Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Ocak Bebeklerinin boy ve kilolar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
selam kızlar maşallah bebişleriniz ne güzel kilo alıyor..benim oğluşum kilo verdi malesef geçen hafta 4,260 kg..dı 58 cm..olmuştu....bakalım sonraki kontrolde nolacak..doktor sütümün yetmediğini ama şimdilik sadece sütle bi süre daha bekleyelim dedi.inşallah sütüm yeterde bebişim kilo alır..

kızlar selam biraz önce doktordan geldik ; minnoşum 4450 gr boyu 55,5 olmuş gayet güzel sağlıklı herşeyi normal dedi doktor,aşımızıda olduk..

ekinsu kozyatağında central hospital var oraya götürdüm beğendim doktoru bayağı ilgilendi gözüne kulağına boğazlarına burnuna heryerine güzelce baktı,yanımda soru listesiyle gitmiştim hepsini güzelce cevapladı :)) sanırım bundan sonra ona götürürüm,istersen veririm telefonunu falan..
kusması içinde normal olabilir dedi birdahaki gidişimizde kilosu azsa ozaman bakarız dedi..şu an için kilo alımı iyi dedi.. bizden havadisler bu kadar..

gülçin canım kaç kilo doğmuştu oğluşun ? kusma falan varmı sizde de..inşallah sütün artar canım yeterli olur kuzuna anne sütü çok önemli..

benim bebeğin aşısını 6 şubatta yapacaklarmış.1 ayı geçiyor bir problem olurmu arkadaşlar.tam birinci ayındamı olması gerekiyor bu iğnenin.

gülçin üzülme benim oğlumda doğduktan sonra 400 gr vermişti.doktorum sütle bir bakalım kilo kaybı olursa mamaya başlarız dedi.10 sonra gittim oğlum 600 gr almış nerdeyse.bence sütün tam gelmediği içindir.bol hurma ye ve bol su iç.ikisinin çok faydası oldu bana.

balım neden 6 şubatta yapıyorlarmış ? 25 aralıkta mı doğmuştu yanlış hatırlamıyorsam?

gülçin canım kaç kilo doğmuştu oğluşun ? kusma falan varmı sizde de..inşallah sütün artar canım yeterli olur kuzuna anne sütü çok önemli..

kusma yok canım..doruk 4,750 doğdu ilk hafta kontrolde 4200e düşmüştü..geçen hafta 4260 dı yani sadece 60 gr almış çok az yani..günde ortalama 20 gram alması gerekiyormuş..

10 gün sonraya demişler..birinci ayda yapılıyor ama sorun olmaz herhalde..içine sinmezse doktor kontrolune gittiğinde de yaptırabilirsin fazla pahalı bir aşı değil..ben 20 liraya yaptırdım doktorda..

hera geçmiş olsun canım .sen bebeğine rob muaynesi yaptırdınmı?

benim kızımıda listeye eklermisiniz doğduğunda 48.5 cm 2770 grdı hastaneden çıkarken 2540 gr dünkü doktor muaynemizde ise 3260 gr olmuş. dün biz kalça çıkığı varmı diye usg çektirdik sizden istemedilermi ? kızımın ilk aşısını hastanede yapmışlar ikincisini perşembe günü yaptıracağız.
birde dr bize vitamin şurubu veerdi bir yaşına kadar kullanacak dedi sizlerde vitamin kullanıyormusunuz ?

heracım bu arada bol bol ayva tüketmeye çalış sütü bayağı bir etkiliyor benimki fark etti. birde aktarlarda ısırgan otunun çayı varmış bir arkadaşıma dr söylemiş arkadaşım sütüm bayağı çoğalmıştı dedi istersen alıp bir dene

evet ubb bende kullanıyorum d vitamini günde 3 damla

bende multitabs kullanıyorum günde 20 damla.
bizdende kalca cıkıklıgı için test istedi ubb birinci ayında yaptırcaz.

biz de dün 1. ayımızı doldurduk kızımı bugün aşıya götürdüm 4450gr olmuş boyu 52 cm
450gr elbise olsa yine 1ayda 1 kilodan fazla almışız çok şükür rabbime çok minikti kızım git gide toparlıyor

UBB cim bizde 1. ayında hem aşını yaptırıcaz hemde kalça usg si çekilecek, bizde vitamin kullanıyoruz günde 10 damla adıda ACD3

ubb bizde d vitamini kullanıyoruz. sütüm düzeldi Allaha şükür 1-2 gün azaldı sıkıntıdan. rob testi ne canım? öyle bişey yapılmadı sanırım

bende kızıma devit3 veriyorum günde 3damla
tabi vermeyi unutmazsam telefonumda hatırlatmaya da alıyorum ama yine unutuyorum
3 gündür başladım

Bende d vitamini veriyorum gunde 3 damla. 15 gunden sonra baslaniyormus. Dun basladik bizde.

kıslar bizde elbise ile tarıldı 4750 geldi 500 gram elbise olsa 1 kilo almış sayılır sizce normalmi ben sadece anne sütü veriyorum boyuda 55 olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…