oğluma kaç ml süt vermeliyim???

izmirlimmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
77
0
41
kızlar 3,5 aylık oğlum var anne sütüyle beraber aptamil 1 veriyorum çünkü sütüm sulu geldiği için uyumuyor mamayı vermeden uyumuyor günde 3 öğün veriyorum sabah 11 gibi öğlen 4 gibi birde gece yatarken 120 cc veriyorumsizce doğrumu?

canım bebeğinin kilo alımı normal mi?ayda 800-1000 gr arasında alması gerekıyor o kadar bir bebğin.eger kilo alımı ve dışkılaması normalse(yani günde 1-2 kez ve sulu ise)bi sorun yok..ancak doktorunun onayı da gerekiyor tabi..bende mama verıyorum kızıma aptamil..günde 1 yada 2 kez.ben doktorumun önerısı ıel evrıyorum birde işe başladıgım içn sütümü sagıyorum e tabı sagınca bebgın ekdnı emmesı kadar olamıyor tabı bırde benim kızım ılk aylarda kılo alımı cok yavastı doktorumuz mamaya baslamak zorundasın dedı..onun için başlamıstık..

Merhaba ızmırlımmm,3.5 aylık bebek 24 saatte 750-800ml besın almalı,ben anne sutu sutun yetmedıgı yerde aptamıl1 verıyorum gece uyanyorum...sabaha kadar yedırmeye devam yanı dr sormadanda aptamıl prıncunlu mamasını gunde 2 ogun verıyorum bebegım ayın 16 sında 4. Ayını doldurmaya baslıyacak...

hayatım tam anlamadım..herhalde çocuğunu günde 3 kere beslemiyorsundur...8-9 kere filan besliyor olmalısın...ve her öğünde de 100 cc-120 cc civarı verebilirsin..basit hesabı şu kilosu x 150 : öğün sayısı...örneğin 6 kg x 150 : 9 = 100 cc eder öğün başına....yani her 2.5 - 3 saatte bir beslenmeli..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…