Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu oglumun cocuk odasi icin yardim

dusunmemlazim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2009
3.947
108
merhaba..
kucuk bir oglum var.. simdiye kadar evimizde fazla oda olmadigi icin bizim odamizda kaldi. nihayet ve insallah yakinda tasinacagiz, oglumun kendi odasi olacak kismetse.

oda takiminin kalici birsey olmasini istiyorum.
daha ilk gordugum anda cok begenip "oglumun odasina alicam" dedigim ikeada bir model var. dolabin kapaklari beyaz, kendi siyah. diger cekmeceli mobilyanin cekmeceleri siyah, kendi beyaz.
siyah beyaz uyumunu cok tercih etmesem de bu takimin tarzini cok begendim. fakat oglum daha 2 yasinda oldugu icin odasinin renkli, eglenceli, civil civil olmasini da istiyorum.

duvar kagidiyla renklendirmeyi dusundum. beyaz uzerine yesil turuncu ve parlak gri halkalarin oldugu bir duvar kagidi begendim. duvarin genel rengi beyaz olsun , aralara da bu duvar kagidiyla renk katariz dedim. abajur ve avizesini de turuncu alirim, begendigim bir model var zaten.

fakat, bunlarin siyah beyaz mobilyayla uyum saglayacagina emin olamadim.
ayni duvar kagidinin siyah-kirmizi halkali olani da var ama oyle olursa iyice genc odasi gibi olur.
nasil yapalim sizce?

Hayırlısı olsun.
Ama siyah beyaz mobilya,2 yaş için bana pek uygun gelmedi.
İkea'da çok güzel beyaz ve açık renk mobilyalar var.

Çok da uzun ömürlü düşünmemek lazım.
Ne kadar iyi mobilya da olsa,büyüyene kadar kırılıp dökülecek veya karalayıp çıkartma yapıştıracak :)
Büyük ihtimalle kendisi de ergenlikten sonra değiştirmek isteyecek zaten.

Henüz bebek sayılır.Ben olsam çocukluk ve ilkokul çağına uygun bir oda düzenlerdim.

Bence de 2 yaş için siyah-beyaz ağır kaçar gibi..Daha farklı yaşına uygun birşeyler bulabilirsin, hemen karar verme istersen..güle güle kullanın

Hayırlısı olsun.
Ama siyah beyaz mobilya,2 yaş için bana pek uygun gelmedi.
İkea'da çok güzel beyaz ve açık renk mobilyalar var.

Çok da uzun ömürlü düşünmemek lazım.
Ne kadar iyi mobilya da olsa,büyüyene kadar kırılıp dökülecek veya karalayıp çıkartma yapıştıracak :)
Büyük ihtimalle kendisi de ergenlikten sonra değiştirmek isteyecek zaten.

Henüz bebek sayılır.Ben olsam çocukluk ve ilkokul çağına uygun bir oda düzenlerdim.

Katılıyorum melek ablacım.

Bütün mobilyacılarda artık araba temalı,motosiklet temalı veya korsan,izci temalı takımlar var .

Zaten 10 sene sonra parçalanacak hale geliyor oda takımları.

Benim oğlum bir yaşındayken aldığımız arabalı takım artık kullanılmaz hale geldi,tam 10 sene olmuş,ve mecbur değiştiricez.Bundan sonra alıcağımız takım artık daha genç odası gibi olacak.

cevaplariniz icin tesekkur ederim.
size hak verdim. zaten bir iki gundur iyice dusundum bu konuyu. sanirim sade beyaz en iyisi olucak. oglum arabali yataga bayilir eminim :) ama yurt disi sartlarinda cocuk odasini da en kullanisli sekilde duzenlemek gerekiyor. mecburen ikiz yatak alacagim buyuk ihtimal.
turuncu yesil ve beyaz olsun bakalim..

benım oglanın odası ıkeadan suanda resım yok elıme
yatagı demır dıvan
dolabı beyaz sıfonyer beyaz
lcd var oda beyaz halısda beyaz
yatk ortusu nevresımlerı ve perde kenarlıkları veoyuncaları torva serısı :KK53:

benım oglanın odası ıkeadan suanda resım yok elıme
yatagı demır dıvan
dolabı beyaz sıfonyer beyaz
lcd var oda beyaz halısda beyaz
yatk ortusu nevresımlerı ve perde kenarlıkları veoyuncaları torva serısı :KK53:

resim koysana bakalım tosuncuğun odasına
pepeee mi izliooo lcd sinde yoksa :)

ben kızıma hamileyken tepe home dan genç odası almıştım.taş gibi mobilya aslında ama ilerde anne ben bunu begenmedim cicili bicili bir şeyler istiyorum der gibime geliyor.

neyse sizin konunuza gelirsek kullanışlı kaliteli bir şeyler alıp ilerde sadece yatakta değişiklik yapabilirsiniz ya da gecici mobilyalar alıp 5 yaş gibi daha kalıcı bir şey alırsınız.hem onun fikrini de alırsınız.

ikeanın mobilyalarını zerre kadar begenmiyorum ben

benimde 1 yaşında oğlum var taşınacağımız evde oğluma oda yapacağım inş. bir süre daha beşiğinde yatacağı için sadece dolap alacağım. beşiği beyaz dolabıda sade beyaz ve 3 kapaklı almayı düşünüyorum. odasını oyuncaklarla renklendireceğim duvar kağıdı değil ama bir kaç sticker yapıştırabilirim.

sizde siyah beyaz yerine sade beyaz alsanız düşündüğünüz dekorasyona daha çok uyar bence siyah bir çocuk için ağır kaçar.

EVET canım artık bu evımızınkı koymayım ya :) eve yerlesınce koyayım bı ara hep vardı albumumdede kaldırmısım bırde ıkeadan sırk cadırı var oyuncakları saklamıs oluyoruz :)

yenidendogdum merak ettim oglunun odasini. tasinmayi bekleme ekle fotolari :)

begendigim dolap su; $pax-armoire-penderie--portes__0096114_PE235591_S4.jpg

yatak; $ALINEA_LIT_BANQUETTE_TIROIR_LIT_BLANC_23392151_PH_02.jpg

hali; $ALINEA_TAPIS_21470141_PH_01.jpg

duvar kagidi; Papier peint pop - Sphres - Papier peint pas cher - Papier peint pas cher | Chantemur

butun cocuklarin da olsun benim cocugumun da sirin mi sirin bir odasi olsun insallah :KK31:

benimde 1 yaşında oğlum var taşınacağımız evde oğluma oda yapacağım inş. bir süre daha beşiğinde yatacağı için sadece dolap alacağım. beşiği beyaz dolabıda sade beyaz ve 3 kapaklı almayı düşünüyorum. odasını oyuncaklarla renklendireceğim duvar kağıdı değil ama bir kaç sticker yapıştırabilirim.

sizde siyah beyaz yerine sade beyaz alsanız düşündüğünüz dekorasyona daha çok uyar bence siyah bir çocuk için ağır kaçar.

ben de yatagi daha sonra almayi dusunuyorum. bu yataginda bayagi bi zaman daha yatabilir. ama almayi dusundugum yatagi ekledim. hem iki ayri yatak, hem de cekmeceli yatagi kaldirinca cift kisilik yaak olma ozelligi var. oglumun kardesi olursa ayni odada kalicaklari icin boylesi daha iyi. iki ayri yatak koyup odayi iyice daraltmak daha mantiksiz geldi bana. buranin evlerinin odalari pek genis degil zaten.

bulut, gunes, gokkusagi seklinde stickerler var bence cocuk odasina cok guzel olur :)

ben kızıma hamileyken tepe home dan genç odası almıştım.taş gibi mobilya aslında ama ilerde anne ben bunu begenmedim cicili bicili bir şeyler istiyorum der gibime geliyor.

neyse sizin konunuza gelirsek kullanışlı kaliteli bir şeyler alıp ilerde sadece yatakta değişiklik yapabilirsiniz ya da gecici mobilyalar alıp 5 yaş gibi daha kalıcı bir şey alırsınız.hem onun fikrini de alırsınız.

ikeanın mobilyalarını zerre kadar begenmiyorum ben

ben de tam tersine ikeanin mutfaklarina ve dolap sistemlerine hasta oluyorum diyebilirim :)
salon mobiyalarini begenmiyorum ama.

Son düzenleme:
bence arabalı yataktan uzak durulmalı =(( çocuk bir süre sonra sıkılıyor ve çok uzun süre kullanamıyorsunuz onun yerine uzun süre kullanılabilecek iyi mobilyalar tercih edilmeli bir iki arkadaşım var ikeadan alan fiyat uygun ancak çok sağlam olduğu söylenemez :KK43:

halıyı çok beğendim markası ne acaba :KK34:

hali burada "alinea" diye bir moblya magazasi var oranin sitesinde gorup begenmistim ama yerinde gidip gordum cok kalitesizdi toz toplayan biseydi onu almadim.

bu arada konuyu acali cok olmus.
begendigim dolabi aldim yatak su an icin ertelenmis durumda ama ekledigim resimdekini dusunuyorum. duvar kagidini da krem uzerine turkuaz yuvarlak sekileri olan bi model sectim. ekledigim modellerden farkli bi model. diger uc duvar krem rengi oldu. tulunu de cok arayarak kirli beyaz ve turkuazli birtane bulabildim. uyumlu oldu.
renkler mekana acaip etki ediyor. kuzumun odasi cok huzurlu dingin bi oda oldu. turkuaz ve beyaz/krem tonlarini cocuk odasina tavsiye ederim. okul caginda da mavi renk ders calisabilmesi icin konsantresinde etkli oluyor.

X