Oda arkadaşlarımın benimle dalga geçtiklerrini farkettim.

E

Elifz

Ziyaretçi
üniversite öğrencisiyim özel yurtta kalıyorum.4 kişilik bi oda.benim dışımdaki diğer 3 kişi yıllardan beri arkadaş hep aynı yurtta aynı odada kalmışlar zaten son yılları.bana iyi davranıyolar..
diğer arkadaşları geçen yıl mezun olmuş ona bi mektup yazmış bunlar.bardak alırken ismimi gördüğüm için oturdum okudum.ben şişmanım.170 boyunda ve 85 kiloyum.kilomu falan umursamıyorum veya utanmıyorum da.

mektupta ...........gerçekten oda da çok büyük bir boşluk var elif cüssesiyle dolduruyor gibi görünse de.....................

ben kolay karar alan biriyimdir ama şu an kime nasıl davranayım bilemedim ne yapacağımı da bilemedim.zaten o kağıt masanın üstünde duruyo onlarla tartışayım mı bilemiyorum..sizce ne yapayım.

biraz mesafeli davran ama tartışma bence
aynı odada kalıyorsunuz senin için sıkıntı olur

Okuduğunu mutlaka belli et derim.........Umarım yaptıklarından utanırlar......

Mektubu okuman yanlış olmuş :) Yine de bazen merak böyle şeyler yaptırıyor insana :) Bence hiç umursama bile, kötü birşey yok, espri yapmışlar işte akıllarınca. Boşver canım. Aranız iyiyse hiç kafana takma. Zaten son seneleriymiş. yerimseniben

bence mektubu okuduğunu söyleme sadece imada bulun onlar acaba okudumu diye düşünsü ve utansınalr ama sen direk okuduğunu sölersen evet aynı odada klaıyosun ileride bişey olursa drek senden bilirler bence söleme ama tepkini belli et yeter derm

Canim sen kendinle barisik olduktan sonra birak millet nederse desin bende senin gibi univertse ogrenciyim sen sadece derslerine kafani yor gerisini bosver simdilik birsey deme bakalim ne olacak olanlari yaz gene sana nasil davrandiklarini

bence söyle arkadaşlarına
belki akıllarınca şaka yapmak istemişler ama
şaka yoluyla kırıldığını söyle derim

yeri geldiğinde şunu söyle ; bu odayı sadece cüssemle diil,sevgimle de doldurmak istemiştim de.... anlarlar ve utanırlar...

bana göre cüsseler diil,yüreklerin ne kadar cüsseli olduğu önem taşır...senin yüreğin kadar cüsseli olmayan yüreklere sahiplar demek ki...

bu arada cevap yazmıyo gibi olmasın yazılanları okuyorum.teşekkür ederim.ben onlardan yaşça küçük old. için bana normal davranıyolar.sırf sormak için sorarsın ya.benim onlara olan davranışımda öyle.nasıl desem formalite icabı.

mrb. canım bende senin yaşlarında kiloluydum inan bana çoğu kendini bilmezler daha ağır hakaretler edrdi.Bende ağır başlı olduğum için ses çıkarmazdım mesafeli dururdum onlarda hatalarinı anlarlardı . Onlar şımarıklık etmişler sen onlara uyma yoksa orda zaman geçmez

yeri geldiğinde şunu söyle ; bu odayı sadece cüssemle diil,sevgimle de doldurmak istemiştim de.... anlarlar ve utanırlar...

bana göre cüsseler diil,yüreklerin ne kadar cüsseli olduğu önem taşır...senin yüreğin kadar cüsseli olmayan yüreklere sahiplar demek ki...
çok doğru söylemişsin bunun üstüne söyliyecek bişey bulamıyorum.:lepi:

bana böyle birsey yapilsa ben sessiz kalamazdim...
benimle dalga gecemiyeceklerini anlatirdim...
ama asla tartismadan sesimi yükseltmeden....

Seninkisi iki ucu ... değnek olmuş biraz.

Okuduğunu belli etmesen canın sıkılacak, sürekli dalga geçtiklerini düşüneceksin, huzursuz olacaksın.
Öte yandan belli etsen bu sefer de onlar sen özel şeylere nasıl bakarsın, ayıp değil mi diye üste çıkacaklar canın çok daha sıkılacak. Çünkü haklıyken haksız duruma düşeceksin.

Aynı durumu ben yaşamıştım, saçımla, tavırlarımla, kıyafetlerimle dalga geçerlerdi.
Ben tepkimi mesafeli durarak vermiştim. İşlerine karışmazdım, sorulmadıkça konuşmazdım.
Dersimi çalışırdım, kitabımı okurdum.
Zamanla onlar bana ben onlara alıştım, niyetlerinin aslında dalga geçmek değil de takılmak olduğunu anladım. Sonra çok uzun süre çok iyi arkadaş olduk.
Dilerim sende de durum aynı olur.

benim kilomdan başkalarına ne bilmem kendi çaplarında takılmışlar canım boşver umursama araya mesafe koy onlarla pek ilgilenme olurda yeri gelirse imada bulunup lafı yapıştır derim ben..

Cok yakin arkadaslarin olur, cok samimiyet olur aranizda o zaman mutlaka söyle okudugnu ve hatta onlari yüzlestir bile derdim...benneyaptımki

Fakat zaten formalite icabi görüstügün insanlar birak hic muhatap olma!! Ama böyle kilo olayi gecen bir mevzu olursa, Kilo olayina bu kadar takilan ve kilolu insanlarla dalga gecen insanlari anlayamiyorum, hadi ben kiloluyum belki ama zayiflayabilirim, fakat onlar aptal onlar ne yapabilirki artik de...:nazar:

Üzme kendini canim önemli olan tek sey suan derslerin ve okulun sen onlara bak...a.s

yorumlarınızı okudukça seviniyorum ya..
benim kendi arkadaşlarım bana tombik der şişko der umursamam hatta mutlu bile olurum..ama ilk defa arkamdan kilom yüzünden dalga geçildiğini gördüm.çok garip ya..
hepinize çok teşekkürler..a.s.

senin görmeni sağlayıp o odayı terk etmen için yaptıkları belli.
Nerden mi? senin okucağını bilip o masaya boşa koymadıkları kesin.
Bence umursama mıcınla dinle-tatlicadiarzu-
Nasıl olsa son seneleriymiş.
Ama sana laf atarsalar kaşınırsalarda kaşı:dilcikar:
Sesiz kalıp tepene cıkarmalaelaelaelaelae

Konu kilo olunca bi başlığa cvp yazmayı kendimde zorunlu gördüm..Şimdi oda arkadaşların senin kilonla dalga geçmişler ama onlar şunu bilmiyorlar 1)İnsanlık kiloyla belli olmaz 2) kimin ne olacağı belli olmaz
Bende 1 yıl öncesine kadar 56 kilo olan bir insandım ama rahatsızlığım nedeniyle aldığım ilaşçlar yüzünden kilo almaya başladım ve almaya devam ediyorum..Kimin ne zaman ne olacağı belli olmaz..
Kısaca boşver gitsin ki sen zaten bu konuya takılmamışsın :lepi:Onlara şakayla karışık mektubu okuduğunu ama umrunda olmadıklarını ima edebilirsin..Belki utanırlarkaydirigubbakcemile3

özel yutta kalıyosun odanı deiştir cnm..sen rahat olasın diye okdr para veriyorsun,huzursuz olmak için deil..git konuş yurt sahibiyle deiştir odanı

X