Nişanlımdan Ayrılmaya Karar Verdim

Benden çok güzel elti olur, eşinden bu tane daha var mı

Konu sahibi, dusunme ayrıl derim. Beni ve ailemi daha şimdiden böyle ezdiren adam beni dünyalar kadar sevse ne fayda? Bir yerden sonra saygı kalmıyor. Sizin o ortamda ne dedikodularınız yapılmıştır. Ömür boyu sizin degeriniz bu olarak kalacak, başkaların size biçtiği değerleri kabullenmeyin; kendi degerinizi kendiniz belirleyin. Size ve ailenize saygı duyan bir eş karşınıza çıkar inşallah.

nişanlınla yürümez bence. hadi siz evlendiniz ve abd de kaldınız diyelim, belki bir nebze evlilik yürür diyebilirsiniz ama Türkiye'ye geldiğinizde bu iş yürümez.
çok saygısız, düşüncesiz ve görgüsüz bir aile ile başa çıkamazsınız, nişanlınız için bunlar normal geliyor, o yüzden alttan almanızı istiyor ve zamanla onlara uyacağınıza, benzeyeceğinize inanıyor galiba.
nişanlınızla bu durumun vehametini paylaştıysanız ve o yine, her defasında "boşver, alttan al" dediyse zor bir evlilik daha doğrusu akraba bağları sizi bekliyor demektir.
aşktan gözünüz kör olmadığına göre mantıklı davranmak en doğrusu olacaktır.

Valla kız evi naz evi derler ama burada naz çeken taraf siz olmussunuz.
Bazen gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum, nasıl böyle küçücük şeyleri problem yapabiliyor insanlar.
Sizin gibi mantıklı düşünen bir kişi bunları yaşamış ve saygısından hazmetmiş diyelim, böyle bir insanla ( ve aile ile ) bir ömür geçer mi diye bir kere daha kendinize sorun derim. Nişanlıyken bile bu kadar müdahale varsa evlenince düşünemiyorum. Kendi huzurunuz için sağlıklı karar verin.

Şimdi fark etmen güzel olmuş. Evlenince bin mislini çekeceksin ve ses de çıkaramayacaksın. Çünkü nişanlın seni tutmuyor. Sap gibi tek başına kslıyorsun.

Sevgi yetmez. Bi ömür böyle yaşamaya tahamnül edebilecek misin? Ben edemem. Hayatını zehretme bence

Annene yaptıkları da çok terbiyesizce. Kaç kurtul bacım. Yakma kendini.

evet gayet olgun bır bayansınız bencede...tavsıyeme gelince; bu konuda değişip değişmeyecegıne emın olmak adına son bır konsuma yapın ve eger hala bunun sızı bu kadar uzdugunu bıldıgı halde tavrı aynı olacaksa malesef bıtırın derım...
eger erkek esını gereklı ortamlarda el ustunde tutmazsa bunu cevresındekı ve aılesındekı kımse yapmaz...
o yapacak kı dıgerlerıde sıze saygılı olsunlar...nişanlınız adına uzuldum sızın gıbı olgun bır bayanı kaybedecek....

evlenirken bazen insanın gözü kör oluyor aklım başımda bir yaşta evlendim bende ama karşımdakiler okadar iyi oyuncuydu ki gerçekleri göremedim ,10 yıl oldu evleneli şu an mutluyum çünkü 10 yıldır kendimi korumak anlatmak saydırmakla uğraş verdim ve ben bunu tek başıma eşime ve karşı tarafa düşün ,
şu an herşey istediğim boyutlarda ölçülerde ve samimiyette gidiyor.

sana tavsiyem şudur ki güzel kardeşim ; sakın diyorum aman haa sakın diyorum evlenme yüreğininn yoruldugunu hiç düşünebiliyormusun ,kalbin yorgun atıyor , ve seni allahtan başka hiç hiç hiç kimse anlamıyor ve hak vermiyor . çünkü kendi dogruları var ( kültür farkı çok çünkü ) ve sanki sen bütün aileleriyle evleniyorsun yok böyle birşey ,

ben ailemle oturdum konuştum ve artık senden ayrılmaya karar verdik de
sana derseki nasıl ailenmi ayrılmamızı istiyor derse ,
senin dayın nasıl karar verebiliyorsa benimde ailem seninle ayrılmam gerektiğini düşünüyor dersin

Böyle akrabalık ilişkilerinde en güzel çare onlar gibi davranmaktır ya da bir tık ilerisi.Siz cazgır olsaydınız eminim buraya dert açan onlardan birisi olurdu.
Nişanlının anne babası iyi ve sizin diğerleriyle muhatap olmak zorunda bırakılmanız çok kötü.
Böyle bir mecburiyetiniz neden var anlamış değilim.
Nişanlınızla konuşup konuşmadığınızı bilmiyorum ama denediniz ve ters tepti ise,ilerisi sizin için kabus olur.
Eğer ki nişanlınız size garanti verebiliyorsa ayrılmayın seviyor ve seviliyorsunuz,diğerlerine düğüne kadar mesafeyi koyabilirse gerisi zaten kolay.
Bitirmek çare olmasın ilk etapta.

Gayet mantıklı düşünmüşsünüz.

Oyle erkegi askindan delirsen de, cope at.
Senin ailen ve sen bunca gorgusuzluge, densizlige, lakaitlige maruz kalirken, NISANLIN DENECEK ZAT dayi kizinin kaprislerini, simariklarini gormezden gelsin.
Dayi kim ya, NISANLIN diyemedi mi, sadece annem ve beni davet ettiler diye. Kaldi ki ev de degil, pansiyondur, hoteldir, 5 yildizli otel de olabilir?
Bir de begenmemisler. Kimsin sen yahu?
Bu ne gorgusuzluktur, birakin.
BIRAKINNNNN.
Annen ne dusunceli kadinmis ki cagirmis.
Ben boyle bir aileyle su bile icmem, kaldi ki aileye gelin olacaksin.
OMUR BOYU MARUZ KALACAKSIN.
ANNEN DE SENIN ICIN OMRU BOYU UZULECEK. DEGER MI HI?

Evli degilim ama 3 senelik iliskim var daha ilk haftadan annesiyle tanistirdi ve bicok kez bir araya geldik. Sunu anladim evlenecegin adamin ailesiyle karsilikli 2 kelam edemiyosan, surekli seni igneliyosa ve beraber oldugun kisi objektif davranamiyosa iliskinde sorun yasiyosun. Ben seni tamamiyle hakli buldum. Evlendikten sonrada bu insanlarin ayaklarini kesemezsin yine cumbur cemaat gelip huzur bozarlarr. Ustelik ben yapi olarak ailelere yapilan terbiyesizliklere cok sinirleniyorum. Nisanlin sinir bozucu derecede pasif. Sana haklisin demekle bu is olmuyor, kuzenine diyecek ki sana noluyor ne diye agliyosun o zaman objektif oldugunu gosterecek

Ayrıl ya da ayrılma diyemem icinden geleni yap ama insanlar asla değişmez ve bu hayat birilerinin degismesini bekleyecek kadar uzun değil

Bu kadar pasif bir adam ile evlenmeyin. Nisanlilik suresinde katlanamadiginiz seyler evlenince bin kat daha agir gelir. Yasanacaklar simdiden belli.

Söylenebilecek çok şey var ama boşver demiyim. En doğru kararı vermişsin..

değmiyor di mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…