Nst

tub833

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
240
2
kızlar selam bugün ilk defa nst için hastaneye gittim sonucumun kötü olduğunu söylediler 140larda çıktı daha sonra şekerli bişeyler yedim 160lara kadar çıktı hastanede kendi doktorumu bulamadım başka bi doktora gösterdim çok kötü sonucun dedi sanki hastane başıma yıkıldı başka bi doktora gösterdim oda 2.nstmin gayet iyi oyduğunu söyledi yani benim durumum yaşayan varmı aranızda moralim çok bozuk

benim bildigim nst bebegin kalp atıslarını ve senin kasılmalarını olcer..
ben son 2 aydır her muayenemde giriyorum, elime bir sey veriyorlar bebek hareket ettiginde basıyorum
140 larda genelde cihazın ustunde yazan rakam, bebek hareket edince artıyor..tatlı yemekle ne alakası var anlamadım ki
benim doktorum her seferinde iyi oldugunu soyluyor..
bence sende kendi doktorunla konusmadan telas yapma

Ben 2 kere girdim NST'ye... İyi kötü neye göre değerlendiriyorlar hiç bilmiyorum. kağıdı almadım. Doktorum iyi olduğunu söyledi. Bence de kendi doktoruna göstermeden telaş yapma... 140 ve 160 neyin rakamları onu da anlamadım. eğer kalp atımıysa gayet iyi rakamlar.

bencede panik yapma..
ay $u "öylesine" kötü diyen insanlara uyuz oluyorum yha..
bilip bilmeden.. hayret bise ..
hic telaslanma canim sen kendi doktorunla bi görüs .. hem gercekten nst nin tatli yemekle felan ne alakasi olabilir onuda anlamadim .. ortada bi yanlislik olmasi lazim ..
en kisa zamanda ii haberlerini bekliyoruz.

bebek hareket etsin diye tatlı yediriyorlar diye biliyorum. nst hem kalp atışlarını hem de hareketlerini ölçüyor ya...

bende 3 defa girdim nst ye
onda kötü denilecek bişi yok ki neye kötü dıyolar....
kalp atışı ve sancı yı gösteriyo sadec belli olmuyoo iyi görünmüyo
yani çizgileri tam anlaşılmıyo anlamında ...tekrar çektir diyo
bu kadar

tatlıya gelince tok karına ve biraz tatlı şeyler yiyince
daha ii gösteriyomuş benim doktorumda öle dedi..
neden böle bende bilmiyom..

canım telaş yapma hem 2. güzel çıkmış bi ara bir arkadaşımız daha yazmıştı ii çıkmadı sonra bişeyler yedim ii çıktı diye belkide karnın açtı sen anlamadınn u2remdi sanırım hiç sıkma canını ...

allah allah yaaaaa
nasıl doktorlar var anlamadımki boyle moral bozuyorrr
adamakıllı acıklama yapmadan.. klava: klava:

bir sorun olduğunu sanmıyorum sıkma canını , bu saatten sonra en kötü ihtimalle sezeryan olursun ... benim kağıda baktım da benim değerlerde 150civarında.. hiç bir şey sölemediydi doktor..

kasılmaların çok olduğunu gösteriyor kaç haftalıksın doğum başlagıcı gibi rahimi açabilir o açıdan söylemiş olabiri

kızlar bugün ilk kez girdim nst.ye kalp atışları güzel çıktı.yalnız ara ara benim karnımda sertleşmeler oluyor ben bebek ittiriyo diye tahmin ediyodum.bugün nst.deykende bi kaç kez oldu.sonuçları doktora gösterince biraz sancın çıkmış ama bunlar şimdilik bişey ifade etmiyor dedi.sizin karnınızdada sertleşmeler oluyomu? bazen taş gibi oluyor benim karnım:uhm:

canım moralini bozma bende birkez çektirdim nst çekilirken baktım bebişimin kalp atışları 140 ve 150 arası değişiyodu ama doktorum süper dedi hiç bi sorun yokmuş eminim seninde sorunun yoktur bazen doktorlar böyle insanın kalbini ağzıma getiriyooo

canım benim de gün içinde sertleşmelerim oluyo ama sancıyla gelen bi sertleşmeyse ve günde 3 4 defa oluyosa doktorunu ara bazen bebişler bi tarafa toplanıncada oluyo sertlik...:teselli:

bende sancım var diye geçen akşam acile gittim.ama sancım çıkmadı daha çıkmak istemiyor galiba.hala kasıklarımda ağrı var yerleşme ağrılarıymış..

canım benim de gün içinde sertleşmelerim oluyo ama sancıyla gelen bi sertleşmeyse ve günde 3 4 defa oluyosa doktorunu ara bazen bebişler bi tarafa toplanıncada oluyo sertlik...:teselli:

yok canım sancı falan hissetmiyorum sadece sertleştiği zaman rahatsızlık duyuyorum günde 3-4 kez oluyor.benimkinin kalp atışlarıda 130-160 arası değişti doktor gayet iyi dedi.kalp atışlarının yan tarafında sancıyı belirten bi göstergede vardı oda genelde düşüktü ama dikkat ettim bi kaç kez 30 lara 40 lara falan çıktı gerçi hemşire çok sancıda o 90-100 lere çıkıyo dedi.

bende Bakmiştim Sanciyaa Ama Benim Sadece 15_16 Arasiydi Anammm O 90_100 E Nasil Dayanicazz Allah Yardimcimiz Olsuunnn

Nst de iki farklı grafik çizelgesi vardır .. yukarıdaki bebeğin kalp atışları ki bunun 140 larda olması

normaldir, alttaki grafik ise sancıları gösterir. 20 nin üzeri sancı olarak geçer, fakat Nst ye bağlıyken en

ufak bir kıpırdama, gülme ve gaz kaçıma grafik çizgisini tavan yaptırır.Bu önemli değildir.Önemli olan

düzenli bir şekilde o grafiğin aynı dakikalar içinde yükselmesidir, grafik aynı zaman periodlarında

yükselişe geçiyorsa ve o esnada bbeğin kalp atışları da ters orantı olarak düşüşe geçiyorsa o zaman

bebek stres altında demektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…