Normal AMH, yüksek FSH başına gelen var mı?

PrensesAriel

Bat 6 Kasım 🌸
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2021
365
374
Bir türlü aklım ermiyor. Normalde FSH yüksek olursa AMH düşük olması gerekiyor. Ancak benim FSH değerim 22 çıkınca doktorum AMH testi istedi. Testimin sonucu 3.87 çıktı. Gayet ortalama bir değer. Bir yıl boyunca takviye ve macun kullandım. Geçen FSH ölçtürdüğümde 13 çıktı.
Nasıl oluyor bu anlamıyorum. Böyle bir şey başına gelen var mı? FSH’ı bu şekilde ne etkiliyor? Bu arada son 3 aydır yumurtlama da görmeye başladım. Bı şekilde olup hamile kalan var mı?

Merhaba aynı sorun bende de var fsh 16 amh 1.82 bu ay baktırdım fsh 11 doktor menopoz dedi. 26 günde bir düzenli adet görüyorum. böyle sacmalık mı olur dediğimde benden iyi mi biliyorsun dedi. ultrasonda 8 yumurta görüyor menopoz diyor kafam allak bullak bu arada 32 yasındayım

Aynen bir yıl öncesinde iki başka doktora görünmüştüm ultrasonda baktıklarında her şey normal demişlerdi ilk defa bu doktorum ultrasonda baktığında yumurta rezervin az görünüyor dedi üstüne amh istedi o da normal geldi. Hiçbir şey anlamadım.

Nasıl bir oran var biliyor musunuz 25 yaşındayım fsh 27 lh 11

Doktora gittim teşekkür ederim hoca ultrasonla bakıp yanlış olculmustur dedi amh falan istemedi :))

Merhaba konunuzu gördüm yazmadan edemedim.doktorlarib dediğine kesinlikle inanmayın ben daha önce gebe kaliyordm ama düşük oluyordu.sonrasinda bir yıl gebe kalamadm bana dediler yumurtan kalmamış yok Kıbrıs'a git yumurta nakli yok rezervin düşük yok tüp bebek te bile ihtimalin düşük vs vs.Butun umutlarımı yok etmişlerdi sonradan tekrar kendiliğinden gebe kaldm elhamdülillah şuan son ayimuzdayiz.Bana onları söyleyen doktorların yüzüne tükürmek istiyorum

Tebrik ederim darısı başıma inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…