evimizde hayvan istiyor ama ben tereddüt ediyorum
köpek veya kedi istiyor apartmanda mümkün değil
aceba tavşan alsam nasıl olur tavşanı olan arkadşlar bakımı zormu tavsiye edermisiniz .:bbo:

valla öncelikle şunu söylemeliyimki eğer bir evcil hayvan edinecekseniz çocuğunuz istiyor diye yada oyalansın diye edinmeyin... İlk önce ben bu minik dostuma ömrü boyu bakabilecek miyim diye düşünmelisiniz.
Sorunuza gelecek olursak;
bir kedi sahiplenirseniz tüyünü,temizliğini,aşısını,bakımını da göze alıp üstlenmeniz gerekiyor.. Aşıları ihmal edilmemeli ki hem kedinizin hem de sizlerin sağlığı için.. Böylece döktüğü tüylerde size hiçbir şekilde dokunmamış olur.

Köpek sahiplenirseniz ki bakımı kediye göre biraz daha zahmetlidir.. Tek zahmeti de hergün dışarı çıkarıp gezdirmektir..Tabii vaktiniz varsa sabah yürüyüşlerini beraber yaparsınız bu da kesinlikle zahmet değildir..Aynı şekilde aşıları vs. aksatılmamalıdır ve tüyleri de göz ardı edilmemelidir..

Tavşana gelirsek, çok fazla pislediklerini biliyorum.. o kadar

Hepsi birbirinden sevilesi hayvanlardır fakat dediğim gibi oğlum istiyor diye alacaksanız ve yarın öbür gün tüyü,kılı,maması diyerek sokağa bırakacaksanız hiç edinmeyin....:eek:lmaz:

Eğer bu tarz şüpheleriniz varsa bir kuş alın besleyin derim ben..

arkadaşım beslemişti ve temizliğini düzenli yapsanızda evde koku yapıyor şeklinde şikayetleri çok duydum. kendisi değil tabi tuvaleti koku yapar, tuvalet alışkanlığı kazanması zor olmuyor ama alışana kadar koltuklara v.s tuvaletini yapabilir. en önemlisi tavşanlar çok hassas, ilgi isteyen hayvanlardır asla ihmale gelmezler. çok eğlenceli ve dost hayvanlardır. hiç dışarı çıkmayacaksa aşıya gerek yok dışarda kalacaksa gerekli aşıları var. dışarı çıkarıp çimende oynatamayacaksanız tırnaklarını veterinerde kestirmeniz gerekir, çabuk uzar çünkü. belirli zamanlarda aşırı tüy dökerler. kafesinide büyük alın, büyüdüğünde kafes yenilemek zorunda da kalmazsınız. çok çabuk büyürler çünkü.
tereddüt yaşarsanız bende kuş beslemenizi öneririmboshayallersmile

oğlunuz istediği için almamalısınız sızın ve eşinizinde ıstemesı gerekır çünkü o oyuncak degıl oğlunuzun oynaması ıcın canlı ve dıyorsanız ben ona en az 15 sene en ıyı sekılde bakarım pıslıgını temızlerım aşılarını yptırırım tuğlerını tarar onu yıkarım onun ıcın gereklı herseyı soylenmeden yaparım dıyorsanız bı dost edınmelısınız emın olun bır çocuk kadar masraflı ve zor bakımları anladıgım kadarı ıle kedi köpek besleyecek ortamınız yok bence tavsanda aynı aynı tuğ doker evın ıcınde gezmek ıster pisler etrafa ve uzun ömürlülerdir onada bakabıleceksenız almalısınız bende dıer ardaslara katılıyorum şimdilık bı kus vea hamster alabılırısınız sız onları sevgıyle buyutursenız onlarda sıze ısırmadan gagalamadan savgı verırler oğlunuzada arkdas olurlar

Benim kızda tavşan istiyor, napıcaz.eyvahedigeldismile Ben evde tavşan besleyemem yaaa:gitme:

Muhabbet kuşu en iyisi sanırım..
Hem evde pislik olmuyor fazla hemde evde herkesin gönlünü fethediyor.
Delikanlıyı bir pet shopa götürüp yavru kuşlardan hangisini istediğini sorabilirsin:)

bence hamster alın..tavşana daha yakın..üstelik bakımı diğer hayvanlara göre daha kolay ve çok eğlenceli bi hayvan hihoyyyt

tavsan ve hamster buyudugu zaman ısırıyor tavsiye etmem kedi olabilir daha uysal oldugu icin bakımıda kolaydır

su kaplumbağası ya da balık da olabilir, 2 tane japon balığımız vardı orta boy yuvarlak fanus yetiyor, tek işi gerektikçe suyunu yenilemek, büyük akvaryum olmadığı için oda çok sorun olmuyor zaten, bizimkiler ev değiştirince öldüler, meğer boya kokusu balıklara zararlıymış, bilemedik mafoldumben :gitme:

tavsan ve hamster buyudugu zaman ısırıyor tavsiye etmem kedi olabilir daha uysal oldugu icin bakımıda kolaydır

a.s hamster kemirgen olduğu için ısırma güdüsü vardır ve elde yiyecek kokusu alırsa elinizi de ısırabilir:sinifsinif: ayrıca tahtadan olan eşyaları parçalayabiliyorbenneyaptımki geceleri aktif olurlar gündüzleri uyuma ve dinlenme zamanıdır. temiz bir hayvandır, kafesinin devamlı temiz olmasını ister, mikroba duyarlıdır. yavru hamsteri insana,sevip okşamaya alıştırmak çok daha kolaydır ama ben hamsteri önermiyorum yada hamster almadan önce bakımı hakkında bilgi edinmenizi öneririmbuyrunnnnnnnnn

a.s hamster kemirgen olduğu için ısırma güdüsü vardır ve elde yiyecek kokusu alırsa elinizi de ısırabilir:sinifsinif: ayrıca tahtadan olan eşyaları parçalayabiliyorbenneyaptımki geceleri aktif olurlar gündüzleri uyuma ve dinlenme zamanıdır. temiz bir hayvandır, kafesinin devamlı temiz olmasını ister, mikroba duyarlıdır. yavru hamsteri insana,sevip okşamaya alıştırmak çok daha kolaydır ama ben hamsteri önermiyorum yada hamster almadan önce bakımı hakkında bilgi edinmenizi öneririmbuyrunnnnnnnnn

bakımı çok kolay.bende 6 tane var zemuszemus üstelik çokta eğlenceli bi hayvan.kafesinden çıkarmaya ztn gerek yok.çıkarmak istenilirsede top gibi bi gezme yuvası var.üstelik herşeyide yiyor. ama çok fazla yaşamıyorlar 3-4 yıl kdr..

Çocukların hayvan sevgisinin köreltilmemesinden yanayım.Şayet kedi ya da köpek alırsanız onu bakamayıp geri verirseniz o minik can için hiç de iyi olmaz.Öyle bir durum yaşamayacaksanız kedi alın ,derim.Aşıları,bakımı yapılan hiçbir hayvan tehlike arz etmez.
Tavşanın bakımı çok daha zor.Evinizde tahta,kapı ne varsa kemirecektir.Eninde sonunda vermek zorunda kalacağınız için hiç o işe girişmeyin,derim.:hulya:

ben hemen hemen her hayvan türünü besledim evde cocuklar istiyor diye hemde kendim de cok seviyorum hayvanlari...tavsan bakmak evde cok koku yapiyor cisi cok fena kokuyor...hamster o kadar olmasada SIK SIk temizlenirse koku yapmiyor..kuslarin bakimi kolay ama yerleri hergün süpürmen lazim ...köpek malum disari cikmasi gerekiyor...kediyse tuvaleti günde bi kac defa temizlenmeli temiz hayvandir tuvaletinden baska yere yapmaz ama onun da tüyleri problem ....iyi düsünün ....ama cocuklarin hayvan sevgisiyle büyümesi cok güzel...

bana kalırsa benim kuş bile bakacak tahammülüm yok vede haksızlık geliyo tek hayvan alıp onları doğal ortamlarından alıp hapsetmek gibi bişey ama çocuklar anlamıyo malesef

bana kalırsa benim kuş bile bakacak tahammülüm yok vede haksızlık geliyo tek hayvan alıp onları doğal ortamlarından alıp hapsetmek gibi bişey ama çocuklar anlamıyo malesef

Eğer düşünceleriniz bu yöndeyse kesinlikle hayvan edinmemelisiniz.. 2 gün sonra tahammül edemeyip kapının önüne koymak adil olmaz..:umursamaz:

bence hiç almayın o zaman çünkü çocuklar hayvanla sırf eğlenme kısmıyla ilgileniyorlar.temizliğiydi,beslenmesiydi...sizinde ilgilenmeniz gerekebilir.yazık sonra da hayvandan sıkılıp bi kenara atıyolar.. yasakkelime

hamsterlerin ömrü azami iki yıl...ve hassas hayvanlardır...gece evde dolaşırlar birde allah korusun tv kablosu kemirriler yada çamaşır makinesinin arkasına girerler bulamazsın çünkü duydum böyle vakalar..tavşan çok pis hakikaten...
köpeklerde yazık bence apartmana hapsedilmemeli bahçeli ev en doğrusu..teyzemden ibliyorum ne kadar temiz olursa olsun inanın leş gibi kokuyor...
bende kedi var tavsiye ederim..kumunu temiz tuttukça koku yapmaz...saatlerce yalanır ve de temizlenir ..inanın o yalanma merasimi başlamışsa ciğerde koysam bakmıyor...
ben sokakta annesiz bir yavru kedi aldım.sizce bende öyle yapın..çünkü petshoplarda kar amaçlı fahiş fiyatlara satılıyor ve küçük kafeslerde sömürü yapıyorlar hasta hayvancıklarla...
ama çocukların hayvanla büyümesi psikolojileri açısından sağlıklı..paylaşmayı ve sevgiyi biliyorlar..

hamsterlerin ömrü azami iki yıl...ve hassas hayvanlardır...gece evde dolaşırlar birde allah korusun tv kablosu kemirriler yada çamaşır makinesinin arkasına girerler bulamazsın çünkü duydum böyle vakalar..tavşan çok pis hakikaten...
köpeklerde yazık bence apartmana hapsedilmemeli bahçeli ev en doğrusu..teyzemden ibliyorum ne kadar temiz olursa olsun inanın leş gibi kokuyor...
bende kedi var tavsiye ederim..kumunu temiz tuttukça koku yapmaz...saatlerce yalanır ve de temizlenir ..inanın o yalanma merasimi başlamışsa ciğerde koysam bakmıyor...
ben sokakta annesiz bir yavru kedi aldım.sizce bende öyle yapın..çünkü petshoplarda kar amaçlı fahiş fiyatlara satılıyor ve küçük kafeslerde sömürü yapıyorlar hasta hayvancıklarla...
ama çocukların hayvanla büyümesi psikolojileri açısından sağlıklı..paylaşmayı ve sevgiyi biliyorlar..

ben de hamster besledim fakat eve salmadım yanii :bbo:
küçücük hayvan nereye girer ne yapar üstüne mi basılır... Hamster zaten kafes içinde bakılır.. Talaşını koyarsın, yemini verirsin, yemlerini talaşların altına saklar kafesinde..
Ben şahsen çocuklarına oyuncak olsun diye hayvan sahiplenenlere kızıyorum..sırf çocuğu istedi diye sahiplenilecek şey değil.... Yazıktır....Sonra da sokağa bırakıyorlar olacak iş değil.. :eek:lmaz:

Son düzenleme:
kedi kopegin dogal ortamı neresiki zaten ormanda yasamıyor bunlar gene pet shoplardan alıyorsunuz kucuck kafeslerde bakılıyor evcil hayvanların dogal ortamı ev oluyor genelde

lütfen hayvan ticaretine sebep olmayın. barınaklarda bir sürü yavru var. olmadı ben size veterinerlerden yavru bulayım. Ticari bir hareket olarak görmeyin lütfennnn, lütfennnnnn!

X