¸„.-•~¹°”ˆ˜¨ 𝕸𝖆𝖓𝖊𝖛𝖎 𝕯𝖊𝖙𝖔𝖐𝖘 ¨˜ˆ”°¹~•-.„¸

chentiq

Hytmda grkli dğşmlri klylkla ve nzkçe ypyrm
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2011
6.950
12.556
Merhaba CANLAR.

Çok yoruldum. Çok bitkin düştüm. Her geçen gün, ipin ucunu daha çok kaçırdım ve toparlayamadım bir türlü. Nereden başlayacağım bilemedim. Hangi birini düzeltsem. Bir vesile oldu. Yine, yeniden özümdeki iyiliği ve dengeyi yakalamaya karar verdim.

Benim bir niyetim var. Bu niyetimde benimle yürüyecek, bana eşlik edecek "Hayırhah" arıyorum. Şu an içinde bulunduğumuz mübarek 3 ayları, şimdiye kadarkilerden çok daha bilinçli geçirmek istiyorum. Hep ramazan da başlardım hepinizin şahit olduğu o "manevi atmosferi" yaşamaya.

Bu sene neden daha önceden başlamayalım? Neden ramazana kadar tertemiz, arınmış girmeyelim? Hani sağlık kürleri var ya, salatalık kürü lahana kürü... Neden bizim de iman kürümüz olmasın? Şeklini aldığımız bu beden kabına bu kadar özen gösteriyorken, içeride kalmış, belki sesi kısılmış ruhumuza da bakım yapalım... Kirlerini dökelim..

Tek başıma zorlanıyorum diyenlerdenseniz, buyrun manevi detoks yapmaya...

images.jpeg-6.jpg

O zaman gelsin listeler.

Ben bugün ilk adıma ikindinin sünneti ile başladım. 1 seneyi geçkindir ikindi namazlarımı sadece farz olarak 4 rekat kılıyordum :olamaz:
Bende öyleyim hep başlamak istiyordum inşallah şimdi bende başlayayım

1. Kararım: ikindi namazımı sünnetleri ile birlikte kılmak

2. Kararım: yatsı namazını kılmadan yatmamak.

Bugün öğle namazımı kılamadım. Ucu ucuna yetiştim. Bir daha vaktin içinde kılmaya özen göstereceğim. Bir de yatsı namazını kılmadan yatmıştım tekrar kalkarım diye ama kılamadım. O yüzden kararlarıma bunu da ekledim....

Merhaba, ben de buna katılabilirim. Sabah namazına kalkma istikrarı sürdürmek istiyorum. Bunun yanında yeni hatim başladım, ramazana kadar bitirmeyi hedefliyorum. Inşaallah başarabilirim...

Günaydın...

Bir kere akşam namazımı dışarıda olduğum için kılamadım. Bir gün de ikindi namazı vaktinde uyuyakaldım. akşamı da yetiştiremedim. ve hala yorgun olduğum için yatsıyı kılamadan yattım.

Kararlarıma eklediğim yeni madde:

/yatsıyı kılmadan yatma
/sabahı kılmadan güne başlama
/yetişemediğin namaz olursa hemen o gün kazasını kıl

sizin kararlarınız varsa onları da yazın

Günlük oturtmak istediğim rutinler:
🌸Sabah namazı ile güne başla,
🌸Sabah namazdan sonra en az 10 sayfa kuran oku,
🌸Kahveyi sadece kahvaltıdan sonra 1 türk kahvesi olarak sınırla,
🌸En az 30 sayfa kitap okumadan yatma,
🌸Sosyal medya kullanımını en aza indir, elin sürekli o sayfayı yenilemesin. Kaçırdığım ne var hissinden kurtul; çünkü hiçbir şey yok,
🌸En geç 23.00te uyku hazırlığını tamamlamış ol,
🌸00.00dan önce uyu,

Şimdilik bu kadar. Aslında kpss çalışmam lazım ancak bunun için yeterli motivasyonum yok. Erken kalkma olayını düzene sokabilirsem ders çalışmam da daha rahat olacak. Zaman azalıyor, artık konuları bitirmem gerekiyor...

Dün kararlarımdan birini çiğnedim. yatsıyı kılmadan yattım ve haliyle kılamadım.
manevi detoksun çok önemli olduğuna bir kez daha karar verdim. inanılmaz huzurlu hissediyorum *-*-*-*-*

Bugün sabah namazını kaçırdım... 7de kalkmıştım aslında, sonra ne olduysa yine uyumuşum :mad:

Yatsıyı kılacağım.
Kafamda meal,tefsir,hafızlık,kitap okuma,dua ve zikir, var da var... Ama vakit nerede...

Konuyu açtığımdan beri yaptıkları

• Ikindiyi sunneti ile beraber kılıyorum
  • Sabah namazlarıma kalkıyorum kalkamazsam kalkar kalkmaz kazasini kılıyorum
  • Yatsıyı zamanında kılıyorum kılamazsam ertesi güne kazasını yapiyorum.
Hedeflerim

• 3 ay boyunca 3 sayfa kuran ezberlemek
  • 3 ay boyunca 3 farklı meal bitirmek
  • Kuran-i hazmetmek
  • 3 ayın sonunda tefsire baslamak

Ben burayı günlük gibi tutmak istemiyordum. Vakit kaybı oluyor. Keşke biri bana katılsaydı...

Aldığım kararlara harfiyyen uymaya devam ediyorum.

• Kırık meale basladim
IIstikrarlı olabilmek çok zor. Hepsini birden yapmaya çalışırken bazen enerjim kalmıyor. Bırakırım diye korkuyorum...

Bende varım inşallah:)
1.Farz namazlar
2.sünnet namazlar
3.gun de 5 sayfa kuran okumak
4.günlük zikirler
5.esmaul husna
6.nafile namazlar
7.seyyidul istigfar duası
8.mulk süresi
9.pzt perşembe teheccüt
10.silahı rahim

Benimde rutinim bu . Dikkat etmeye çalışıyorum allahın izniyle :)

Ne zaman yazdın ne zaman hesap pasif oldu.. insan oğlu kuş misali..

X