nolursunuz benim derdimede çare bulun önerilerinize ÇOK İHTİYACIM VAR...

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
932
57
35
ARKADAŞLAR BEN 19 YAŞINDAYIM BİR ÇOK SINAVA GİRİORUM ÇOK HEYCAN VAR BENDE BU HEYECANIMI BİR TÜRLÜ YENEMİORUM BIKTIM ARTIK MESELA SINAVA GİRİCEGİM ZAMAN HİÇ BİŞEY YEMEDEN AÇ KARNINA GİDİORUM YOKSA HEMEN KUSARIM BÖLE Bİ PROBLEMİM VAR SEVGİLİMLE BULUŞUCAZ OGÜN BEN YİNE BİŞEY YİYEMİORUM ONUN YANINA BİŞEYLER YİYİP GİDİYİM KESİN KUSMAM LAZIM KUSUORUMDA Bİ ÇOK DEFA OLDU SIKILDIM ARTIK BÖLE OLANINIZ VEYA NEDENİNİ BİLENİNİNZ VARMI ÇOK GARİP ŞEY YAA BUNALDIM ARTIK senağlamasenağlamasenağlama

Canım benim bu yaşadıkların eminim hiç kolay değildir.
Bedenin ona yüklenen stres karşısında tepki veriyor.
Bununla ilgili malesef bizlerin sana telkin vermesinin çok yararlı olacağını düşünmüyorum.
Profesyonel destek alman çok daha faydalı olacaktır.
Sevgiler... Başarılar...

niye acaba bu kadar heyecan yapıyosun?
bide kusmanı anlamadım....
ilginçç...:1closedeyes:

canım bak tam olarak aslında ehrşey beyninde bitiyor sen kendini şartlamışsın gibi yani kusarım heyecanlıyım sana şunu söyleyeyim sınavdan önce bişiyler yeyemen hiçde sağlıklı değil tansiyonun düşüyor ve soru algılama yeteneğinde. yapman gereken şey sınav gnü ve ondan 1 hatta 2 gün önce çalışma planlı ol sınavlarına hep 3 gün öncesinden hazırlık yap başka şeyler düşün sınavdan 1 kaçgün önce kendini sınava endeksleme kusmada kendini sıkmandan meydana geliyor kasma kenidni rahat ol allah hayırlı kader versin hiç bir sınav şu hayatta tabi olduğumuz sınavdan daha önemli değil herşey geçici ilerisini düşün bu günleri hatırlayınca gülümseyeceğin günlerini

hepinize teşekkrler arkadaşlar ama ben derdimi nasıl anlatabilirmki bi kere gittim doktora ama hiçççç kimse bişey demedi antidepresyon hapı verdi o beni daha beter yaptı yyaaa uffffffffff

Yavrum Bakırköy de carouselİn karşısında verem savaş polikiliniği içinde Gençlik eğitim merkezi var oraya başvur oldukça iyi uzmanlar var eminim sana yardımcı olacaklardır.Daha önünde aşman gereken öyle zorluklar var kiKendine iyi bak canım........

sınvlarda heyecanlanman dogalda kusman kotüü..ne dıyım ılk defa duyuyorum heyecanı hep duyrımda kusmayı falan duymamıstım..allh yrdımcın olsun belkıde kndını cok kasıyosun kasma kendını rahat ol..sınvlara artık coktan alısman lazım

ben seni çok iyi anlıyorum canım ben de 10-11 yaşlarındayken böyle bir sorun yaşamıştım.
stres olduğum,heyecan hissettiğim her zaman midem bulanıyordu- gerçi o dönem sürekli stres altında hissediyordum kendimi.
insanlarla konuşacağım zaman, okula gideceğim zaman,sınava gireceğim zaman yani her zaman böyle hissediyordum.hatta sabahları erken kalkıp kustuğumu bilirim okula gitmeden önce.bir süre sonra zaten bu durum alışkanlığa dönüşüyor yani önceden kusarsan sonra böyle bir sorun olmayacağını,insanların içinde rahat edeceğini düşünmeye başlıyorsun
ben bir psikiyatriste gitmiştim ve o bana bir hap vermişti, antidepresan olduğunu sanmıyorum -adını falan da hatırlamıyorum malesef ama mide bulantısını geçiren birşeydi.o hapı içtiğim zaman midem bulanmıyordu,bir süre sonra yavaş yavaş bıraktım hapı.hapı içmediğimde de midemin bulanmadığını gördüğümde kendime güvenim geldi ve böylece bir süre sonra kurtuldum.
yalnız burada önemli olan mide bulantısı değil aslında,mide bulantısı bir sonuç.asıl sorun kendine güvensizlik,sosyal fobi,kendini değersiz görme gibi şeyler olabilir bunun için psikiyatra gidip terapi görmeni tavsiye ederim(ben terapi görmemiştim o zaman ama keşke görseymişim).ayrıca doktora böyle bir sorunun olduğunu bulantı önleyici bir hap verip veremeyeceğini de sorarsın.

senza aynı senin dedigin gibi oluo yaaa valla beni en ii anlatan sen olmuşsun gerçekten Şeniz

ya aynı sorun bendede var heyevan yelaş ya altı üstü hergün gördüğüm bi arkadaşıma gidicem bi telaş bi heyecan bende sınavlara aç girerdim mutlak sınav öncesi kusardım yada öğürürdüm of allam neenini çözemedim 28 yıldır bi çözümde bulamadım rahat insanlara bayılıyorum bende çok sıkıldım bu durumdan çözümünü ben bulamadım ama yalnız değilsin :))

Bende böyle durumlarda çok heycanlanırım sınava gireceğim zaman, sevgilimle buluşacağım zaman vs. iştahım kaçar midem bulanır ama senin kadar değil kusma falan hiç olmadı Bence şu heyecanını yenmen gerek bi an önce sonra herşey kendiliğinden geçer. Bu kadar kafaya takma herşeyi.. :teselli:

Arkadaşlar çok alakasiz bişey ama ben özel mesj ayarlarini nasil açarim yadim edermisiniz

Ewet böle heyecan verici şeylerde bende yemek yiyemem aç aç giderim ve halsiz düşerim yemeyince hiç olmuyor sen en iyisi ilaç kullan heyecani yatiştirici ilaçlar var

Canım bende eskiden senin gibiydim.
Hatta bir arkadaşim da senin gibi sınav stresi yaşadığı için hep öss leri kazanamazdı.

O bir psikoloğa gitti. Ama dikkat psikiyatrist demiyorum - psikolog. Psikiyatristler ilaç yazar gönderir psikologlar ise terapi yaparak konuşarak seni rahatlatırlar. Sanırım sana antidepresan verdiğine göre psikiyatrist e gitmişsin.

Oysa sen ilaç değil terapi almalısın.

Hrşey zihinde bitiyor. Bu mide bulantısı herşeyi çok fazla önemsemek yüzünden oluyor. Ben bunu farkettiğimde sorunumu aşmak için önemli bir adım atmıştım. Bu kadar önemseme hayat akıp gidiyor.
Mide bulantısı içinse zorla yemek yemeye çalişmak ve mide bulantısı çekmek yerine kendimi serbest bırakıp sokağa çıkarken yanıma çikolata şeker gibi sevdiğim birşeyleri alıp küçük parçalar halinde yiyerek son verdim. Tabi bir anda olmuyor bu tip düzelmeler umarım senin de sorunun hallolur.

teşekkürler nemida ben ne zaman genç kızlıga adı attım ogünden bu yana öleyim yani 13 yaşımdan beri öle zor kiii anlatamam kimse anlamazki halinde seni dışlayarak bakarlar oysa bu bendeki bi hastalık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…