Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Arkadaşlar herkese geçmiş olsun, bir şey soracağım aşılamalar arası ne kadar ara veriliyor.Yani aşılama tutmazsa benim tedavi oolduğm yer iki ay geçmesi lazım dedi.Bu her yerde aynı mıdır yerine göre değişir mi?Bir de tüp bebek öncesi iki aşılama şart mı?Soruna göre değişir mi?

kızlar benim göğüslerim ve karnım çok şiş,bide sağ sol kasıklarımda ağrı var.Özellikle ilişkiden sonra ve tuvaletim gelince ağrı artıyor.Korkuyorum bunlar normalmi,iltihap falan mı oldu diye.Sizde böyle belirtiler oluyormu?ığnelerin etkisi diye düşünüyorum,çünkü ilk aşımam ilaç kullanmadan yapıldı hiç böyle problemler yaşamadım

canım iğnenin yan etkileridir belki

Son düzenleme:
hoşbulduk canım,harika geçti ama bir tek siz beni anlarsınız,ya ne tarafa dönsem herkez hamile,içim yana yana gezdim ama kimse anlamadı polyannayı oynadım geldim anlayacağın:sinifsinif:

ay canım ya aynen bende gözlerim dolu dolu polyannayı oynuyorum :sinifsinif:

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun, bir şey soracağım aşılamalar arası ne kadar ara veriliyor.Yani aşılama tutmazsa benim tedavi oolduğm yer iki ay geçmesi lazım dedi.Bu her yerde aynı mıdır yerine göre değişir mi?Bir de tüp bebek öncesi iki aşılama şart mı?Soruna göre değişir mi?

bilmiyorumki canım ya ama ben olsam sonraki aya başlardım bilmiyorumkismile

merhaba,
bende bu ay ilk aşılamamı olucam. 13 nisanda adetin 3. günü 50 iu pıregonla başladım 19 unda kontrole gittim 4 tane yumurtam gelişmiş, 20, 18, 18 ve 12mm. dr biraz erken gelişmiş dedi. bu gün yine kontrole gittim hormon tahlili istedi. 16:00 da sonuç çıkacak buna göre çatlatma ve aşılama günü belirlenecek.
benide listeye ekler misiniz?
:CüvCüv:

merhaba,
bende bu ay ilk aşılamamı olucam. 13 nisanda adetin 3. günü 50 iu pıregonla başladım 19 unda kontrole gittim 4 tane yumurtam gelişmiş, 20, 18, 18 ve 12mm. dr biraz erken gelişmiş dedi. bu gün yine kontrole gittim hormon tahlili istedi. 16:00 da sonuç çıkacak buna göre çatlatma ve aşılama günü belirlenecek.

meraba canım hoşgeldin aramıza yumurtalarının boyutları çok çok iyi :nazar:
inşallah aşılaman tutar tabi hemen senide ekliyorum listeye kaydirigubbakcemile5

merhaba,

bu arada aşılama gününüde yazarsın ve adet gününüde tamammı canım kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar 1 hafta kadar yokum.bu arada aşılamam olabilir.dün dr tek yumurtam olduğunu söyledi.9.5mm olmuş.salı tekrar kontrol var.kendinize dikkat edin.İnş döndüğümde hamile habeleri alırım

bugün kontrolun vardı canım hadi hayırlı haberlerle dön vereliniortak

bende yarın ilk kontrolume gidiyorum bakalım ilk bir kutu menogon işe yaramışmı

malesef bu ay aşılama yapılamıcak, hormon sonucum yüksek çıkmış, e2 (estradiol) 1000 in üzerindeymiş. drum ohss (yumurtalıkların aşırı uyarılması sendromu) olabilir o yüzden çatlatma iğnesi yapmıyalım normal ilişki ile deneyelim gebelik şansın yüksek dedi. biraz moralim bozuldu ama kısmet..
inşallah herkes beklediği güzel haberi bir an evvel alır.

malesef buolur bu ay sen sık çalış ay aşılama yapılamıcak, hormon sonucum yüksek çıkmış, e2 (estradiol) 1000 in üzerindeymiş. drum ohss (yumurtalıkların aşırı uyarılması sendromu) olabilir o yüzden çatlatma iğnesi yapmıyalım normal ilişki ile deneyelim gebelik şansın yüksek dedi. biraz moralim bozuldu ama kısmet..
inşallah herkes beklediği güzel haberi bir an evvel alır.

canım olsun üzülmesene belki kendi kendine olucak bu ay sen sık çalış gerisi allahtan hayırlısı canımopuyorumnanaktan

sağol iklimcim, hayırlısı olur inşallah
normal yolla olursa haber veririm, kib

inşallah canım olsun haberini ilet yinede bize istediğin zaman gel yanımıza kib

gulucum hayırlısı olsun ama keike dozları düşürseymiş doktor..
kaç günd ebir kontrole gittin
özlede 2 günde bir çağırırılar ve ona göre dozu düşürür ya da arttırırlar..
inşalah kendiliğinden olur da bir daha kine gerek kalmaz..

2 aşılama şartı soruna göre değişir..
bayanda tüpler kapalıysa aşılama geçilir direk tüp bebek raporu çıkar
erkekte de spermlerde aşılama ve tüp bebek sınırı var eğer aşılama sınırının altındaysa yine direk tüp bebek raporu çıkartılır..

gulucum hayırlısı olsun ama keike dozları düşürseymiş doktor..
kaç günd ebir kontrole gittin
özlede 2 günde bir çağırırılar ve ona göre dozu düşürür ya da arttırırlar..
inşalah kendiliğinden olur da bir daha kine gerek kalmaz..

bende öyle yapılmadı. 3. gün iğnelere başladım 9. gün ilk kontrol yapıldı bugünde 10. gün ve sonuç bu. ben üniversite hastanesine gidiyorum. dr. um ilgili ama ile 2 saat mesafede bir ilçede oturduğum için kontrolü uzun tuttu. keşke 2 günde bir kontrol olsa idi. doz ayarlaması gerçekten çok önemli, bir dahaki sefere artık

canım aşılamalar arası eğer kist oluşmadı ise(çatlamayan yumurtalar kist gibi görünüyor ultrasonda) hemen ertesi ay tekrar denenebilir.Bildiğim kadarıyla 3 aşılama denemesinden sonra tüp bebek için rapor çıkarabiliyorsun.SGK ödemesi için.Ama istersen ücretini kendin karşılayarak hemen tüp bebeğe geçebilirsin.(inşallah tüp bebeğe gerek kalmaz aşılamayla sonuca ulaşabilirsin.)Allah yardımcımız olsun.

kızlar benim göğüslerim ve karnım çok şiş,bide sağ sol kasıklarımda ağrı var.Özellikle ilişkiden sonra ve tuvaletim gelince ağrı artıyor.Korkuyorum bunlar normalmi,iltihap falan mı oldu diye.Sizde böyle belirtiler oluyormu?İğnelerin etkisi diye düşünüyorum,çünkü ilk aşımam ilaç kullanmadan yapıldı hiç böyle problemler yaşamadım

canım göğüslerinin ve karın şişliği ve kasık ağrısı ilaçlardan.Bendede aynı belirtiler var.Ama ağrı için birşey diyemem, aşiılama sırasında çok azda olsa tahriş olabiliyor.ondan kaynaklananabilir.hayırlısı olsun inşallah Allah yüzümüzü güldürür hayırlısıyla...

bende öyle yapılmadı. 3. gün iğnelere başladım 9. gün ilk kontrol yapıldı bugünde 10. gün ve sonuç bu. ben üniversite hastanesine gidiyorum. dr. um ilgili ama ile 2 saat mesafede bir ilçede oturduğum için kontrolü uzun tuttu. keşke 2 günde bir kontrol olsa idi. doz ayarlaması gerçekten çok önemli, bir dahaki sefere artık

bende klomenle aşılamalarımda 9.gün kontrole gittim üniversite hastanesinde böyle oluyor herhalde..sonra tüp bebeği özelde yaptırdım bu şekilde yaptılar olması gereken bu aslında..
hayırlısı olsun inşallah ilçaların etkisiyle kendiliğinden olur..

X