Oğlum uykusundan korkarak uyaniyor

Hiç bırsey için geç değil bunun bı kuralı yok ki siz öyle bir zamanda yatağınızı ayırdınız diye bu doğru zaman değil ki bnde olsam kızımı erkek çocuklarımla aynı odada yatirmam buda benim dogrum ama bunu size yanlış yapıyorsunuz diyemem buda sizin dogrunuz saygı duyarim

Uyku terörü olarak aratıp biraz araştırır mısınız? Bahsettiğiniz şeyle uyum sağlıyor mu diye. Ne kadar zamandır devam ediyor? Psikolojik danışmanlık alsanız belki çözüm için daha iyi olabilir.

Ayrıca,
Bu konu geçtikten sonra da mutlaka odanızı ayırmanızdan yanayım, Ekim'de 2 yaşına girecek oğlum var ve 1 yaşından beri ayrı odada uyuyor. İlk zamanlar zordu ama şu an o çok rahat ben çok rahatım. Bi kaç aydır uyanınca gece bile olsa yatağından inip yanımıza geliyor :) beraber yatağına gidiyoruz bazen uyuyunca geri gidiyorum bazen uyuyakalıyorum yatağında. Sabah sanki betonda yatmış gibi kalkıyorum bana da iyi gelmiyor

Evet uyku terörünü okudum bende ama ona benzetemedim o biraz uyur gezerlik gibi galiba oğlumun öyle değil yaa eşimin rahat bı işi olsa inanın bizde ayirmaktan yanayız o şuan sıkı egitimdeydi h bugün ha yarın derken kaldı çalışma saatleri çok fazla şimdi oğlum başka odada ağlarsa eşimde uyanicak sadece 7 saati var uyumak için onu da yormak istemiyorum bakalım ağustosta ayiricaz

Tabiki en doğrusunu siz bilirsiniz. Kendi alanı olması daha iyi olduğu görüşündeyim. Bende hastalık gibi durumlarda beraber yattığım oldu ama benim bebeğim böyle sarıla sarıla dipdibe yatmaktan hoşlanan bi çocuk hiç olmadı. O yüzden belki adapte olması kolay olmuştur.

Bilemiyorum sadece bazı okuduğum şeyler hakkında fikir belirttim. Benimki uykudan uyanmadan ağlıyor ayda bi kaç kere o yüzden rüya kaynaklı diye düşünüyorum sizinkine benzemiyor. Etrafı stresli mi? Eşinizle ilişkiniz nasıl kavgalarınıza şahit oluyor mu? Kreş gibi, ev değişikliği gibi hayatında bazı değişiklikler oldu mu? Basit bi gölge benzetmesi de olabilir tabii. Perdelerini daha ışık geçirmez seçmek gibi gölgeye izin vermiyicek bi ortam oluşturabilir misiniz? Yattığı odayı da değiştirmek bi seçenek olabilir.

Benim oğlumda da var bu durum birkaç gündür. Odasına giriyorum gözlerini açıp şok olmuş gibi bana bakıyor. Gün içinde de morali bozuk gibi duruyor. Bugün itiraf etti arkadaşının tabletinden korkutucu şeylere bakmışlar Sizinkide izlediği birşeyden korkmuştur muhtemelen.

İnanirmisiniz oglum sarilmalari opmeleri hiç sevmez ayirsam farkına bile varmaz o yüzden bu yatak ayırma olayını hiç bu kadar buyutmemistim aslinda çünkü zorlanicagimizi düşünmüyorum stresli olan benim ama hiç kavga etmeyiz eşim sakın bı insan kreşe gitmiyo henüz küçük diye vermedim ama hergun aktivite yapmaya çalışıyoruz dışarıda gezmeyi çok severiz de

Sadece yemek yeerken YouTube kids açıyorum ama belki kuzeniyleyken bakmış olabilir

Sadece yemek yeerken YouTube kids açıyorum ama belki kuzeniyleyken bakmış olabilir
Evet siz yokken bakmış olabilir yada normalde korkunç olmayan birşeyden korkmuşta olabilir. TRT çocukta bir çizgi film var adını hatırlamıyorum. Orda bir tane dev var, normalde hiç korkunç değil, hatta sevimli görünüyor. Ama o devi görünce benim oğlan odadan kaçıyordu. Çocuk aklı işte.

Doğru ablam bu yaşında bile TRT de atem tutem ben seni ninnisi var oradaki animasyondan çok korkuyo

Gündüzleri de korkuyo karanlık odalardan bnde telkin ediyorum korkma bişey yok biz varız ya lambayi açıyorum yada o odanın kapisini kapatıyorum
Hayır kapatmayın, orada bir şey var çünkü kapıyı kapatıyorlar diyecektir. Bırakın açık kalsın ve siz de ara ara girin çıkın odalara. Hatta siz oradayken çocuğunuzdan bir şey getirmesini isteyin. Sık sık uyanıyor diye yanınızda yatırmakla çocuğa kötülük yapıyorsunuz. Demek ki sizin yatağınızda uzun süre uyuyabiliyor, uyanmıyor. Odasında yatması için de ayrı uğraşacaksınız. Kaç milletten kadın tanıdım sadece bizde var çocuğun ebeveyn yatak odasında anneyle uyuması. Hadi yeni doğmuş bebeği anlıyorum, anneler endişeleniyor hep yanında olmak istiyor ama 3 yaşında çocuk odasını yatağını dolabını vs bilmeli. Orası sadece uyumak için değil, oynamalı, dinlenmeli özel alanı olarak görmeli.

Ne tuhaf zihniyetiniz var sizin? Niye yatırmayayım kardeşlerine yan gözle mi bakacakla? Cidden normal değil bazı insanlar tövbeler olsun. Saçma sapan düşünceler!
Çocuğu kendi koynundan ayırmıyor ama erkek kardeşleriyle ayrı bir yatakta birey gibi yatması haraam waaaoow!
Çocuğu kendinize bağımlı yapın; sonra niye böyle niye şöyle niye evlenince annesiyle yatıyor absjskssl
Kocaman çocuk, ne demek geç değil Allah aşkına? Çocuk anneyle babanın ayrı yatma düşüncesiyle büyüyor, sadece seks için bir araya geliyorlar vaaaaooow ne müthiş bir aile(!)

Sen kafayi yemişsin defol git sayfamdan ben çocuğumu bı iki aya yatağını ayiricam sen kizini ergenliğe kadar abileriyle aynı odada yatir sonra on yıl sonra tekrar gel yaz buraya tamam mı her şeyi bildiğini zanneden insan gibi konuşamayan ben merkezci herşeyi bildiğini zanneden cahil cuhela kadınların yetiştirdiği çocuklardan ne olacak yine ben merkezci şımarık çocuklar

Koynunda diyo bide terbiyesiz kadın

Merhabalar bir şey sorabilir miyim? Biz de yatak hatta oda ayırmada çok geç kaldık. Kendi yatağını sevmiyor oğlum 2 yaşında gece emme sorunu var. Acaba yatağı park beşik olduğu için mi yatmayı sevmiyor? Siz hangi çeşit yatağı kullanıyorsunuz ?

Merhaba, ben ikeadan büyüyen yatak aldım. Boyları uzadıkça büyütüyorsunuz. Park yatak boğuk oluyor sevmiyorlar. Ben memeden açmıştım yaklaşık 16 aylıkken. O yüzden sorun yaşamadık ama tabi sürekli gelir giderdi alışana kadar.

Teşekkür ederim cevabınız için

3 yaş civarı korku dönemidir gece olur gündüz olur neyden korkacağıda belli olmaz korkularını küçük görmeyin yeterli benim oğlumda kamyon geçer balkondan içeri koşar korktum der çok severdi önceden,lunaparktaki cüce heykellerden korktu,böcekleri ellerdi korkuyorum diyor bu sıra korku gündeme geldi.

Merhabalar. Ben bi bebek mağazasından üstünde çit gibi tahtalardan çatısı, ve çatıya örtüsü olan tipte bi Montessori tipi yatak aldım. Kendi girip çıkamıyorsa hoşlanmayabilir. Oğlum da yatağını çok seviyor kendi inip çıkıyor. Sabah utanınca ya da gece farketmez yanımıza gelebiliyor bu beceriyi edinene kadar yatak koruyucu kullandım korkuluğun açık olan kısmına. Böylece korunaklı oldu. Hiç düşmedi mi elbet kendini sarkıtıp düştü 1 kere sadece. Güvenlik önlemlerini alırsanız ya da uygun biçimde yatak seçerseniz daha mutlu olabilir. Park yatak çok yüksek gelip rahatsız oluyor olabilir. Artık 2 yaşındaymış yatağını beraber seçebilirsiniz

Birlikte seçme fikri hosuma gitti teşekkür ederim yorumunuz için. Park beşikten sağa sola hareket ederken çok ses çıkarıyor bu da uyanmasına sebep oluyor sonra da hoop yanımda sabahlıyor. babayı zaten istemiyor hep kovuyor. Sütten kesme, uyku düzeni dönemine gireceğiz inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…