nsanlk m bu!

kuzularinannesi

A new day, A new start...
Pro Üye
16 Aralık 2008
42.755
11.637

İnsanı dehşete düşüren bu fotoğraf, Bartın'da çekildi. Otomobilin arkasına zincirle bağlanan köpek yol boyunca sürükleniyor. Tepki gösteren var, ama müdahale eden yok.

Yer, Bartın'ın Terkehaliller mevkii...

Bir sürücü otomobilinin tampon bölümüne zincirle bağladığı köpeği, karayolunda yürütüyor. Araca yetişmeye çalışan köpek zaman zaman sürükleniyor. Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Selim Bostancı ile DHA Muhabiri Halil Tekin dehşete düşüren bu anları kaydetti.

Köpeği otomobile bağlayıp, gaza bastı

Bartın ile Karabük arasındaki karayolunda bugün arkasına iple bağlı köpekle giderken 74 AG 652 plakalı otomobili görenler şaşırdı. İkaz lambalarını yakarak yolda yavaş ilerleyen otomobilin arkasından dili dışarda koşan köpeği gören sürücüler, otomobili kullanan sürücüyü işaretlerle uyardı. Tepkilere aldırmayan sürücü yoluna devam etti

doğru yere mi açtım konuyu bimiyorum ama görünce çok sinirlendim hemen taşıdım buraya

ay tüylerim diken diken oldu..
görenlerin ağzı dili yokmu
yada eli alacaklardı ellerine taş arabaya atacaklardı..yuhhh diyorum arabaya bağlananmı yoksa içindekimi hayvan acaba..

işte bu tür şeylerde ben bakamıyorum aklımdan hiç çıkmıyor ve çok üzüluyorum eğer bu pisliği yapanı görsem ona aynesını yapardım o zavallının yerinde kendisi olurdu görsun ne demek bunlarda can yok çiğer yok böyle kanı 2 kuruş bile etmıyen insanlar malesev varmış....çok üzgünum keşke görmeseyidım

Bazı ayrıntıları da düşünmek gerekli:

1- Bu fotoğrafta çok net değil, ama haberin yayınlandığı siteye bakılırsa, otomobilin için dolu. Adam köpeğini de gideceği yere götürmek için yanına almak istemiş ve araba dolu olduğu için de bu yöntemi düşünmüş olabilir.
Cehalet ve şiddeti karıştırmamakta fayda var.

2- Bu eğer bir taşıma yöntemiyse, akıl (!) edip sol tampona bağlasaydı bari.. en azından karşı yönden gelecek riske karşı bir koruma olurdu.

3- Köpeğin bacaklarından, otonun belli bir hızda olduğu anlaşılıyor ama yine de foto değil de video olarak görmek konunun içeriğini anlamak için daha doyurucu olabilir.

4- Adları anılan muhabirler, fotoları çekerken bir yandan koyun mu güdüyorlardı, diye de merak ediyor insan.. Hani fotoyu çektin, işini yaptın, gazetene haber (!) yetiştirdin.. Sonra..? Peşine düştün mü arabanın.. Eğer işkenceyse bu (çünkü o an oradasın ve sen biliyorsun ne olduğunu) engellemek adına ne yaptın..
ınancın varsa, hesabını sorarlar adama..

2-

bu görüntüler baya çok görülüyor. insana bile değer vermeyen toplum köpeğe hayvana malesef. böyle. yazık ...

umarım fazla hız yapmadan gidecekleri yere gitmişlerdir. yoksa Allah bildiği gibi yapsın şiddeti gösterini de göz yumanıda

Allahım bu nasıl bir insanlık yaa....igrenc insanları gördükce hayvanları daha cok seviyorum...yavrum benim nasıl canı yanmıştır ağlıcam yaaa. sucsuz günahsız hayvandan ne istedin Allahsız seni

:1shok:ah yazik yaaaaaaaaaaaaaaaa:1shok:

ya iste böyleleri insanlara kiyiyolar diilki hayvanlarami kiyamicak

ama cok üzüldüm simdi sonucda cani veren rabbim herseye hepimize nasil kiyilir ya insanda vijdan olmasi lazim

bu şahsın ismi gazete de yayınlanmıştı,

o ismi yazabilir miyim buraya?

belki bartında bir tanıyan olur, belki o arabanın arkasına onu bağlarlar,

böyle can çekiştirerek öldürürler falan.

çok vahşiyim evet,

deliriyorum sinirden!

haberlerde izledim içim cız etti üzüldüm benim bir papağanım var ona kıyamıyorum bırısı canını sıksa kızıyorum kızım adeta benım kızım deyınce anlar benı hayvanları koruyalım

yazık yaaa. oda bir can sonuçta. hayvan olmasını onun cansız ve değersiz olmasını gerektirmiyor. hatta Allah onları biz insanlara emanet etmiş. dilleri yok dertlerini anlatmaya diye bukadarda eziyet edilmez yaa. çok üzüldüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…