Aile Planlaması Nisanda düğün Doğum kontrol yardım!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

lacrimosa

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2007
1.230
885
merhaba kızlar ,
bi arakdasım için soruyorum , olumunekankayizsmile
Nisan 2010 da düğünü var .adet kanaması düğün gününe geliyor .
Adet geciktirici kullanmalı mıyım , zararları neler , önerebileceğiniz marka ?
adet geciktiriyle birlikte dogum kontrol hapı kullanılabilir mi ?, kullanmalı mıyım ?
en güvenli marka nedir ?
diye merak ediyor ,
evli tecrubeli arkadaşlardan yardım bekliyoruz..

:enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk:

canım ben onu bizzat yaşadım..D.kontrol hapına düğünden bir ay önceden başlıyorsun..
Balayımda regl olmamak içinde geciktirici kullandım..
Buradan marka yazmıyayım..Zararını inan bilmiyorum..ama kullandım..

dogum kontrol hapına bi ay onceden başlamak tarihi ileri atıyo mu ? dogum kontrol hapı içerken geciktiiriciyi de mı aldın ?

benim de aynı şekildeydi,düğünden 1 ay öncesinden dr a gittim,vücuduma uygun bir ilaç önerdi hala da kullanıyorum...ama adet günü için ilacı bırakma 1 hafta daha devam et

Belki birkaç gün etkileyebilir reglini..Evet geciktiriciyi de birlikte aldım canım..ıyimi ettim kötü mü bilmem.. geciktiriciyi kullanınca regl günün değişicektir..önceki aylara göre hesaplama yapamayacaksın,zaten gerekte olmayacaktır..
Anlıyorum kafan karıştı..bende öyle olmuştum..Ama balayını rahat geçirdim en azından..
Geciktiriciyi regl gününden 2-3 gün önceden günde 3 adet olmak üzere alıyorsun,bırakınca da 1-2 gün içinde regl olursun..

Merhaba, adet kanamanıza, 3-4 gün kala; adet geciktirici tabletlerden kullanabilirsiniz.
Adet geciktirici tabletler ile, adetinizi geciktirebilirsiniz. (sanırım maksimum 10 gün sadece geciktirebilirsiniz)
Adet geciktirici tableti bıraktıktan; 3-4 gün sonra, regl olursunuz.
Yan etkili vardır, fakat; ciddi, yan etkileri yoktur. İlacı bıraktıktan bir kaç sonrasında, yan etkilerde geçecektir.

Eğer; doğum kontrol tableti kullanıyorsanız; doğum kontrol tableti ile birlikte, adet geciktirici tabletleri kullanmanıza gerek yoktur.
Doğum kontrol tableti kullanıyorsanız, şöyle yapabilirsiniz:
örneğin; nisan ayında düğününz var ise; mart ayında kullanmış olduğunuz doğum kontrol tabletini, 21 gün aldıktan sonra, 7 günlük bir ara vermeniz gerekiyor ya, işte siz o 7 günlük arayı vermeden, yeni bir doğum kontrol tableti alın, ve 10 gün boyunca, adetinizi geciktirmek istiyorsanız, 10 gün boyunca, her gün bir tane doğum kontrol tableti kulanın.
Doğum kontrol tabletini, bıraktıktan 3-4 gün sonra, regl olmaya başlayacaksınızdır.

Açıklamış olduğum bu 2 yöntemde; çok güvenli.
(Bilmiyorum açıklayıcı oldu mu?...)sositososito

Kafanıza takılan ve ya sormak istediğiniz bir ayrıntı varsa; sorabilirisiniz.
Sevgiler...

kızlar yorumlarınız yardımlarınız için çok teşekkür edeerim hepinize arkadaşım aracılığı ile size bu soruyu sordum dün de kadınlar kulübüne üye oldum inanın çok kötü bi durumdaydım İçim Biraz Olsun rahatladı diyebilirim

ama henüz kafamda soru işaretleri var yani sadece doğum kontrol hapı kullanarak adetimi geçiktiricekmiyim şimdi doğrumu anladım ben

doktora gitmem gerekiyomu yoksa eczaneden alabilirmiyim ben bu ilaçı :enbuyukkk::enbuyukkk:

evet doğum kontrol hapı kullanarak adet tarihini de belirleyebiliyorsun eczaneden alabilirsin doktora gitmene gerek yok

ama doğum kontrol hapı kafanıza göre alınmaz mutlaka dr kontrolünde almanız gerekiyor,benim de adetim düğün gününe denk geliyodu ama doğum kontrol hapına ara vermeden kullan dedi dr düğünden sonra 1 hafta ara ver demişti,öyle de yaptım çok rahat bi düğün ve balayı geçirdim

Doğum kontrol tabletini kullanarak, adetinizi geciktirebilirsiniz.
Çok güvenli, doğum kontrol tabletini bıraktıktan, 3-4 gün sonra mutlaka regl olursunuz.

Eğer;bir sağlık sorununuzun olmadığından emin iseniz; eczanelerden doğum kontrol tabletlerinden alabilirsiniz.
Yan etkisi en az olan doğum kontrol tableti; ;yasmin21 tablettir. fiyatı; 20 tl dir.

Fakat; doktora başvurmak, en mantıklısıdır.
Bilmediğiniz bir sağlık sorununuz olabilir.
Doktora giderseniz; doktor sizi muayene vb.. edip size en uygun olan doğum kontrol tabletini kullanmanızı önerecektir.

canim benimde dogumuma denk geliyordu ben dügünümden 5 gün önce kullanmaya basladim güzelim. fakat geciktirici ile dogum kont.hapini beraber kullnmak iyi degil canim doktor demisti. zaten dogum kontrol hapini ictigin sürece adet görmüyorsun!

Çok Teşekkür Ederim Çok Yardımcı Oldun saol a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…