Aile Planlaması Norlevo

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

furbybng

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2009
39
0
:uhm: selamm..ben hemen soruma geçmek istiorumm..ben norlevoyu kullandmm haziranın 27sinde.ilk 7 gün hiç bir kanamam olmadı. hamile olmadgma emnm çnkü aslnda gercek bir birlktelik yaşamadm. sdc bi kaza olmasn diye aklmz kalmasn diye aldm herneyse ayın 4 ünden beri benm sürekli olarak kanamam var. çok fazla degil ama az da degil. ve son bikaç gündür kullandgm pedlere leke çok az gelmesne ragmen idrarımı yaparken pembe kan geliyor ve sanki yag tabakası gibi bişey oluyor üstnde. böyle bişey yaşayan var mı ne yapmalıyım?yardmcı olursanz çk sevnrmmm...

cnm norlevo adetini zamanında da getirebilir ara kanama da yapabilir o yuzden korkma lekelenme halinde adet görmuş olabilirsin.o hapı bi daha kullanma kansere neden bile olabilir Allah korusun.hormonların bozuldugu için kanamayı öyle görmuş olabilirsin.bence bir süre bekle geçmezse doktora git geçmiş olsun

canım zaten Allah korusun bi daha içmem asla ama normal bi kanama olmadı ya da dedigin gibi ara kanamayla birleşti böyle uzadı bilmiyorum. korktgm şey bi yaraya fln mı sebep oldu acaba anlamadm çnkü lekenmeler öyle çok şiddetli degil ama idrar yaparken baya şiddetli. 1 ay olcak nerdeyse. dedigin gibi dr a gitmek lazm.

yok canım yaraya falan neden oldugunu zannetmiyorum ama doktor da değilim :)stres yapma bekle bir süre baktın geçmiyor doktora git.şimdi senin agrılarında vardırr :teselli:

olmazz mıı en beteri o bide asabiyet problemimz var tabii benneyaptımki bir daha asla kullanmam yaa beni benden aldıı resmenn bu ilaçç :sm_confused:

arkadaslr acıl yardımınıza ıhtyıyacım war 1 kasım pazar gunu erkek arkadsımla ilişkiye girdim fakat 2 kez ılıskı yasadık we ben 1 saat gecmeden norlewo kullandım..sizce 2 kez ilişki yaşamamdan dolayı ilaç etkili olurmu? yardımcı olursanız sewınırımm..

hap kullancaginiza gidin prezervatif kullanin yada doktora gidin, biz ne bilelim sekerim, kolay gelsin .

sana akıl danısan olmadı nasıl korunacagmıda senden örenecek deilim. sn o sekılde kullanıosan bu baslık altındakı mesajlara yorum yazma bencee aklınıda kendıne sakla canım

Bayanlar norlevoyu korunmasız ilişkiden en az 12 saat içinde kullanmanız daha etkili olmasını sağlayacak. En fazla 72 saat içinde kullanılması gerekiyor. Fakat ne kadar geç kullanılırsa etkisi o kadar azalıyor! Reçetesinde bulantı, baş ağrısı, halsizlik gibi yan etkiler belirtilmiş, bunlar bünyeden bünyeye fark ediyor. Benim adetim 15 gün gecikmişti ve dün korunmasız ilişki yaşadım üzerinden yaklaşık 10 saat geçtikten sonra norlevo kullandım ve birkaç saat içinde adet kanaması gibi kanamam başladı. Gecikmiş adetim mi başladı emin değilim. Fakat yorumların bir çoğunu okudum ve ilk defa kullananlarda adet kanaması gibi kanama yaptığı söyleniyor. Unutmadan ilaç yalnızca 2 tablet ilkini içtikten 10 saat sonra ikincisini içmelisiniz. Sağlıklı günler :KK66:

X