Ofis histereskopi nedir bilgisi olan yazabilir mi acılı bir işlem mi

mrvv622

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2023
43
18
Merhaba yakın zamanda hsg çekildim özel bir hastanede. Bugün devlet hastanesine gittim her şeyin yolunda olduğunu ama tamamen emin olmak için birde ofis histereskopi yapalım dedi. Normal histereskopiden ne farkı var acı ağrı oluyor mu ?

Canım ofis hiteroskopi si tanı amaçlı yapılan işlem olduğunu biliyorum bazıları anestezisiz tercih ediyor ama bazı doktorda hiteroskopi yi operasyon şeklinde bakalım eğer içerde birşey varsa müdahale ederiz diyor ama sizinki nasıl tercih eder bilmiyorum eğer içeride birşey yoksa aşırı bir ağrı olmaz ben bir hafta önce rahimde girişte et parçası görüldüğü için operasyon ameliyat şeklinde hiteroskopi oldum şükür iki günde toparladım kendinizi korkutmayin

Çok teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun

Merhaba ben geçtiğimiz yıl temmuz ayında oldum ofis histereskopi. Daha önce iki kez aşılama olmuştum ikisinde de rahime girişte problem yaşamıştı doktorlarım rahim ağzında kanülün ilerlemesini engelleyen birşey var bir bakalım denildi. Ben anestezisiz oldum işlem öncesi vajinaya bir ilaç bırakıyorlar 1 saat sonra işleme alınıyorsun. O ilaç rahim ağzının gevşemesini ve genişlemesini sağlıyor. İşlem sırasında ağrı var mı dersen evet var ama öyle dayanılmayacak bir ağrı değil.
Normal histereskopi ile farkı tanı koymak amaçlı içeriye kamera sokup rahimin durumuna bakıyorlar herhangi bir müdahale edilmiyor.

Çok teşekkür ederim bilginiz için. Umarım benimde rahat geçer. Biraz korkuyorum açıkçası.

Bugün başakşehir çam sakurada ofis histereskopi oldum hiçbir ağrı hissetmedim sadece spekulum takılırken ağrı oldu oda dayanılmıcak değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…