Normal yoldan olmuyor..

Rahel

ŞÜKÜRLER OLSUN
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.931
0
Kızlar uzun uğraşlar sonucu bu ayda hüzün doldu..Normal yoldan olmayacağına karar verdim..Bende aşılama denemek istiyorum. Benim gibi düşünenler ve bu süreçten geçenler bilgi verirse sevinirim..a.s.

Hayır yumurtlamana faydası olması açısından kullanılan hormon ilaçlarından bahsediyorum...

hoş geldin loveactually.. Canım rahim filmi temiz çıktı..Bizimki nedeni bilinemeyen interfilite..Neden olmadığı bilinemiyor..Ne güzel değil mi :))) Bende yarın doktora aşılama olayım diyeceğim..

canım ben burdayım sen merak etme :)) ben 10 aydır korunmuyorum. Daha öncede söylemiştim ya doktora gittik eşimle..İlk sayım nedense düşük çıkmıştı ama diğerleri normal çıktı.(sperm) bugünde doktor nedeni bilinmeyen dedi. Tabi normal yoldan ihtimali var hala ama..Ben beklememeye karar verdim. Sorduğun regl dönemim ise normal ben 25- 26 günde oluyorum..Dediğin gibi lekelenmelerim var ama şimdi benim aklıma karpuz kabuğu düşürme...

Hayır yumurtlamana faydası olması açısından kullanılan hormon ilaçlarından bahsediyorum...

Yok canım ilaç kullanmaya felan başlamadım henüz. Zaten bu benim düşüncem doktor ne diyecek bilmiyorum. Bugün nedeni bilinmeyen interfilite teşhisi kondu bende o nedenle aşılama olayım dedim...O ilaçlara ne zaman başlıyorsun?

Canım konulan teşhis için erkenmi bende bilmiyorum.. Ama doktorda söyledi en az bir yıl korunmasız ilişki gerekiyor diye.. Yalnız yaş 30 olduğu için fazla beklemenın bir anlamı olmadığınıda savundu..Kendi doktorumla yarın görüşeceğim. Umut konusuna gelince.. Haklısın hepimiz umut ile bekliyoruz o anı ama ben sanmıyorum hamile olduğumu..Bildiğim kadarıyla lekelenmeler günün geçtikten sonra olursa hamilelik şüphesi oluyor..Erken regl olduğum kesin ama bir kaç aydır böyle ne yapalım artık kısmet..

canım ben burdayım sen merak etme :)) ben 10 aydır korunmuyorum. Daha öncede söylemiştim ya doktora gittik eşimle..İlk sayım nedense düşük çıkmıştı ama diğerleri normal çıktı.(sperm) bugünde doktor nedeni bilinmeyen dedi. Tabi normal yoldan ihtimali var hala ama..Ben beklememeye karar verdim. Sorduğun regl dönemim ise normal ben 25- 26 günde oluyorum..Dediğin gibi lekelenmelerim var ama şimdi benim aklıma karpuz kabuğu düşürme...

Rahelcim eşinin sayımı ne kadar düşük çıkmıştı. Değerlerin yükselmesi için bişeyler yaptınızmıydı? bizimde 22milyon/ml çıktı bakalım ay sonunda değişecekmi

Temmuz cum eşimin ilk sayımı 2 milyondu..Zaten o sonucu alır almaz doktor direk tüp bebek dedi. Yalnız ikinci ve üçüncü değerleri 18 ile 22 arasında değişti. Böyle çıkıncada tüp bebeğe gerek kalmadı. Değerlerin yükselmesi için herhangi birşey yapmadık. İlk değer neden öyle çıktı onuda anlamış değiliz. Yalnız sizin sayınız gayet normal..Doktorun bize dediği gebelik oluşması için sağlıklı bir erkekte 20 milyon sperm olması gerekiyormuş. Siz tedavi aşamasındamısınız?

rahel canım bence biraz daha bekle çünkü daha 10 ay olmuş tam 1 yılı doldur zaten senin sebebi bilinmeyen infertileymiş benimkisi sebebi vardı tam 2,5 yıl sonra yumurtlama ilacı sayesinde oldu şuan kızım 23 haftalık bence biraz daha bekle derim

işte ben o vazgeçme anını anlayamıyorum nasıl oldu da vazgeçtin yani psikolojik durumun nasıldı bende iki yıldır uğraşıyorum artık kafama takmamaya karar veriyorum ama ne zaman regl zamanı geliyor başlıyorum konsantre olmaya ne kadarda yok takmıcam takvimlere takılmıycam desemde başaramıyorum o yüzden merak ediyorum nasıl kendini yönlendirdiğini
CANIM HER AY GÜNLER ÖNCESİNDEN KAN TAHLİLİ BAKTIRIP HÜSRANA UĞRARDIM ÇOK BÜYÜK BUNALIMLAR YAŞADIM EN SON ADET TARİHİMDE YİNE ADETİME 6 GÜN KALA YAPTIRDIM NEGATİF ÇIKTI YETER ARTIK DEDİM KENDİ KENDİME YIPRATMICAM KENDİMİ OLMUYOSA OLMUYODUR ARTIK PES DEDİM AŞILAMA OLCAM YADA GEREKİRSE TÜP BEBEK İÇİN BAŞVURCAM DEDİM EŞİMEDE SÖYLEDİM ODA BENİMLE AYNI FİKİRDEYDİ.KENDİMİ ÇOK İİ HİSSETMEYE BAŞLADIM BU KARARI ALDIKTAN SONRA 6 GÜN GEÇTİ ADET GÜNÜM GELDİ BEN HER AY SABAH OLURUM REGLİ HİÇ ŞAŞMAZ BAKTIM OLMAMIŞIM EVDE TESTİM VARDI ÖYLESİNE YAPTIM VE İNANAMADIM YANİ DİCEĞİM ŞU CANIM RAHAT OL VE TAKMA KAFANA AKLINDAN ÇIKAR O DUYGULARI VE BOL BOL DUA ET

Kızlar selam.. Biraz önce doktordan geldim. Aynen sizin söylediğiniz gibi 1 yılı doldurmamı istedi. Ama daha önce "yaştan dolayı hemen başlarız" demişti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu bende anlamadım..Yani anlayacağınız Eylül ayına kadar çalışmalara devam..İnşallah fazla beklemeyiz hiçbirimiz...

Arkadaşlar Kimse Bana Da Cevap Vermiyor Bende Polikistik Over Var Benimde Bebeğim Olmuyor Bazi Bitki çaylari Iyi Geliyormuş Maydanoz Suyu Adaçayi Aslan Pençesi Falan Hatta Yenilebilen Bi Hastalikmiş Polikistik Over Ama Kimse Bana Yardimci Olmadi:KK43:

rahelcim öncelikle çoooooooook sabırlı ol diyorum.Bende 30 yaşındayım 10 aydır bebek istiyoruz hiç korunmadık ama olmadı eşimde varikosel çıktı .1 ay önce ameliyat oldu.doktorumuz eğer 3 ay içinde olmazsa aşılama yaparız oda olmazsa tüp bebek dedi.morfoloji çok kötüydü çünkü.yaşta 30 olunca bende eylüle kadar bekleyip diğer yöntemleri deniycem .yaşım 20 -25 arası olsa beklerdim ama 30 olunca sabırsız oldum biran önce olsun istiyorum ama Allahın takdiri inşallah tez zamanda verir bizede kendine iyi bak üzülme bunu ancak yaşayanlar bilir

Temmuz cum eşimin ilk sayımı 2 milyondu..Zaten o sonucu alır almaz doktor direk tüp bebek dedi. Yalnız ikinci ve üçüncü değerleri 18 ile 22 arasında değişti. Böyle çıkıncada tüp bebeğe gerek kalmadı. Değerlerin yükselmesi için herhangi birşey yapmadık. İlk değer neden öyle çıktı onuda anlamış değiliz. Yalnız sizin sayınız gayet normal..Doktorun bize dediği gebelik oluşması için sağlıklı bir erkekte 20 milyon sperm olması gerekiyormuş. Siz tedavi aşamasındamısınız?

yok rahelcim herhangi bir tedavi yok şuan. zaten 4 ay önce düşük yaptım bebeğim ölmüş karnımda sonrada doktorlar henüz bişey araştırma gereği duymuyor am biz kendimiz yapalım demiştik spermiogram oda sınırda çıktı bide burdaki 1-2 arkadaş tüp bebek merkezinde yapılan testlerde değerler daha düşük çıkıyor dedi benimde aklım karıştı biz sıradan bir tıp merkezinde yaptırmıştık. Bu durumda dedikleri gibiyse bizim değerler sınırların altında oluyor

çok Teşekkür Ederim Canim Ben Yeni Olduğum Için Pek Beceremiyorum Dite Içi Aramayi

arkadaşlar ben 5 aydır bebiş istiyorum ama ne yazık ki bu ayda olmadı sizce artık doktora gitmelimiyim yaşım 25 yoksa bekliyeyim mi doktora gidince daha çok stres yaparım gibi geliyo ne yapsam korkuyorum da bişey çıkar diye siz korunmayı bıratıktan kaç ay sonra gittiniz

arkadaşlar ben 5 aydır bebiş istiyorum ama ne yazık ki bu ayda olmadı sizce artık doktora gitmelimiyim yaşım 25 yoksa bekliyeyim mi doktora gidince daha çok stres yaparım gibi geliyo ne yapsam korkuyorum da bişey çıkar diye siz korunmayı bıratıktan kaç ay sonra gittiniz

canım bence biraz daha bekleyebilirsin.çünkü drlar 1 yıl kendiniz deneyin diyolar.ben de 5 aydır istiyorum ama hala yok.yaşım da 28 .biraz daha beklemek istiyorum çünkü tedavi süresinin de çok stresli olduğunu yakın arkadaşlarımdan görüyorum.

X