Nişanlımdan Ayrılmaya Karar Verdim

kv kp bile bir yere kadar idare edilebilir ama sen eşinin akrabalarını idare etmek zorunda değilsin.sen zaten yapman gerekenin gayet farkında mantıklı düşünebilen bir kızsın.senin nişanlın bu konuda pasif biri ve bu şekilde de devam eder emin ol.ona göre yolunu çiz.ömür boyu bu insanlarla iç içe yaşamaya hazırsan devam et ama değilsen yol yakınken vazgeç derim

ailesi sorunlu ama nişanlında sorunlu...evlilik bir ömrü beraber geçirmek demek..sen nişanlı olduğun aylarda bunları yaşayıp isyan ediyorsun..birde ömür boyunca katlanacağını düşün...ki bence düşünme...gerçekten kendine ve ailene saygın düşünme...

siz ruh ikizinizi bulamamışssınız.bulduğunuzu sanıyorsunuz sadece.sevdiğinizi sanıyorsunuz.bir tür bağımlılık.kendin gibi biri karşına çıkacaktır inşallah.ama bu pasif adamla zor.

herkes haddini sınırlarını bilecek.yenge ve kızlarına ayrıca dayıya çok yüz verilmiş belli onlara bi yelloz lazım eşikten sokmayacak desturla girecekler aile ortamına.evdede dayı olacak ahmak karısına kızlarına dicekki aman laflarınıza dikkat edin yolarlar bizi beni uğraştırmayın dedirtecek biri olacak.eğer böle biri olmayı başarabilirsen devam et derim.yoksa bu hayat onların saçmalıkların alttan almakla geçermi bilmiyorum insan evladını annesini alttan alamıyor yaa.

Bir ilişki nişanlılık evlilik surecıne kolay gelmıyor. Evli bır bayan olarak mıde bulandıran sıkıntılar bunlar. Evliliğin içinde hep golgelerı lafları olacak gıbı cunku hayatınızdakı kişinin bır tavrı yada tepkısı yok. Ve ben bır erkegın hangı tarafta olursa olsun bır tavır ortaya koymamasını kabul edemıyorum.o yenge kuzen sen? Annen? Nısanlınızla konuşun yasanan olaylarda boyle yalnız caresz kalacaksanız ilişkinin anlmı yok.

Çok mantıklı dusunmussunuz. Böyle insanlarla hayat sürülemez bence siz en iyisi ayrilin yoksa daha çok uzulursunuz.

Şimdiden yorulmussun ve bu omrunun sonuna kadar devam edecek gibi eger ayrilik karari almazsan...yıpranırsın üzülürsün ..bir defa üzül ama inşallah sonra huźuru yakala..hakkinda hayırlısı olsun canım

carmilla35 konunuz da beraber çalışır beraber yaşarlar demişsin ya . Nişanlınızın ailesi aile işi mi yapıyor ? Yapıyorsa o aile işinin esas patronu Dayı mı? Eğer dayıysa arkanıza bakmadan kaçın derim. Çünkü hiçbir zaman sizi korumazlar haklısın der geçerler ama her zaman son sözü dayı söyler. Ha eğer yok ortak bir iş söz konusu değilse nişanlınızın bağımsız ailesininde bağımsız işleri varsa nişanlınıza bir rest çekin tepkisine göre devam edip etmemeyi değerlendirin. Ama ortak iş varsa reste bile gerek yok direk ayrılın.

Siz zaten olacakları, olabilecekleri görmüşsünüz. Maalesef bu şekilde çok yıpranırsınız ve eğer herşeye rağmen yıpranmaya razıyım nişanlımdan vazgeçemem diyorsanız sürdürün ama anladığım kadarıyla kararınızı vermişsiniz bile. Hakkınızda hayırlısı olsun. O kuzeni de ayrıca gözüm tutmadı acaba içten içe gözü mü var nişanlınızda ? Normal tepkiler değil çünkü.

Evet tam da dediğiniz gibi, aslında üç kardeş ortaklar, iki dayı ve kayınvalidem, fakat aralarındaki hiyerarşiyi inanın bilmiyorum. Haklısınız sanırım dayının bu baskınlığının sebebi bu durum, ama benim ve ailemin ne günahı var.. Bana birçok üzücü şey söylendi isteyerek veya istemeden, niyetleri bilmiyorum, hep alttan aldım fakat anneme yapılan şey aklıma geldikçe her defasında içime bir bıçak saplanıyor. Yorumları okuduktan sonra anladım ki kararım sinirle verilen yanlış bir karar değil sanırım en hayırlısı bu..

Nişanlıyken yaşadıklarının on katını evlenince yaşarsın,bunu düşünerek kararını ver canım

Daha şimdiden böylelerse, ileride çok daha beter hale gelirler.Bence sizi hakeden bir aile değil.Kaçın kurtarın kendinizi

Evlenince cok daha kotu bi durumda bulabilirsin kendini nisanlini dinlemeden ayril seni kandirmasina izin verme

Bundan biraz ben de şüphe edip kendimi ayıplamıştım, kuzenler neticede. Sonra bir düğün dönüşü anneannem bana kızın bazı davranışlarından rahatsız olduğunu dile getirdi. Bilirsiniz bakışını, nişanlıma karşı bazı hareketlerini beğenmemiş. Tatildeki kavgamız sırasında ben bu garip davranışları dile getirdim ama çocuk o abisini kıskanmıştır dendi, kapandı konu. Ben de bir daha açmak istemedim çünkü inanın dile getirirken ben bile utanıyorum kuzen oldukları için. Yalnız bir laf var ki hala beni çok düşündürüyor. Kayınvalidem 'isteseydim onu alırdım oğluma ama almadım' gibi bir laf etti. Bunu kötü niyetle söylediğine inanmak istemiyorum ama demek ki bu insanlar kuzen evliliğine pek garip bakmıyorlar diye düşünmeden de edemiyorum.

Vakit ayırıp uzun yazımı okuyan, ilgi gösterip bana tavsiyede bulunan her arkadaşıma teker teker çok teşekkür ederim. Bana kendimi daha iyi hissettirdiniz, bilmem herkes 'ayrıl' derken bunu söylemem kulağa nasıl geliyor ama içim inanın kavruluyordu çünkü en büyük korkum anlık sinirle, öfkeyle yanlış bir karar vermek. Görüyorum ki verdiğim karar sanırım gelecekteki mutluluğum için en doğrusu. Tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Allah kimsenin karşısına böyle insanlar çıkarmasın, şimdi dilediklerince mutlu olsunlar gül gibi geçinir giderken bizi ayırmayı başardıkları için..

Ailenizi doğum gününe reddetmek bile ayrılık için yeterli. Daha şimdiden ailenizi bir kenara atabiliyorlarsa ileride olacakları siz düşünün. Bu insanları mümkün değil mutlu edemezsiniz. Çünkü biri bozulunca hepsi cephe alıyor belli. Bir de lafın çok hızlı yayıldığı, kendine saklayamayan insanların olduğu aileler insana gerçekten çok zarar verir. Kendi hallerine bırakmak en güzeli. Siz bu akıl ve karakterle çok daha güzel insanlar bulursunuz. Hakkınızda en hayırlısı olaun.

canim benim ja bende nisanliyim inanki okadar üzüldümki sunlari okurken kendimi senin yerine koydum
neden böyle mantiksiz oluyo bu erkekler anlamiorum sen nisani atsan smdi emin ol pesinde sürüncek onlar kimis flean dicek

dayi kuzen felan bunlarin hepsi önemli tabi ailenin bi parcasi sonucta ama senin ailenden önde tutuluyosa o isde biraz tuaflik var sonucta sen ve senin ailen nisanlin icin daha önemli olmasi gerek ki o kuzenin agzinin payini vermiosa bende senin gibi düsünürdüm

ama cok üzüldüm ja insan ne umutlarla nisanlanio

insallah düzelir araniz
insallah anlar hatasinida kendine gelir nisanlin

emeklerine yazik olmaz insallah

yazık etme kendınede aılenede nısanlılık tanıma evresıdır ve sen bence zekanla bu durumu en kısa yoldan halletmıs gerektıgı kadar tanımıssın kesnlıkle devam etmenı önermıyorum ve sunu eklemek ıstıyorum nişanlın mutlaka ayrılmamayı ısteyecektır gerı dön dıyecektır ama sen bu aıleye gelınlıkle gırerse bı aksam pijamalarınlada ailene gerı dönersın haberınolsun

Bence de doğru karar vermişsin. Okurken ben darlandım valla.
Arada höyt diyebilmeli adam, dayısı yani yaa.. Hadi anasına anasıdır diyoruz da kuzeni olacak şırpıntıya napıyon kız sen kapa çeneni saçını başını yolarım diyebilmeliydi.. Kimin haddine nişanlısına küfür etmek filan!!! Ayy bak geldiler bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…