of ya:( ben dayak istiyorum galibaa.....

N

news

Ziyaretçi
ya ben niye böyleyim yaa....kendıme sınır oluyorum...elimde birçok kişinin sahıp olamayacagı kadar ımkanlar var...yanı bır genc kızın ıhtıyacı olabılecek herseye sahıbım...ama ben bu odada salak salak düşünmekten baska bırsey yapamıyorum...düşündüklerimlede bi çare bulsam keske yokkkk aynı tas aynı hamam...hep düşün düşün...salak salak düşünüyorum,hayal kuruyorum,ama icraat yok.hayatımı resmen mahvedıyorum...dersanye gıttım en ıyı dersaneye fakat ben o dönemı yok sorunlarımla yok kılo problemım var dıyerekten hep boş gecırdım ve öss yıde kazanamadım...ek tercıhlerı beklıyorum ama hıc umtlu değilim..babam benı özelde okutacak ve ben buna ragmen oturp çalısmadım...ben kazanamadım babam benı yıne en ıı dersaneye gönddermeye hazr..ve ben elımdekı bu ımkanların farkındayım fakat sankı ıcmden bırı benı durduruyo,bana hıcbbırsey yapma dyr sankı,tam böle adam akıllı karar verıcem dıyorum uykum gelior..ve gunden gune kılo alıyorm.yas 18 kılom 80...ben bundan nefret edıyorum...evden dısarı çıkmak ıstemıyorum...kıs geldıgı ıcınde sevınıyorum...yıne dersaneye gıdıcem.ekımde ek tercıhler var ve ben kıloluyum..dersnamı yıne berbat etmek ıstemıyorum.raamazanda geldı dıyette yapamıyorum,sankı o olmasa verıcektım kılo...ama ben jnıye böoyleyım,yasıtlarım guzellık ugruna herseyı yapmaya hazırken ben nıe böle nıne gıbı hareket edıyrum anlamıyorum.hayatımın en guzel yıllarını mahvedıyorum..kendıme okadar cok kzııyorumkı anlatamam....hayattakı tek amacım meslek sahıbı zayıf bır bayan olmak....ve de güzel....

nıye boyleyım ben yaa...psk yardım al demeyın...durum okadar vahım değil düzeltilebilinir....

Elinde o kadar cok imkanlarin var diyeYoklugu bilmiyorsun diye öylesin!!benneyaptımki

Baban seni özelde okutmak istiyor sen buna ragmen calismiyorsun bile!!:mymeka:

Kilolu olman okulunda basarli olmana engel degilki güzelim! a.s

Hersey güzellik degil, elinde moda defterlerini birak ve kitaplarini al eline!!:1closedeyes:

Hayataki en güzel mutluluk kendinle barisik olmaktir...a.s

iyide sen yapman gerekenleri biliyorsun
ne diyebilriiz sana burdan?
yazmışsın hepsini:S

canim kilolu olman hic birseye engel degilki...
ayrica bu kadar dert ediyorsan kendine neden diyet felan yapmiyorsun...
simdi sana diyetisyene git dicem ama ona verilecek parayida zayi edersin...
cünkü sana saglanan bu imkanlar o büyük zenginlikler ve avucunun icinde ama sen bunun farkettigin halde hic bir sey yapmiyorsun....
imkani olmayan ve senin yapmak istediklerini kendi cabalariyla yapan o kadar cok insan var onlari düsün...

belkide ergenliğin verdiği birşey olabilirmi :S
17 yaşındaymışsın da

cnm sen sanırım birşeylere özlem duymak ona ve sahip olmak için çalışıp çabalama hevesini yitirmişsin.herşeye sahip olmak kulağa çok hoş geliyor ama artıları olduğu kadar eksileride oluyor. yinede bütün sorunların kaynağı kiloların gibi geldi bana ama daha çok gençsin sağlıklı beslenerek herzamankinden biraz daha az yiyerek bunu başarabilirsin.sana sunulan imkanların farkındasın dahada ötesi bunu değerlendiremediğinin farkındasın buda bişey.sorunun farkında olan çözüm içinde kolları sıvar.şımarıklığı bırak bakalım şöyle bir silkelen.o yaşta bu kadar karamsar olmaya hakkın yokkaydirigubbakcemile

niye geçemiyosun kilonlamı alakalı öss yi kazanmak genç bir kız olarak şöyle bi silkelenip kendinize gelin hep 18 yaşında kalmayacaksın aklını başına al ve gelecegin için oku imkanında varmış bun u iyi degerlendir sen şu yazıyı yazarak karlı kışlı o köy yollarında ayagında ayakkabısı bile olmayıp okumak için o karlı yolları aşındıran çocuklarımıza gençlerimize hakaret ediyosun. atatürk gençliği kimlere bıraktı yazık çok yazık kiloluyum diye hayata küstüm diyen bir genç kız

canım durum düzeltilebilir olsa senin sıraladığın özelliklerinin biri bari normale dönerdi...yooookkkk senin bence acilen aynanın karşısına geçip silkelenmen gerekiyor......

gençsiniz anlıyorum sizi...
elimde bir çok insanın sahip olamayacağı imkanlar var demişsiniz...
bunu anlamadım işte...
ne biliyorsunuz sizin imkanlarınıza sahip olmak istediklerinizi...
herkes sahip olmak isteseydi sizde isterdiniz demek ki herkes istemiyor...
eğer kastettiğiniz maddi imkanlarsa...
nerden başlayın biliyor musunuz?
kendinizi sevin..
şımarıklığı bırakın, kendinize gelin, yaşıtlarınız gibi çalışın...
hedefleriniz olsun...
sizin yerinizde olsam devlet üniversitesini zorlardım mesela..
hayatta herşeye sahip olamayız...
bu şekilde devam ederseniz çok incinirsiniz..

bencede calıs dıyorum bıde bende 17 yasımdaydeken cok kıloluydum sımdı degılım ama 20 yasındayım neyse spor salonuna gıt bence hemen spor ınsana kendıne guvenını getırıyo cnm en azından haftada 3 gün bıde elınde ımkanında warmıs dıyetısyene gıtt

yazından da anlasıldıgı gibi zengin fabrikator kızısın kaydirigubbakcemile3
neyse kucuk bır saka yaptım yerimseniben
tam bunalımlı yastasın canım
bunun uzerıne öss gibi bir bas belası ve kilo gibi genckızlık derdi de eklenmiş
herkes kendini begenmek ister kilo konusundaki derdine katılıyorum
ama senın de söyledigin gibi elinde maddi imkanların var iyi bir diyetisyene gitmeyi neden dusunmuyorsun?
yasın genc duzenlı ve doktor kontrolunde yapacagın bir diyetle ideal kılona kavusabılırsın
össyi de kılo sıkıntına baglıyorum
bir yerden baslayıp adım atmalısın, gerisi eminim gelecek
hep mutlu kalyerimseniben

ya ben niye böyleyim yaa....kendıme sınır oluyorum...elimde birçok kişinin sahıp olamayacagı kadar ımkanlar var...yanı bır genc kızın ıhtıyacı olabılecek herseye sahıbım...ama ben bu odada salak salak düşünmekten baska bırsey yapamıyorum...düşündüklerimlede bi çare bulsam keske yokkkk aynı tas aynı hamam...hep düşün düşün...salak salak düşünüyorum,hayal kuruyorum,ama icraat yok.hayatımı resmen mahvedıyorum...dersanye gıttım en ıyı dersaneye fakat ben o dönemı yok sorunlarımla yok kılo problemım var dıyerekten hep boş gecırdım ve öss yıde kazanamadım...ek tercıhlerı beklıyorum ama hıc umtlu değilim..babam benı özelde okutacak ve ben buna ragmen oturp çalısmadım...ben kazanamadım babam benı yıne en ıı dersaneye gönddermeye hazr..ve ben elımdekı bu ımkanların farkındayım fakat sankı ıcmden bırı benı durduruyo,bana hıcbbırsey yapma dyr sankı,tam böle adam akıllı karar verıcem dıyorum uykum gelior..ve gunden gune kılo alıyorm.yas 18 kılom 80...ben bundan nefret edıyorum...evden dısarı çıkmak ıstemıyorum...kıs geldıgı ıcınde sevınıyorum...yıne dersaneye gıdıcem.ekımde ek tercıhler var ve ben kıloluyum..dersnamı yıne berbat etmek ıstemıyorum.raamazanda geldı dıyette yapamıyorum,sankı o olmasa verıcektım kılo...ama ben jnıye böoyleyım,yasıtlarım guzellık ugruna herseyı yapmaya hazırken ben nıe böle nıne gıbı hareket edıyrum anlamıyorum.hayatımın en guzel yıllarını mahvedıyorum..kendıme okadar cok kzııyorumkı anlatamam....hayattakı tek amacım meslek sahıbı zayıf bır bayan olmak....ve de güzel....

nıye boyleyım ben yaa...psk yardım al demeyın...durum okadar vahım değil düzeltilebilinir....

oyy canim benim kiyamam ya..merak etme psikolog tavsiyesinde bulunmayacagim :) ama diyetisyen tavsiyesinde buluncam :KK66:

güzelim..bende 17 yaşimdayken kilo acisindan tavan yapmiştim..tam 79 kilo olmuştum..hemde 1 ayda 9 kilo almiştim..annem hacca gitmişti..ananemlerde kaliyordum..ananemde yeni ameliyat olmuştu..oyuzden kimse benim yememle ilgilenmiyordu..harclik konusunda sansli bir cocuktum ve tüm hacligimi abur cubura yatiriyordum :) bakkala her gidişimde 1 poşet luzumsuz şeyle eve gelirdim..sonuc 79 kilo :KK70: annem hacdan geldiginde cildirmak üzereydi :roflol: cok cok sıkı bir diyet,cok fazla sporla bana 10 kilo verdirdi ilk basta..bi anda kendime güvenim gelmişti,hayat güzelleşmişti..bircok kilolu insan "ben kilolarimla barisigim" der..bende böyleydim..ama bunun palavra oldugunu zayiflayinca anliyorsun..

yaşin çok küçük..ve benim yaşima (25) geldiginde kafani cok vurcaksin taslara..gerçekten hayatinin en güzel yillarindasin..ve kilo gibi luzumsuz,gereksiz birşey için o gunlerini heba etme güzelim..o kilolar sana gokten inmedi..1günde almadin okadar kiloyu..hepsini tek tek aldin..ve sen yaptin bunu..su içince yaramadi..sagliksiz beslendigin için böyle oldun..ve suanda sıkıldıkca yiyor,yedikçe sıkılıyorsundur muhtemelen..ama hiçbirşey için geç degil..hele 18 yasindayken asla..tam tersi cok güzel bir yaştasin..suan seninle ayni diyeti yapsak,ayni sporlari yapsak yas itibariyle metabolizma farklarimizdan dolayi emin ol ki sen bana kat kat fark atarsin :KK66: bunun kiymetini bil ve hemen basla maratona :KK66:

diyetisyene git..eger gidemiyorsan burdaki diyet gruplrina katil..ablalarin sana saglikli beslenmeyi ögretecektir..ama öncelikle sabirli olmasini ögren..dedigim gibi bu kilolar sana birden inmedi..oyuzden birden gitmesi kadar sacma birşey olmadigini kafana sok..mucize diyetlere sakin ama sakin bel baglama,onlara bakma bile..spor yap muhakkak..illa bi spor salonuna gitmen gerekmez..evde de yapabilirsin herseyi..

zayifladikça,terazinin ibresi sola dogru kaydikça kendine güvenin geri gelicek..hayat inanki dahada güzelleşicek..ve suan söylediklerinin sacmaligini sende fark ediceksin..kendine kizicaksin..neden bu güzel zamanlarimi kendime eziyet etmekle gecirmişim diyeceksin..

lütfen silkelen ve kendine gel..eminim bu işin altindan kalkacaksin..diyetisyene git..ama gitsende gitmesende burda zayiflama gruplarina gir,yazilanlari oku..cok cok faydasini görceksin..ben evlendikten sonra aldigim 10kiloyu burdaki gruplarda verdim..inan cok keyifliydi..şimdi hamileyim..ve alacagm kilolardan korkmuyorum..dogumdan sonra kilom kalsada fark etmez..veririm hemencik..cünkü kilo vermenin zevkini ve kolayligini biliyorum :KK66: sende bunu ögrenebilirsin istersen..yeterki iste..

yazından da anlasıldıgı gibi zengin fabrikator kızısın kaydirigubbakcemile3
neyse kucuk bır saka yaptım yerimseniben
tam bunalımlı yastasın canım
bunun uzerıne öss gibi bir bas belası ve kilo gibi genckızlık derdi de eklenmiş
herkes kendini begenmek ister kilo konusundaki derdine katılıyorum
ama senın de söyledigin gibi elinde maddi imkanların var iyi bir diyetisyene gitmeyi neden dusunmuyorsun?
yasın genc duzenlı ve doktor kontrolunde yapacagın bir diyetle ideal kılona kavusabılırsın
össyi de kılo sıkıntına baglıyorum
bir yerden baslayıp adım atmalısın, gerisi eminim gelecek
hep mutlu kalyerimseniben

teşekkür ederim yorumunuz içinn..ya yok yanlış anlaşıldı maddı durumumuz ucmus halde deil...normal...ama ben sunu sölemeye calsııyorum herkes baana sımarık zengın kıs olarak bakmasın.be elimdekilerın degerını bılmedıgımı dıle getırıyorum.....şımarıklıgı hıc sewmem..derdim çok umursamaz olmam...

oyy canim benim kiyamam ya..merak etme psikolog tavsiyesinde bulunmayacagim :) ama diyetisyen tavsiyesinde buluncam :KK66:

güzelim..bende 17 yaşimdayken kilo acisindan tavan yapmiştim..tam 79 kilo olmuştum..hemde 1 ayda 9 kilo almiştim..annem hacca gitmişti..ananemlerde kaliyordum..ananemde yeni ameliyat olmuştu..oyuzden kimse benim yememle ilgilenmiyordu..harclik konusunda sansli bir cocuktum ve tüm hacligimi abur cubura yatiriyordum :) bakkala her gidişimde 1 poşet luzumsuz şeyle eve gelirdim..sonuc 79 kilo :KK70: annem hacdan geldiginde cildirmak üzereydi :roflol: cok cok sıkı bir diyet,cok fazla sporla bana 10 kilo verdirdi ilk basta..bi anda kendime güvenim gelmişti,hayat güzelleşmişti..bircok kilolu insan "ben kilolarimla barisigim" der..bende böyleydim..ama bunun palavra oldugunu zayiflayinca anliyorsun..

yaşin çok küçük..ve benim yaşima (25) geldiginde kafani cok vurcaksin taslara..gerçekten hayatinin en güzel yillarindasin..ve kilo gibi luzumsuz,gereksiz birşey için o gunlerini heba etme güzelim..o kilolar sana gokten inmedi..1günde almadin okadar kiloyu..hepsini tek tek aldin..ve sen yaptin bunu..su içince yaramadi..sagliksiz beslendigin için böyle oldun..ve suanda sıkıldıkca yiyor,yedikçe sıkılıyorsundur muhtemelen..ama hiçbirşey için geç degil..hele 18 yasindayken asla..tam tersi cok güzel bir yaştasin..suan seninle ayni diyeti yapsak,ayni sporlari yapsak yas itibariyle metabolizma farklarimizdan dolayi emin ol ki sen bana kat kat fark atarsin :KK66: bunun kiymetini bil ve hemen basla maratona :KK66:

diyetisyene git..eger gidemiyorsan burdaki diyet gruplrina katil..ablalarin sana saglikli beslenmeyi ögretecektir..ama öncelikle sabirli olmasini ögren..dedigim gibi bu kilolar sana birden inmedi..oyuzden birden gitmesi kadar sacma birşey olmadigini kafana sok..mucize diyetlere sakin ama sakin bel baglama,onlara bakma bile..spor yap muhakkak..illa bi spor salonuna gitmen gerekmez..evde de yapabilirsin herseyi..

zayifladikça,terazinin ibresi sola dogru kaydikça kendine güvenin geri gelicek..hayat inanki dahada güzelleşicek..ve suan söylediklerinin sacmaligini sende fark ediceksin..kendine kizicaksin..neden bu güzel zamanlarimi kendime eziyet etmekle gecirmişim diyeceksin..

lütfen silkelen ve kendine gel..eminim bu işin altindan kalkacaksin..diyetisyene git..ama gitsende gitmesende burda zayiflama gruplarina gir,yazilanlari oku..cok cok faydasini görceksin..ben evlendikten sonra aldigim 10kiloyu burdaki gruplarda verdim..inan cok keyifliydi..şimdi hamileyim..ve alacagm kilolardan korkmuyorum..dogumdan sonra kilom kalsada fark etmez..veririm hemencik..cünkü kilo vermenin zevkini ve kolayligini biliyorum :KK66: sende bunu ögrenebilirsin istersen..yeterki iste..

benım ıcın ugrasıpta bu kadar yorum yazdıgınız için öncelikle teşekkür ederim...çok güzel şeyler yazmıssınız...bende ramazandan sonra bir deiyetısyene gitmeyi düşünüyorum...zayıflamak istiyorum...btn yorumlar için tşk ederm...

canım benim kıyamam ben sana istersen kendimden bahsedeyim sana.
16 yaşında 78 kiloyla kendini çıtır zanneden bir genç kızdım ama arkadaş çevrem genişleyip yaşıtlarımın arasında anneleri gibi durduğumu görünce mahvoldum bu aralarda birde arkadaşımızın kına gecesi oldu bütün arkadaşlar gittik eve döndüğümde kardeşimin bana söylediği sözler beni kendime getirmeye yetti " abla herkes içeri girdi incecik sen bi girdin uff"ve ben bir gece sabaha kadar ağlayıp karar aldım ve yemedim yemedim kardeşim evet sağalıklı rejim yapmadım ama ben sonunda 17 yaşında 63 kiloydum ( boyumda uzundur bu arada) beni gören herkes şaşırıyordu ama inan attığım adımdan konuştuğum cümleye kadar değişti yani kendinde bir emin oluyorsun anlatamam o güveni tatman lazım gittiğim her ortamdada gözde bendim .Ben çok dua ettim sende et.Karar al ve en yakın zamanda bir dietisyene git sporada yazıl bak göreceksin eksilen her kilo seni kamçılayacak inan bana
Derslere gelince yaşın daha çok genç öyle herşey bitmiş moduna girme otur çalış derslerine elindeki imkaların hakkını ver güzelim.Başarılarını yaz buraya merak ederim ben başaracağındanda Allahın izniyle eminim canım.

bence biran önce silkelenip kendine gel,

annene babana yazık değilmi,

bi yandan dersaneye git biryandan kendine iyi bir diyetisyen bul ,

bir yandan deliler gibi ders çalış,biryandan diyetisyeninle birlikte yapman gerekenlere başla,

1yıl sonra üniversiteye giden güzel bir bölümden okuyan ve kilolarından kurtulmuş üniversiteli hoş bir genç kız ol,

ama önce kendine inana ,güven ,kalk herşey için bir adım at,

maddi problemin yok seni seven bir ailen varken bunları yapman o kadar kolayki,

kendini boşver babana annene bunu yapmaya hakkın yok

Canım aslında herşey senin elinde. Hayat çok zor, etrafına bi bak üniv. yi kazanmış insanlar veya herhangi bi alanda başarılı olmuş insanlara bak onlarda bu yollardan geçmiş zorluklara göğüs germiş insanlar. Ama malesef sen kolay yolu seçmişsin mücadele etmek yerine sadece üzülüyosun. Bu yaşların en güzel yaşların kıymetini bil. Arkadaşların da dediği gibi diyetisyene gitsen daha iyi olur kendi bünyene göre bi diyet yaparsın en azından. Hem kilo verirsen moralin de düzelir. Son yazdıklarını da okudum diyetisyene gitmeye karar vermişsin.Ama sallama mutlaka git.Herşey yoluna girer zamanla yeter ki geçen zamana yazık etme derslerine de sıkıca sarıl.Bu hayattaki herşey boş en önemli şey insanın kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üstünde durabilmesi a.s

Canım maddi imkanların yerinde madem, bir spor salonuna yazıl ve diyetisyene git bence... bunlar seni zayıflamaya itici güçler olacaktır. Bence bu arada psikologa da gitmelisin, psikologa gitmek için durumun vahim olmasına gerek yok, en azından 1-2 kere git, belki kilolu olmakla-Öss'ye çalışmak arasındaki sana özgü bağlantıyı kırabilirsin,psikiyatrist demiyorum bak psikolog diyorum, deneyebilirsin ne kaybedeceksin ki...Özel üniversite ve tekrar dershaneye gitme konusunda maddi güç varsa bunlara da gücünüz yeter diye düşündüm. Bence silkelen ve bu 3 önerimi dene...
Ayrıca kilo vermek o kadar da zor değil...Aburcuburu kestiğin anda zaten kilo veriyorsun...Bazı alışkanlıklarını kırabilirsin, zaten 2-3 kilo vermeye başladığın anda tamam başarıyorum diyorsun, devam edebiliyorsun....Lise 3'ten sonra 10 kilo verdim ben incecik oldum daha sonra en fazla kilom 4-5 oynamıştır. Ev yemeğinden ye(kızartma ve hamurişi olmayacak), ara öğünlerde de aç durma yoğurt ye, hala doymadın, havuç,domates,vs ye, hala doymadın meyve ye...Bu şekilde en kötü ihtimalle ne kilo verecek ne de alacak şekilde yemiş olursun ama haftada 3 spora gittiğin için kilon yavaş yavaş azalır...Spora gidiyorsan zaten kilo almayacak kadar yemek yeter...

Bu kadar insan başarabiliyor, senin neyin eksik arkadaşım, üstelik bak maddi gücün de var, ama bakıyorum zayıflama konusunda maddi gücün avantajlarından yararlanmamışsın, artık sızlanma değil harekete geçme zamanı...hadi göreyim seni ablacım:)

bence şuan hiç birşeye sahip değilsin bir şeye sahip olmak onu istemektir senin şu yazdıklarına göre hiç birşeyin yok hiç bir imaknında iste sadece iste
bak ailen sana destek bi karar ver hatta çok çıkmazdaysan uzman desteği al ama lütfen sadece düşüncede kalamsın şu istediklerin
dış görünüşüne bu kadar takma ya bunlar hal olmayacak şeyler değil rabbim dermansız dert vermesin.

X