Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Aa öyle mi canım 5 ve altı mı oması gerekiyormuş hiç duymamıştım onu bende 2. günü gittiğimde 9 civarıydı ve gayet iyi demişti transferden önceki son kontrolümde de 11 di.
Canım evet bu şekilde, adet zamanında 5 mm ve altının normal kabul edildiği yazıyor. Altını çiziyorum. Sonuçta bu nette bir bilgi, önemli olan doktorun söylediği.

Merhabalar..biz Ankara'dayız biliyorsunuz. Tavsiye edeceğimiz yerde, elbette ki tedavi gördüğümüz yer novaart olacaktır. Ben geçen yıldan beri bu merkezdeyim. İlk denemem pozitifti ama kızımı beyin ödemi nedeniyle kaybettim. Şimdi yeniden tedavi görüyorum. Ahmet ve Mehmet beyler iyi doktorlar, işlerini bilen insanlar. Tedavi süresi durumunuza göre değişiyor. Genelde 10-15 gün sürüyor. Sıkça kontrole gidiyorsunuz. Herşey yolunda giderse, yumurta toplama ve transfer arasında 3-5 gün oynuyor, sonrasında işlemleriniz bitmiş oluyor. Tüp bebek ücreti 7250 TL, dondurma olursa 1500 TL daha ödüyorsunuz. İlaçlar, 3 yıl üzeri evlilik, yaş, SGK varsa raporla yarısını, yoksa hepsini siz karşılıyorsunuz.

Öncelikle bilgileriz için çok teşekkür ederim.dondurma işlemini bilmiyorum ama tüp bebekte merkez araştırmamın sebebi.maddi imkansızlıklar.tabi her insan ilkinde tutsun istiyor.kafam o kadar çok karışıkki.nereye neye gideceğimi bilmiyorum.yumurta toplama işlemi diyince küçük bi ameliyatmı oluyor ondanda korkuyorum.haftaya aşılama olacak çok umutsuzum.ben tek fayda tüp bebek diyorum.bilgilerinize bu yüzden ihtiyacım var.teşekkür ederim.

Canım evet bu şekilde, adet zamanında 5 mm ve altının normal kabul edildiği yazıyor. Altını çiziyorum. Sonuçta bu nette bir bilgi, önemli olan doktorun söylediği.

Doğru söylüyorsun canım evet öncelik doktorun dediği tabi

İnş güzel olacaktır. Yumurta toplama işleminde, etkisi 15 dk olan hafif bir anestezi yapılıyor. İşlem bittikten sonra sizi temiz bir odaya alıyorlar, 1-2 saat kadar dinlenip çıkıyorsunuz. Transferde de, 5 dk.lık bir işlemle embriyolarınız rahme yerleştiriliyor, 1 saat kadar yatarak dinleniyorsunuz merkezde. Endişelenecek hiçbirşey yok.

Canım sıkıntı neydi senin bende pco var o yüzden ilk günler lekelenme oluyor ilk muayenede benimde 8 mm çıkmıştı hatta hoca şaşırdı ama sonra adetim artınca azaldı endometrium kalınlığı sonra tekrar normal şekilde artmıştı belki seninkide öyledir

Allah razı olsun arkadaşım.beni aydınlattığınız için.insan korkuyor.ben hele çok korkan bir insanım.normalde bile jinekolog koltuğunda kasılıyorum.inşallah aşılamam tutarda tüp bebeğe gerek kalmaz diyecem ama bu çikolata kistiyle zor gibi.rabbim bugünün hürmetine nerkesin işini kolaşlaştırsın ve güzel sonuçlandırsın

Benim sıkıntı yoktu canım yani sadece biraz rezerv düşüklüğü vardı 8 yumurta olmuştu önceki tedavide. Yani bana açıklama yapılmıyor böyle olunca da olmuyor. Bu ay adetim gecikmişti ondan mı bilmiyorum fakat yarın için başka bir doktordan randevu aldım ben çünkü normal bir durum değil. Gurur polat a gideceğim yarın

Arkadaslar erken menopoza girip bu novaartta tüp bebek yaptıran varmı aranızda? Yumurta çıkan rezervi 0.01 olupta bi yazın Allah rızası için

Bugün başka bir doktora gittim arkadaşlar ve endometrium adetin 3.günü 4,3çıktı
Ölçüm hatası diyor dünki için zaten bir günde bu kadar değişemez
Kafam çok karışık. Lanetli olduğumu düşünüyorum

Canım öyle düşünme..sakın sakın düşünme. Başlayacaksın ve iyi olacak herşey.. Kötüyle başlama. Kendini gerçekleştiren kehanet diye birşey var. İyimser ol lütfen. Bak, hiçbirimizin garantisi yok. Bu şans olayı biraz da..

Sağol canım biliyorum evet bu psikolojide olmamam gerek ama inan ki merkezden kaynaklı bu durum. Mesela bu ay ilk kontrole gittim sabah sekiz buçukta. Mehmet bey in tavrı yine o kadar kötüydü ki hadi çıkıcam ben diye resmen tersledi.normalde böyle sessiz bir insan değilim çıkışırım bu tavra ama orada nedense kitleniyorum ve kendimi çok kötü hissediyorum . Yani bu işi babasının hayrına yapmıyor ki bana parayla hizmet alamıyorum resmen.

Ve burada okuyorum bazen bazı hastaların hem yumurta toplama işlemine hem de transferine girmiş. İlk tedavide benim hiçbir işlemime girmemişti. Sonucu aldığımda konuşmaya gittiğimizde bunu söyledim ve bana verdiği cevap :bir yıl boyunca burada bekleyecek değiliz tabi ki izinde oluncam dedi.
Yani asla kötülemek amaçlı ya da sizleri demoralize etmek amaçlı yazmıyorum ama bu muameleyi aklım almıyor. İşin gıcık tarafı ise her tedaviye başladığımda başka bir doktora daha görünmek gereği duyuyorum bilgi alamadığım için ve hepsi de tanıdıkları çıkıyor.
İkinci kez burayı düşünmezdim ama embriyoları taşıyarak da risk almak istemediğim için buradayım.

Ya araya girdim kusura bakmayın menopoza girdim 32 yaşındayım. Mehmet edemin tavirlarindan hiç hoslanmadim muayeneye gittiğimde. Genelde Dr. Lar tüp bebek olmaz diyor bana. Mehmet erdem 1 yumurta oluşturalım yapalım dedi. Ama o tavrından dolayi sinir oldum. Ahmet Erdem hakkında bilginiz varmi

Ahmet bey daha güleryüzlüdür ve daha iyimserdir. Onunla daha rahat diyalog kurabilirsin bence eğer ki bu merkezi düşünüyorsan.

Sadece bu tavrından dolayı mı sinir oldun canım yoksa başka bir terslik mi

Mecburen düşünüyorum canım. GiderseM Ahmet erdem olur bu. İnşallah seninde her şey istediğin gibi olur.
Haklısın çünkü ankarada fazla alternatif yok. Bence Ahmet beyle başla ve ilk görüşmende işlemlerine girip gitmeyeceğini sor derim sonra sürprizle karşılaşmak sinir bozuyor

Sadece bu tavrından dolayı mı sinir oldun canım yoksa başka bir terslik mi
Aciklama yapmıyor. Pıhtılaşma testine baktı bu herkeste var dedi kağıdı önüme attı. En son hasta idim. Hemen başından savdi. Smear sonucum vardı. Sonra bakarız dedi eee ben sana bi smear için 350 tl muayene parasimi vereceğim.

Aynen canım. Gerçekten bazen diğer hastalarla aynı doktordan mı bahsediyoruz diyorum. Derdi nedir anlamadım. Düşün ben ilk tedavimi temmuz ayında oldum.daha yeni dondurulmuş lar için cesaret edebildim. Yine aynı yine aynı. Ama Allah görüyor yukarıda o kadar söylüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…