Norveç'te Balayı

apartmankokusu

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
26
8
Arkadaşlar daha önce Norveç'e gidenler var mı?

Temmuz ayında evleneceğim ve görmek istediğim ülkeler arasınsda. Sevgilimi ikna etmem için biraz bilgi verir misiniz. Ayrıca fiyatları araştırdım ortama gibi ama daha ucuza Norveç'te tatil yapabilirmiyim.

Bütçe için çok geniş bir aralığımız olmasda güzel bir tatil yaşamk istiyorm. dünyanın en mutlu ülkelerinden birinde balayı harika olavcktır.

Ben de Norveç'e gitmek çok istiyorum. Harika bir yer gibi resimlerden gördüğüm kadarıyla ama balayında o kadar gezip dolanmak istemiyorum o yüzden de ilk yurt dışı seferimde gitmek istediğim 2-3 yerden biri olarak önümüzdeki yıllara kalıyor:KK23: Eğer giderseniz deneyimlerinizi lütfen bizlerle de paylaşın :KK36: mutluluklar dilerim:KK36:

Arkadaşlar daha önce Norveç'e gidenler var mı?

Temmuz ayında evleneceğim ve görmek istediğim ülkeler arasınsda. Sevgilimi ikna etmem için biraz bilgi verir misiniz. Ayrıca fiyatları araştırdım ortama gibi ama daha ucuza Norveç'te tatil yapabilirmiyim.

Bütçe için çok geniş bir aralığımız olmasda güzel bir tatil yaşamk istiyorm. dünyanın en mutlu ülkelerinden birinde balayı harika olavcktır.
ben de temmuzda düğün yapıcam araştırmalardayım ben de.eğer gezmek istiyorsanız böyle bir tatil olabilir ama düğün sonrası yorgunlukla bazı yerleri atlayabilirsiniz.neticede bir gittiğimiz yere belki 10 sene sonra tekrar gidebilicez değil mi gittiğimiz zaman canını çıkartana kadar gezmek gerekir. :)mesela ben daha çok denize kıyısı olan yerlere bakıyorum ki bunalınca sahilde dinlenebileyim :)

Bence norvec balayi yapmak icin hic uygun bir ulke degil. Eger dag tepe gezmeyi seviyorsaniz tercih edebilirsiniz :) Ayrica norvec en pahalli ülkelerden biridir yaniniza yuklu miktarda cep harcligi almanizi öneririm. Norvece kardes bir ülkede yasiyorum ( dünyanin en mutlu ülkesinde ) ama ülkemde buldugum mutlulugu bulamiyorum iyi düsünün. Mutluluklar :)

Bence norvec balayi yapmak icin hic uygun bir ulke degil. Eger dag tepe gezmeyi seviyorsaniz tercih edebilirsiniz :) Ayrica norvec en pahalli ülkelerden biridir yaniniza yuklu miktarda cep harcligi almanizi öneririm. Norvece kardes bir ülkede yasiyorum ( dünyanin en mutlu ülkesinde ) ama ülkemde buldugum mutlulugu bulamiyorum iyi düsünün. Mutluluklar :)
Mesela ne kadar para gerekiyor. :) belirli bir bütçemiz var ve nişanlımla fotoğraf çekmeyi çok seviyoruz. ve mutlu bir ülke olan Norveç'i bu yüzden seçtik. Ne yapacağımı şaşırdım ama :KK43:

norveçin mutlu olduğunu ilk kez sizden duyuyorm :) norveç depresyon ve intihar eğilimi oranlarında ilk sıralardadır. aslına bakarsanız ben de iskandinav ülkelerini çok severim ve balayı planları yapıyorum ben de ancak balayı için iskandinav ülkelerini düşünmezdim. eğer sadece balayında yurt dışına çıkma hakkınız olacak ve bir daha yurt dışına çıkamayacaksanız en çok istediğiniz yerı görmeniz doğru bir karar eğer böyle bir zorunluluğunuz yoksa, balayında gezip görmekten çok, dinlenmek ve olabildiğince yalnız zaman geçireceğiniz romantik yerleri tercih etmeniz daha hoş olacaktır. maldivler, bora bora, miami gibi sıcak okyanus a kıyısı olan yerler daha hoş sanki.

Ben gittim 10 gün kaldım pahalı ama çok güzel bir yer kışın gitmeyin üşümekten hiç bir şey anlamassınız. Dünyanın en mutlu ülkesi seçilmiş bir yer.

Mesela ne kadar para gerekiyor. :) belirli bir bütçemiz var ve nişanlımla fotoğraf çekmeyi çok seviyoruz. ve mutlu bir ülke olan Norveç'i bu yüzden seçtik. Ne yapacağımı şaşırdım ama :KK43:

Ne kadar kalacaginiza bagli bir miktar ama otel masraflari haricinde yemek icmek ve özelliklede ulasima 2 bin-3 bin gibi bi masraf ayirmaniz gerekir diye dusunuyorum :KK43: Norvec doga harikasi bol bol fotograf cekersiniz ama soguk ve yagisli bir memleket, karanlik bogucu günleri coktur bu durumda ne kadar zevk alirsiniz onada karar verin :)

X