Aile Planlaması Norlevo hamileliği önler mi?? Çok acil yardıma ihtiyacım var kullananlar bakar msnz?!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

gizem0688

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2012
17
0
Norlevo kullandım, hamile kalmış olma olasılığım nedir? yardım lütfen!

Merhaba; foruma yeni üye oldum. Sizlere bir sorum olacak. Ben 2 aylık evliyim, ve 2 aydır eşimle korunarak ilişkiye giriyorduk. 6 haziranda (adetimin bitmesinden 2 gün sonra) ilk kez korunmadan denemek istediğini söyledi ben de kabul ettim. Geri çekilme yoluyla hamilelikten korunacaktım. Eşim geri çekildi fakat meninin büyük bir kısmı vajinamın üstüne aktı, sildik ve olaydan 12 saat kadar sonra Norlevo kullandım. (2 hapı birden içtim) ama ertesi gün gene aynı talihsizliği yaşadık.. kesinlikle içime değil fakat üstüne bulaştı bende de 3-4 gündür tuhaf renkte akıntılar sabah mide bulantısı kasıklarımda sancı ve adet sancısına benzer sancı oluyor. Sizce belirtiler bu kadar erken olabilir mi? Bunlar psikolojik mi? Bebek istemiyoruz henüz ikimiz de.. Sizce hamile olma olasılığım nedir?

Birincisi meni icine bile girmemiş üstelik birde norlevo kullanmissin,ikincisi bu kadar erken hamilelik belirtisi yaşanmaz yaşadıkların muhtemelen kullandığın norlevo hapindandir erken adet olabiliyorsun çünkü...dolayısıyla hamile degilsindir yüksek ihtimal o yüzden kendini hiç sıkıntıya sokma arkadasım..

çok teşekkür ederim arkadaşım, 2.ilişkiden sonra kullanmamıştık norlevo ama söylediğin gibi olur umarım.. içimi rahatlattın

X