of ya:( ben dayak istiyorum galibaa.....

psk yardım al demeyın...durum okadar vahım değil düzeltilebilinir....

düzeltebiliyorsan düzel niye konu açıp bizi yoruyorsun :1closedeyes:

Bana kalirsa sen ilgi istiyorsun baska birsey degil.

Herseyin farkindasin, ellindeki tüm firsatlari biliyorsun ama degerlendirmiyorsun, bize soru soruyorsun,ama pskljik, yardim al demeyin diyorsun, okadar vahim degil diyorsun.
Ne yapalim ya sana bir tekme mi atalim kicini kaldirman icin:))))
Senin bildiginden farkli sey söyleyemeyizki herseyin bilincindesin.

1. sen okulun oku basarili ol, senin öylede böylede cevrede arkadaslarin olur, biraz faal ol, ne kappatin kendini,
sen dua et senin sorunun kilo ya baska problemin olsa yani saglik gibi falan.
Bu yillarin geri gelmicek, kaldir kicini calis derslerini,
kilolarini da cok kompleks yapiyorsan, ki bu yasina göre buda normaldir, kalk sabahlari 1 saat yürüyüs yap.
Gel dusunu al, ders calis,
bak bir kac ay sonra göreceksin faydasini.
Baktin ki yapamiyorsun oza,man yardim alacaksin.

Hadi bakalim kalk, ne takiliyorsun burda, kalk birseyler yap, kilo verince güzelikde gelir zaaten.
Hadi hop...

kilonu takıyorsan bir diyetisyene git ver imkansız birşey değil ki bu
maddi imkanların var ama sen kullanamıyorsun yararlı olarak çok üzülüyorum senin gibi insanlara yanlış anlama ama senin imkanların için herşeyi verecek ne kadar çok genç var

kilo verip sen popüler kız olmak derdin bence bütün erkekler sana baksın herkes senle arkadaş olmak istesin sevgililerin olsun sen bence kilo verince okumaya değil erkeklere yöneleceksin bu kilolu halinle bi üniversiteye giremiyorsan zayıf ve sexı olunca nasıl yapacaksın merak ettim doğrusu

benim derdim erkekler olsaydı ..suan birsürü sevgili değiştirmiş olurdum...kıloluyum ama yuzume bakanda yok değil...öss yı kazanmak ookadar kolay değil...lise gibi deil unıye gitmek...Erkekleri derd edecek bi tipte değilim .ltfen lafınızı tartıp yazınız...eger ilgilenmiyorsanızda benım başlıklarımı görünce okumadan geciniz...zorla yorum isteyen yok...hem ben tecrubesı olanlarla ilgileniyorum...insan gibi yaklaşanlarla,,,onlar bana yetıor...teşkkrlr

çok teşekkür ederım ilgilendiğiniz için evt size söz değişikliklerimi yazıcam...değişicemde...

hayır durum o kadar vahim.duzelemez.eger doktora gitmezsen senelerin heba olacak.ben bu filmi izledim.bizzat kendi hayatımda.poponu kaldırıyorsun ve doktora gidiyorsun.eger gitmezsen hayatını mahvedeceksin.doktor sana oyle seyler soyleyecek ki "aman tanrım"diyeceksin.sana nasihat etmeyecek,sunuyap bunu yap demeyecek.buyuk ihtimalle ilac bile verecek.obsesif hale gelmiş kilo problemin var.obsesyon ciddi bir psikolojik sorundur ve ilaç tedavisi gerektirir.obsesyonlu insanlar obsesyonları nedeniyle hiç bir şey yapamazlar.herseyi bilirler ama kendilerini içinde bulundukjları durumdan kurtaramazlar.gunlerini harcarlar hem de aynı problemler icin.problemi çözemezler çözüm yollarını bildikleri halde.sen doktora gitmek zorundasın.ergenlik problemi değil bu.sıradan problemde değil.buyuk sözü dinle kaldır poponu...!!!

Son düzenleme:
YOK YAA KENDM DÜZELTEBİLİRİM...İŞ BAŞA DÜŞTÜ GALİBA....aanaamm nie hep kötü şeyler iyi insanların başına geliiii

canım sen dersanene git sınavını kazan kiloları takma inanki sen üniversiteye gidersen birçok şey kendiliginden degişiyor kilolarında gidiyor bir süre içinde senin imkanın varken dersaneye git sınavına gir sonra pişman olma özel üniversite demişsin onların puanı fazla degil az bir çalışma ile bile yaparsın kafana bir şeyı takma ayrıca üniversite hayatı çok güzel

çok teşekkür ederim eger kılo veremessem zaten dersaneye gıderken kılolarımla hıc ugrasmıcam...dersler tek odak noktam olucak...

harekete söyle geç hemen git bi spor salonuna yazıl dershenden spora koş hem calış hem zayıfla kilon cok fazla dost acı söyler bu yas için bu kadar kilo hiç olmaz canım.çeki düzen ver kendine tembelliği bırak hemen...hem üniversite sıralarında ol hem d eince bi kız ol seneye hadi bakalım görelim seni olmadı diyet topikleirne bi göz atmakla işe başla altı üstü agzına sahip olucaksın bi de güzelce ödevlerini yap kolay gelsin..

ilk önce kendinle barış canım.kilolu bayanlar genelde çookk güzel olurlar.yerimseniben eğer kendinle barışmazsan bu söylediklerini yapamazsın.daha sonra yapmak istediğin mesleği seç.aç internetten araştır.mesela ben çok polis olmak isterdim ama benim imkanlarım yoktu maalesef.her neyse konu ben değil sensin.puanlarına bak.illa senin yaşadığın yer olması şart değil.hem bence sen dışarıyı kazanmaya çalış ki ailenden uzak olursan senin için avantaj olur.:cüvcüv:kilolarına gelince sadece sınırlı ye.ama asla aç kalma.kendine iyi bak canım.Şeniz

sana bir tek tavsiye vericem
git sokakta top oyna
şaka demiyorum
sebebini sorma sadece dediğimi yap
git ve saatlerce dolu dolu top oyna
ben top oynamaya baslayınca tüm bedenim hareketleniyo ve hızlı düşünmeye hızlı kararlar vermeye baslıyorum
ve o an beni hiçkimse hiçbişi durduramaz gibi geliyo..

Canım kiloyu kafana taktıkça dahada büyütürsün ve ister istemez alırsın..Spora başlamayı denedin mi yada bi psikologla görüş bence :teselli:

sanırım insanlar herşeyi elde ettiğinde nankör oluyo kırılma bunu sadece sana değil kendimede söylüyorum
bende bi nevi senin gibiyim kendimden aşaya baktığımda rabbim şükürler olsun diyorum herşeyim var ama biz insanlar hep yukarıya bakarız
tatlım madem tek istediğin zayıf güzel ve meslek sahibi bi bayan olmak niye bekliyosun kolları sıva oturup düşünmek kime ne fayda etmiş bugüne kadar
madem tek başına kilo veremiyosun ve durumun var bi diyetisyene git en azından onun dediklerini yapmaya çalışırsın mecbur hissedersin
madem busene olmadı kontejanda yoksa seneye kadar ne olur biliyomusun hem mesleğin için çabalayabilirsin ünt kazanabilirsin çalışıp bi yandanda kilo verebilirsin yeterki karar ver ve azmet
azmin elinden bişe kurtulmaz dimikaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

canım benim çok güldürdün beni ama inanki bazen hayatımızın bazı dönemlerinde hepimiz yaşıyoruz bu durumu sen aklı başında bi kızsın öylesinki durumunu tespit edebiliyosun.
sadece ihtiyacın olan şey bir şoka ihtiyacın var
bence bunun iki yolu var ya karşına biri çıkıcak aşık olacaksın seni sürekli kilo verdirme ve derslerine eğilme konusunda kendine gelmeni sağlayacak
yada sakın buna durumum okadar vahim değil deme
çünki bazen karşımıza çıkan yollar arasında karar vermemiz için bi yardıma ihtiyacımız olur o işde en usta olanlar pisikolok yada psikiyatrist ler yapıyor
akıllı ve gayet normal insanlar bile onlar saysinde daha başarılı oluyolar çok samimiyim dene

psk yardım al demeyın...durum okadar vahım değil düzeltilebilinir....

düzeltebiliyorsan düzel niye konu açıp bizi yoruyorsun :1closedeyes:

canim bu arkadasimiz konuyu hem rahatlamak hemde tecrübeli
insanlar dan yardim istemek icin acmis konuyu,cünkü
oda farkindaki hemen herkes psikolojik destek al diyecek,
o bunu istememis, nasihat, akil gibi seyler istemis..
lütfen bu kadar kati olmayalim..:1no2:

news seni cok iyi anliyorum canim, cünkü bende su an öyle bir durumdayim..
ben 21 yasindayim, öyle cok asiri kilom yok ama biraz kiloluyum..
ve benimde allah kahretsinki derslere calisma istegim yok.. kayboldu..
birazdan baslayacam diyorum erteliyorum hep..
bugün tv'de bi psikologta dediki, bu tür kisiler, sorumluluk almak istemedikleri
icin hep herseyi ertelerlermis, kendilerine bakmazlarmis..
bir üyenin dedigine görede obsessif hastaligimi neymis..
acaba bendedemi var diye düsünmeye basladim cünkü banada cok uyuyor..
seni cok iyi anlayabiliyorum canim, cok gicik bir durum gercekten,artik
harekete gecmemiz lazim yoksa hic biseyi elde edemeyecegiz..

canım bence sen kilolarını kararlı ve sağlıklı bir şekilde vermeye çalış,
baban seni özel okula yazdırıyormuş ne güzel,doktor kontrolündede sağlıklı olacağın kiloya kavuşmalısın.
sonra kilo verdiğini gördükçe hayattan zevk almaya başlayacaksın.
o mutlulukla ders çalışacak ve başarılı olacaksın.
bence bu tembelliğinin ve hayatını erteleyişinin sebebi bu.
hadi bakalım; üşenme,erteleme,gecikme.

Canım sen madem kendince iyi imkanlara sahipsin değerlendirmesini bilmelisin...
Kilo sorununu kafaya takıp dengeni hepten kaybetmişsin hiç doktora gittinmi belki hormonal bir sorun olabilir uykum geliyor uyuyorum demissin şekerini ölçtür derim sağlık bu sen bunudamı ciddiye almıyorsun...
Şimdi tembelliğin zamanı değil hayattan kaçmanında zamanı değil kalk bir sileklen yaww kendine gel herkez hayatın tadını çıkarıyor sen seyrediyorsun..Herşey senin elinde yani kim sana ne yapabilrki değilmi....a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…