normal doğum isteyip sezeryana karar verilenler?

brn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
230
2
dün kontrol için hastaneye gittik.şimdiye kadar hamilelikten dolayı çok şükür katlanılmıycak bir problem yaşamadım.dünde yine ultrason nst derken ne düşündüğüm bi yana(bir sorun yokmuş herşey yolundamış) kabul etsem cuma doğum yapmama karar verildi.doğal olarak hem şaşkınım hem tatmin edici bişey duymadım hani deselerki şu şu nedenden sezeryan daha uygundur tamam diycem ben daha iyi biliyor olamam ya .razı olup içip rahat edicek ama amniyon sıvısı iyi ,bebek hareketleri normal, kalp atışları güzel benim hiç bir sancım yada belirtisi bile yok ama sezeryan neden olmam lazım bilemiyorum...çok huzursuzum.kimseyi dinlemeyip beklesem sonra vicdanen rahatsız olurmuyum kötü bişey yaşarsam diye yada bilemem ki gerçekten verilen tarihtemi doğmalı bebeğim?kafam çok karışık uykum kaçtı yine.....evet desem yarın doğum olacaktı benim sorunum zaten 08-08-08olayı değil mecbur bile kalsam zaten o tarihte istemem asla.isteyene saygım var ama ben doğru bulmuyorum o konuyuda ...sonuçta 13 ağustosa gün aldık ama ben hala beklesemmi ya pişman olursam düşünceleri arasında gidip geliyorum.sanırım şimdi ilk başa dönebilsem yalnızca sancım başladığımda doktor yüzü görmek isterdim 9 ay boyunca.ne özel muayene ne başka bişey herşey anlamsız...:1no2:

canım suçluluk duyacak ne var daha 40. haftana gelmemişsin bile herşey yolundayken niye sezaryan olasın bebek öyle çok çok iri değilse bir problemde yoksa bekle normal zamanı geldiğinde normal doğum yap sonuçda ikiz bebek beklemiyon bir problemin yok.Zaten doktorların işine geliyor sezaryan hem daha çok para alıyor hem vakitsiz olmuyor kendi belirliyor vakdini.Ayrıcada olaki ters birşey oldu hemen sezaryan olabilirsin zaten o durumdada.

X