Nişanlımdan Ayrılmaya Karar Verdim

Tatil olayını ailesiyle iyi geçiniyorsan boşver diyecekyim ama görümcenin anneni arayıp daveti alması ne demek ya...

Çok arada kalıp böyle bi telefon açmak zorunda kalsam bile d.gününü iptal ettik vs derdim, yaptıklarının terbiyesislil olduğunu biliyorşar ve bunu da belli ediyorlar.

Ayrılman en doğrusu. Terbiyesizler

Reactions: anu
Dogum gunu icin dayinin dediginden sonrasini okuyamadim bile. Cunku sinirden parcalamak istedim hepsini. O nisanlin simdiden boyle ezdiriyorsa seni ilerde ne yapar dusun. En el bebek gun bebek gunleri bile kabusa cevrilmis. Ilerde kendi evinde bile bunlarlatahammul etmek zorunda kalacaksin. Kusura bakmasin kimse kimsenin kahrini cekmeye gelmedi bu dunyaya. Ki bu ne dayi baska tel yenge baska tel koca adayi baska tel. Neden hep susan sen oluyorsun. Bi haddini bil diyen cikamamis bu ergene.
Bence ayrilmak gelecegin icin yapabilecegin en dogru sey. Kendine yazik etme bile bile bu aileye girilmez.

var.eşimin bozguncu bir teyzesi var.her türlü yalan dolan kıskançlık haset var kadında var ve yıllardır eşimin ailesiyle yaşadığım problemlerin en büyük sebebi o dur.

evet kabul edilebilir değil.

çok doğru geçmiyor kahrolası ömür

Sakın o topa girmeyin. Aileyle ortak iş çooook sıkıntı annem yıllarca sıkıntısını çekti ordan biliyorum. Ömrünüz boyunca kendisini bi halt sanan dayıyla gerizekalı karısını kızını çekmek zorunda kalırsınız. Sesini çıkaramayan pasif eşiniz de cabası. Kuzen de 21 yaşında benimle yaşıt. Hiç de çocuk değil bu kız aile terbiyesi almamış. Kuzenimin nişanlısına el hareketi çeksem çok büyük tepki alırdım ailemden ben mesela. Siz kimseyi çekmek zorunda değilsiniz sizin aileniz ve siz çok kıymetlisiniz bunu görmeliler. Ayrıca çok özür diliyorum kusura bakmayın lütfen ama ben eşini,nişanlısını ailesine ezdiren pasif kalan erkeğe çok "erkek" gözüyle bakamıyorum sadece nişanlınız için değil genel söyledim bunu. Bu kadar mantıklı düşünebilmeniz beni mutlu etti çünkü sizin yerinizde olup "ama seviyorum ama bilmem ne ama.." Diye evlenip pişman olucak tonla insan var. Bu hataya düşmeyin. Ayrıca nişanlınız sizi ikna etmek için konuşunca lütfen hemen inanmayın çünkü aileyle ortak iş konusunun oluru yok böyle insanlarla. Umarım çok mutlu olursunuz ileride :)

Bu adamla ömür geçeceğini sanmıyorum.
Çok mantıklı birisiniz tebrik ederim, ancak sizi hak etmiyor nişanlınız da ailesi de.
Bence fazla bile dayanmışsınız.
Bu arada kuzen işkillendirdi beni...

Birşey diyeyim mi bukadar saçmalık görmedim
Yani millet kayınvalideden şikayetçi olur
Bunlar kayınvalide yerine geçmiş kişi yönetiyorlar
Bence sonuna kadar haklısınız
o ne öyle çocuk mu var karşısında !doğum gününe gel sonra gelme munasebetsizlikten başka birşey değil !!
Nişanlının pasif kalması cabası
Zaten ayrılmanız isabet olmuş bunlar sormadan tatil köyüne gelme cesaretini buldularsa yarın birgünde balayı odasına veya yöresine gidecek kadar cesaret sahibi insanlardır tabi yüzsüzlükte denebilir !!!

Ben daha o çeyrek pansiyon lafında arabayı çekerdimsağa sizi 5 yıldızlı bir otelin önünde bırakalım o zaman yada karşıdan taksiye binin geri dönün derdim.Valla sabrınıza alkış.Gaye net ve önünüzü gören bit insansınız.Çok şükür aşkın gözünü kör ettiği insanlardan değilsiniz :)
Arkanıza bakmadan kaçın ortak iş çok yakın uzak akraba hepsi sorun.Ayrılırsanız ama o kuzenin saçını yolmadan gitmeyin
Çocukmuş millet onun yaşımndayken anne oluyor.Dalga geçer gibi çocuk diyorlar.Annenize yapılanları saymıyorum bile.

Yorumları okumadım belirteyim..

Kaç kurtul biz annecilere tahammül edemiyoruz senin başına birde kuzen yenge çıkmış..
Aslında benim eşimin ailesi de anlattığın gibi çok bağlı birbirlerine ve bu onlar için önemli ama bana saygısızlık yapana ben mesafemi koydum ,eşim beni savundu mu? Hayır

Ve sonuç eşimden soğudum kız kardeşiyle (bana hakaret eden kişi) konuşmuyor, görüşmüyorum eşimle ailesinin evine gitmiyorum ayda bir gündüz gidip bi kaç saat durup dönüyorum evleri 10 dakika mesafede.
Sende ilerde böyle sorunlar yaşarsın benim eşim mesafeyi zar zor kabul etti, gidelim diye ısrarları yeni yeni kesildi senin ki daha zor olabilir...
Yol yakınken dön ,ne kendini ne de aileni ezdirme ilerde bi gün pişman olacaksın..
Bu arada kuzenin nişanlına ilgisi var...

Herkesin yanılgısı değiştiririm mantığı ama inanın insanlar değişmiyor. Sen çabalarken ömür geçiyor yıpranıyorsun. Ben de ilişkimde bu tip sorunlar yaşadım annesinin söylediği sözler falan sonuç olarak ayrıldık zaten. Sen de bunlarla baş edemezsin kendini üzme

O yüzük hâlâ parmağında mi? Daha kuzenine destur demeyen yarın. . Düzelmez değişmez o kendini yanlış görmüyor seninle aile olucagini Değil senin o aileye dahil olacağını düşünüyor ve istiyor. .yakma kendini mutluluğunu kendine sakin yapma bunu Sevgi dediğin şey sürekli baskılara ve haksız görülmek ve susturulmak ile sürmez. .yapma kendine. .

Bunlari bende cektim ayni seyler ayni dusunce sonuc ayrilmadim evlendim ama aylarca kavgalar esim anlamiyordu beni cok pismandim evlendiyime solmustum resmen 1 yil cektiklerim sonucu esim birden uyandi uykusundan sanki ve ailesinin ne mal oldugunu gordu. Dualarimmi kabul oldu Rabbimin bana hediyesimiydi bilmiyorum ama mutluyum simdi gerci bugunde ailesi yuzunden evlenmezdim esim iyi olsa bile ama yine de sukr ediyorum eskiya nazaran. Simdi onlarla olan zorlu yolda esim yanimda insAllah degismez yine simdide de ona dua ediyorum. Ama yerinde olsam ayrilirdim. Ayni seyi yasamis biri olarak bunu soyluyorum

Bu olay tatile gidiş yolunda yaşanıyor. Her yıl gittikleri beş yıldızlı, onların tabiriyle 'öyle herkesi konuk etmeyen' bir otel varmış antalyadaydı yanlış hatırlamıyorsam. 15 yaşında olan neden oraya gitmedik de bu garip yere gidiyoruz diye sordu durdu. Duyan da zorla rica minnet onları tatile götürüyoruz sanacak, yahu kendiniz atladınız.. Gülerek anlatıyor babamla internetten baktık ( meşhur dayımız ), babam güldü 'bu ne be çeyrek pansiyon mu' dedi diyor, yine bir gülüşme. Arabayı kullanan nişanlım, yanında annesi, onlar da gülüyorlar, ben nişanlımın annesine ayıp olmasın diye birşey demiyorum. Ben bu olaylara gücendiğim için 'çok alıngan olmak' ile suçlandım üstelik. Şimdi anlıyorum ki galiba epey bastırılmışım. Bu kadar insanın içinden bir kişi de çıkıp sen abartıyorsun demediyse eğer, sanıyorum sorun benim 'çok alıngan' oluşum değil..

Alınganlık alakası yok gayet haklısınız.Mesele maddiyat dışı herkes aynı tatili sevmez.Mesela ben 5 yıldızlı otelleri sevmem daha doğayla içiçe gezeceğim tatilleri severim.Kaldıki davet edilmemişler ezilip büzüleceklerine yaptıklarına bakın.Gerçekten çol ayıp.dediğim gibi annenize yapılan apayrı bir ayıp.Yarın öbür gün siz bir organizasyon yapsanız dayı gelip size anneni çağırma bizşmkiler isyemiyor der o yüzü bulur kendisinde.Nişanlınız ben evlenince araya mesafe koyarım falan diyecek muhtemelen size ama inanmayın kocaman bir yalann.Burdaki hikayeleri okuyunca erkeklerin değişmediğini anladım.Bol dua edicem sizin için inşallah hakkınızda hayırlısı olur

yol yakınken dön derim..evet belki bir gün değişebilir yukarda arkadaşın belirttiği gibi ama,o gün gelene kadar senin ışığın sönmezmi..pırlanta gibi kalbini söndürmelerine izin verme..daha iyi bir aileye layık olduğun belli

ve birde kendinize yapılan saygısızlığı unutsanız bile,ailenize yapılanları asla unutmayın..

akraba ilişkileri zor iş.

Bende dayıymış halaymış ananeymiş kuzenmiş zartmış zurtmuş tiksindim.

kocasına o.ç. diye seslenen bir hala ben ozaman nişanlın olan eşimi öperken beni ittirip gidip eşimin boynunu kokluyodu sen gelinsin uzak dur.

kuzen gelir aramıza oturur o beniim gibi salak şımarıklıklar.

özel gğnlerimizde zorla biarada olmayalım diye planlar yapan dayı.

bense sabır sabır diye ensonunda patladım senin sülalenddn kimseyle bayram seyran dılında görüşmem evime çağırmam evlerine gitmem dedim.

baştan mıtın kırın etti ama kabul etti.

sonunu bekleyemedim ama her şey apaçık ortada iken ve sizde farkında iken bence gereğini yapın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…