öfkeyi Kontrol Etme Mekanizmasi(birazda Tebessum)

nefret

canım oğluşum kucagımda:)
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
1.016
4
44
>
>
>
>
>
> Bazen isler yolunda gitmez ve cinlerimiz tepemize çikar ve sinirimizi baskasindan çikartiriz! Ama böyle durumlarda sinirimizi tanidigimiz birinden degil de, hiç tanimadigimiz birisinden çikartmak daha iyidir.
>
> Bir gün arkadasima telefon edecektim, numarayi çevirdim, bir erkek 'alo?'
> dedi, ben 'Zeynep'i aramistim' deyince, adam bagirarak 's.....git lan, dogru numarayi çevir!' demez mi! Bir insanin bu kadar kaba olabilecegine inanamadim. Sonra gerçekten arkadasimin son iki numarasini sasirdigimi farkettim.
>
> Ama birden aklima bir sey geldi. Bilerek, tekrar yanlis numarayi çevirdim.
> Karsima yine ayni adam çikti. Ve 'alo' deyince, 'sen essoluesegin tekisin' deyip, telefonu yüzüne kapattim. Sonra o numarayi yazip yanina 'essolusu' diye not ettim.O günden sonra, ne zaman bir seye sinirlensem, öfkelensem, esssolusu'nu çevirip, 'sen essoluesegin tekisin' deyip kapatiyor ve rahatliyordum. Resim (Aygittan Bagimsiz Bit Eslem)
>
> Bir gün alisveris merkezinde tam park yeri bulmusken, siyah bir BMW benim saatlerdir bekledigim yere girmez mi! Korna çaldim ama aldirmadi, arka caminda 'satilik' ilani ve telefon numarasi vardi. Hemen numarayi not ettim. Eve dönünce, numarayi aradim, karsima bir adam çikti.
> 'Siz, siyah satilik BMW'si olan kisi misiniz?'
> 'Evet'
> 'Arabayi nasil görebilirim?'
> ' Suadiye, Akin sokak, 34 numara, araba tam evin önünde duruyor'
> 'Isminiz?...'
> ' Mehmet.....'
> 'Ne zaman müsait olursunuz Mehmet Bey?'
> 'Her aksam 6'dan sonra evde olurum'
> 'Sana bir sey söyleyecegim Mehmet..'
> 'Evet?...'
> 'Sen essoluessegin tekisin'
> Ve telefonu yüzüne kapattim, onun numarasini da yazdim ve yanina 'essolusu 2' diye not aldim.
> Bundan sonra iki tane essolusu vardi. Bir gün essolusu 1'i aradim. Telefonu açip da ben 'Sen essoluesegin tekisin' der demez, 'Senin kim oldugunu bir bulursam...'
> 'Ne yaparsin?'
> 'Kiçina tekmeyi yiyeceksin!'
> 'O zaman sana adresimi vereyim de gel'
> ' Ver de gör gününü!..'
> 'Suadiye, Akin sokak, 34 numara, siyah bir BMW var kapida..'
> 'Hemen geliyorum, son duani etmeye basla!'
> 'Hah, hah ödüm koptu' deyip telefonu kapattim. Sonra 'essolusu 2' yi aradim, ona da 'sen essolusuesegin tekisin' deyince, çok kizdi, kim oldugumu bilse beni öldürecegini söyledi, ona 'öyle mi, birazdan geliyorum, bekle'
> dedim.
>
> Ve hemen polisi arayip, Suadiye, Akin sokak 34 numarada oturan gay sevgilimi öldürmeye gittigimi söyledim. Pesinden magazine merakli bir tv kanalini arayip, ayni adresi verip, travestilerin çingar çikardigini, ortaligi birbirine kattigini söyledim! Ve sonra arabama atlayip, olacaklari izlemek için ayni adrese dogru sürdüm. Tam zamaninda gitmistim, iki 'essolusu'
> birbirlerine girmisken, alti-yedi polis onlari ayirmaya geliyordu, tv.
> kameramanlari da olayi görüntülüyorlardi.
> Kendimi çok iyi hissettim. Öfkeyi kontrol etme mekanizmasi çok ise yaramisti.
>
>
ALINTI

yaa muhtesem bisi cok tesekkur ederim canım:) ben de bu essolusu isini yapmsam mi ya iyi fikirmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…