Nişanlımdan Ayrılmaya Karar Verdim

Merhaba Bence cok mantıklı düşünceleriniz var ve sayginizi hiç bozmamissiniz tebrik ederim. nişanlılık bir tanıma evresidir hem aile olarak hemde kişisel olarak bence yaşananlar hiç hoş değil ve afedersiniz ama bu kadar sessiz herşeyi alt dan alan sizi savunmayan birisi ile hayat geçmez tabiki aile bağları kuvvetli olmalı ama siznesiniz ve sizinle daha iyi olmaları gerekiyor ne kuzenmis ileride evlendikten sonra bu tarz durumlari hic kaldiramazsiniz ve daha cok yipranabilirsiniz yinede karar sizin iyi düşünün hakkınızda hayirlisi olsun

ben bazen bu kadar uzun konuları okuyamıyorum. Resmen üşeniyorum belki.
Daha kısa anlatılamaz mı dertler?
Özet geçildi mi acaba?

O kuzen bana pek tekin gelmedi söyliyeyim... Var onda bir iş...

Sen nişanlınla basbasa otururken o ağlıyor, sürekli ikinizin arasına girmeye çalısıyor bu kız senin nişanlına aşık olabilir... Ne yazıkkı hep birlikte büyüdükleri için onda böyle bir şey oluşmuş olabilir....

Ayrıca nişanlın ve ailesi iyi insanlr ise ve sen seviyorsan en önemlisi ayrıldıgında üzüleceksen yapma derim cunku ben burada bitmeye deger bir sey göremiyorum... Tek problem 3-5 tane densiz bir akraba... Yakında olmazsınız uzak bir yerde ikamet edersiniz bu bahane ile görüşmemiş olursunuz ailende onlarda iletişimi keser olur biter...

Sen ayrılırsan şayet meydanı onlara bırakmıs olacaksın onları mutlu edeceksin ohhh dedirteceksin... En kotusude olumsuz etkilenip çok üzüleceksin...

kuzenin bence nişanlında gözü olabilir.ve bu kadar iç içe olan bir aileyle geçinilmez,be bu böyle kabile gibi herkes iç içe,evlendikten sonra insanın gözünün önündeki perde kalkıyor en basit sorunlar bile çekilmez hale geliyor.boşver yol yakınken ayrıl

ben bazen bu kadar uzun konuları okuyamıyorum. Resmen üşeniyorum belki.
Daha kısa anlatılamaz mı dertler?
Özet geçildi mi acaba?

konu sahibi iyi niyetli geldi bana.
ailesiyle tatile giderken kv ye çağırmak istemiş. kv gelince yanına damadında kuzenini getirmiş. konu sahibi özel bir tatil olacak diye hayal etmiş falan. ama kuzeni hiç rahat bırakmamış. hatta kv , konu sahibine takma o çocuk diye nitenlendirmiş davranışlarını. çocuk dediği 21 yaşında.

genel olarak damat tarafının ailesi, konu sahibinin ailesine saygısızlık yapıyormuş . damatta konu sahibine haklısın diyormuş ama genel itibariyle tık yok..

yorumum: insanlarla bu kadar içli dışlı olmasaydınız keşke.. mesafe candır..

ağzına sağlık..
yani daha evlenmeden neden bu kadar içli dışlı olup da tatilleri bile karıştırmışlar ki?
Genel bir lakayitlik varsa bu evlendikten sonra katlanarak gider. en güzeli sınırı çizebilmek.

konu sahibin annesi ve bir kaç akrabası gidiyormuş.
hadi bari kv ve damadıda çağıralım demiş.
ama kv gelince kuzenide getirmiş.
kuzende rahat vermemiş yanlız bırakmamış ağlamış falan..

bide şu olay var. damadın abladı doğum günü şeysi yapacakmış. konu sahibin annesini aramış gelin diye.
sonra görümce bir daha aramış siz en iyisi gelmeyin. kuzen falan olcağı için huzursuzluk olmasın demiş görümce..
konu sahibide bozulmuş..

ben böyle şeyleri çok gereksiz görüyorum.. evli olursun, iş çıkışı bir saat uğrarsın falan neyse.. ama görümcenin evindeki toplu doğum gününe annemle katılmak

nişanlınla anlaşmaya, kendini anlatmaya çalış.. şimdi ve evlendikten sonra seni koruyabilecekse, yanında olacaksa nişan atmana gerek yok.. hala kuzen sorunları vs. üçüncü kişilerin hayatınızda yer etmesine bukadar müsade etmeyin

ya amma aksiyonlu ilişkiler evlenmeden önce.
Normalde kız anaları pek içli dışlı olmaz evlenmeden önce.
Bunlar çok fazla samimi olmuşlar.

Böyle cıvık terbiyesiz kızların agzına kürekle vurasım geliyor. Bende 21 yaşındayım. Ama 18 yaşımdaykende bu kadar cıvık degildim. İyi tahammul etmissiniz. Ama aileye saygısızlık kabul edilmeyecek en önemli unsur bence. İlerde pişman olmaktansa verdigin kararın arkasında dur. Evlenmeden sana bunları yapan insanlar, evlendikten sonra neler yapmaz hemde boyle bir eşle.

Sadece sevmek hiç bir sorunu çözmez.
Nişanlı olduğunuz halde bu durumda içinize kadar girilebiliyorsa, evlendiğinizde olacakları eminim düşünmüşsündür.
Bence uzatma ve daha fazla da üzerine durmadan ayrıl gitsin.

Ve eminim annen bunların farkındaysa oda üzülüyordur senin için..

İğrenç. Sen ayrılırsan bu kuzeni bu adama verirler. Çok kıskanç bi kuzen normal değil. Diğerleri saygısızlık. Bu dayı sana önce elini uzatıp sonra öperken seni iterse şaşırma. Bana öyle olmuştu da..

Kuzenin nişanlınızda gözü var gibi çünkü yaptıkları çok saçma. İlişki ikinizin sonuçta, bu kadar çok kişinin dahil olması evlilikte illa ki sorun çıkartır.

Biz tatile çıkmadan önce annem bana söylemeden kayınvalidemi uyarmış, aralarındaki samimiyete güvenerek. Onlar da gelsin diyorsun ama kızlar pek anlaşamıyorlar, sen bir daha düşün demiş. Kayınvalidem de birşey olmaz diyerek kapatmış üstünü. Annem daha ne deseydi bilmiyorum.
Ben de çok sessiz sakin biri değilimdir aslında ama kayınvalidemle aramızda bir gerginlik olmasın diye birçok söze susmayı tercih ettim, gördüm ki ardı arkası kesilmiyor, kimse de uyarmıyor. Bir de 'sürekli suratı düşük' olmakla suçlandım. Kızların onu yemem bunu beğenmem hatta çok afedersiniz yemek hakkında bu ne ... gibi şeklindeki yorumları karşısında, kimse de birşey demeyince, elbette ki yüzüm düştü kabul ediyorum. Benim yetiştiğim ailede sofrada bu sözleri sarfedebilmek mümkün değil, babamız neler derdi bilmiyorum. Bir sipariş veriliyor, bunun içinde domates var deyip garson azarlanıyor yarım saat, o yenmiyor döktürülüyor başka birşey söyleniyor o da çöpe yollanıyor. Hayatımda böyle memnuniyetsizlik ne gördüm ne duydum. İnsan emrivaki geldiği yerde biraz olsun uyumlu olmaya çalışır. Gittiğimiz yer de çok meşhur bir koyda, ormanın içinde bir butik otel. Bilen bilir, butik oteller diğer otellere göre daha çok doğayla baş başadır, animasyonlar, son ses müzikler bulamazsınız. Kafa dinlemek için gidilir yani. Annemin de o yaz yapacağı ilk ve son tatildi, çok yoğun tempoda çalışıyor diye sakin sessiz bir yer olsun demiştik. İnmişler kumsala, görevliye bu sahilde niye yüksek sesli pop müzik çalmıyor diyorlar. Şimdi birşey söyleyeceğim ama ayıp kaçacak. Sormak lazım acaba butik otel ne demek biliyor musun diye.
Tabiki tatilin son günü patladım, içimi döktüm, nasıl bu kadar memnuniyetsiz olabiliyorsunuz, insan hiç mi karşısındaki insan üzülür mü diye düşünmez diye o an içimden ne geliyorsa söyledim. Özellikle bana hareket çekmesi, patlama noktam oldu. Ben herkese yapıyorum ne var, yine çok suratsızdın gülersin diye yaptım dedi.
Benim bu patlama noktamdan sonra işler birden acıtasyona döndü, meğer hepsinin psikolojik problemleri varmış günde üç dört hap alıyorlarmış, ne olurmuş hoş görsek. Hiç çevreleri yokmuş çok yalnızlarmış, meşhur dayı bu sebeple yollamış onları değişiklik olsun diye. Benim kızı haşlamamla birlikte anneleri tabiri caizse ayılıp bayılmaya başladı. Asıl terbiyesiz benmişim isyan ettiğim için. Aslında düşünüyorum da, keşke tüm bu olayları sadece kenarda izlediği için daha o zaman ayrılmalıymışım, hata etmişim..

ya amma aksiyonlu ilişkiler evlenmeden önce.
Normalde kız anaları pek içli dışlı olmaz evlenmeden önce.
Bunlar çok fazla samimi olmuşlar.
Kızın annesi ailecek butik otel tarzı biryere tatile gideceklerken jest olsun diye kızın nişanlısını ve annesini çağırmak istemiş. Nişanlının yengesi ve 2 tane kuzeni olaya dahil olmuş bizde gideceğiz diye (çağırılmadıkları halde) yolculuk esnasında da gidecekleri oteli küçümsemişler çeyrek pansiyonmuş falan filan diye. Gülüp dalga geçmişler kızın nişanlısı da gülmüş. Daha sonra kız bunu sorun edip nişanlısına söyleyince de abartıyorsun demiş nişanlısı. Esasen kızın annesinin içli dışlı olma durumu yok ta işte karşı taraf bi tuhaf. Normalde 5 yıldızlı öyle herkesin gidemeyeceği yerlerde tatil yapıyorlarmış çağırılmadıkları halde bunların tatil planına dahil olup birde gittikleri yeri küçümseyen tipler. İki aile arasında gelir farkı var sanırım ve oğlanın ailesi bu sebepten kızın ailesini küçümsüyor ve kızı alttan al diye diye bastırmışlar..

Ayrıl demesi kolay.. ama bile bile lades olur seninki.. Ailesi ile nişanlısı eşi arasında köprü olamayan aileci erkeklerden kaçın...

Asıl acınası olan ne biliyor musunuz? Annemin arabası dolu olduğu için sıkışarak nişanlımın arabasıyla geldim tatile. Ve kavgamızdan sonra karşı taraf çıkıp gittiler. Annemin arabası da sıkışılacak gibi olmadığından ben otobüsle döndüm evime. Ne kadar acı şeyler, şimdi size yazarken farkediyorum. Gözüm mü kördü, aklım mı başımda değildi, nasıl sustum bilmiyorum..

Sizler sayesinde herşeyi tekrar düşünme fırsatım oldu. İnanın sanki yaşayan ben değilmişim gibi, size anlattıkça farkediyorum durumun vahametini. Evlenmeden bu kadar içli dışlı olunmaz diyen bir arkadaşımız var, çok haklı buldum kendisini. Biz kendimizi çok şanslı sayıyorduk annelerimiz çok iyi anlaştılar diye, biraz ona göre hareket ettik ama hata etmişiz.
O zamanlar da ailemi üzdükleri için sinirlenmiştim en çok. Şimdi yine yok yere annemi üzdüler. Demek ki benim dünyanın diğer ucunda olmam da, kimseyle iletişimde olmamam da yetmiyor. Fırsat buldukları anda can yakıyorlar. Allah sizlerin karşısına böyle insanlar çıkarmasın, yavaş yavaş delirtirler insanı. Ben buraya yazana kadar hala nerde ne yanlış yapıyorum diye kendi kendimi üzüyordum. Hepinize çok teşekkür ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…