Nişanlım ve Sessiz Cezalandırma

Belli bir konu yok normal rutin konuşmada da ısrar ediyorum biraz daha konuşalım klasik şeyler o da bazen erken kapatmak istiyor falan ben ısrar ediyorum ya da herhangi bir konuda tartışma oluyor kapatmak istiyor. Konuyu uzatmamak için. Ben de o an konuşup güzel kapatmak istiyorum o yüzden ısrar ediyorum. Israr edince kavga ediyoruz o yüzden hemen kapatmak istiyor.

Tamam anladım da tartıstıgıkız konu ney?

peki bu küslük sürecinde siz mi yazıyordunuz tekrar o mu dönüş yapıyordu?

İşte ne yapabilirim bilmiyorum açıkça konuşmuştum bir öncekinde küsme diye tamam demişti yine aynısını yapıyor.

Ben o yoruma katılıyorum maalesefö bu küsme huyu olan insanlar ömür törpüsü... neyse derdin konuşur bitirirsin normal bir insansan, ama bu tip insanlar çok acaip, iletişimsiz, sen onun peşinden koş ara sor diye bekliyor. Böyşe biriyle hayat geçmez bence de, kanser olursun.

Kendi adima konuşayim ben böyle adamla olmam evlenmem hem uzaksiniz bir birinize mesaji sevmez arada konuşuyorsunuz böyle ilişkiyi napayim evlenince daha beter olucak bir kere erkek dedigin hep küsermi ya canim benim gözden gecir derim yada aynisini sende yap umursa niye kendini yipratiyorsun birak o koşsun o yipransin

İşte o bunu küsme olarak görmüyor, konuyu kapatmak soğuyana kadar biraz uzak kalmak olarak görüyor.

peki bu küslük sürecinde siz mi yazıyordunuz tekrar o mu dönüş yapıyordu?
Konuya göre değişiyordu. Benim yüzümden bi tartışma olup küslük olunca üstelediğim olurdu ama genelde diyeceğimi deyip kendimi geri çekerdim başka şeylerle odaklanıp yazmamak, aramamak için uğraşırdım. Ama sürekli üstelemek her zaman yorucu ve yıpratıcı oluyor. İlişki sizin ilişkiniz iyice düşünün

Teşekkür ederim umarım bizde de tekrar küslük olmaz

Ben nişanlınızda kendimi gördüm. Ailevi meselem olsa nişanlıma niye anlatayım? Nişanlınızda sanki depresif ruh hali de var. Ufak bir meselede morali bozulup kabuğuna çekiliyor.
Bir ara stresli ve depresif bir zamandan geçtim. Ufak bir şeyde dibe batıyordum. Herkesle iletişimimi kesiyordum. Telefonlara da bakmıyordum. Kendimle başbaşa kalınca toparlıyordum.

Bir de bir yerde erkeklerle kadınlar arasında sorun çözme yönünden farklılıklar olduğunu dinlemiştim ama tam olarak neydi unuttum Acaba erkek konuşmayı sevmiyor muydu?

Evet, biz kadınlar daha konuşarak çözmeyi seviyoruz erkekler uzun uzun konuşup tartışmayı sevmiyor genel olarak

Basit konular ya rutin genelde. Ama maddi konularda da tartıştığımız oldu malum nişanlılık süreci evlilik de pahalı. Benim maddi konulardaki endişelerim.
Tartısms konuları çok onemlı sız ısrarla onemlı deıl dıosunuz. Sevgı cezalandırmaz bunu sölemek ıstedım. Bızler hep görmezden gelıyoruz evlenınce pişman oluyoruz lutfennıyı ölç tart

Bence siz bu ilişki içerisinde çok kaygılı davranıyorsunuz.Bazen karşımdaki kişinin hassas yapısını farkettigimde kırmamak için ben de sessiz kalırım ya da şöyle de oluyor bende;tartışma ,uzlasamama her ilişkide olabiliyor ;arkadaşlık, yönetici,çocuk ebeveyn vs. karşındakinin sürekli konusurak kendi haklılığını kanıtlamaya çalışmasi çok sıkıcı oluyor bunaliyorum. O kişiden sogmamak için mesafe koyabiliyorum.

Kaygılarım var hatta hoşlanmadığım bazı durum ve davranışlar oldu bunları dile getirdiğim zaman ve genelde maddi konularda biraz kaygılı ve endişeli olduğum zaman nişanlım sen bana güvensiz davranıyorsun diyor. Ben senin güvenini kıracak bir şey yapmadım diyor. Halbuki onunla alakası yok. Kendimi ifade edeceğim zaman da uzatmış kendimi haklı ilan etmiş gibi oluyorum onun gözünde. O, konuyu kapatıp uzatmayıp sonra devam etmekten yana oluyor o esnada ama benim için bu her zaman mümkün olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…