Nikahım da düğünüm de regl günümde olacak. :(

idilbilgeasya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
547
1.411
Kızlar selam. Nikah ve düğün tarihimi tamamen döngü takvimime göre almıştım. Birkaç aydır erken geldi, geç geldi derken takvimim tamamen güncellendi ve hem nikahım hem düğünüm regl zamanıma denk geliyor. Gerçekten bu kadar ince eleyip sık dokurken bunun olmasına inanamıyorum. 1,5 ay önce jinekolojik muayenemi yaptırmıştım, her şey olması gerektiği gibi, demişti doktorum. Neyse, gelinliğim ve nikah kıyafetlerim 0 hatayla giymem gereken cinsten. Şişkinlik olacak muhakkak ve kötü görüneceğim. 🙄 Adet geciktirici hap mı kullanmalı, bu hap şişkinlik yapıyor mu? Şişkinlik yaratıyorsa her halükarda, kullanmak işime gelmiyor. Başka bir yöntem mi uygulamalı? Korse mi kullanmalı illaki? Doktor randevumu aldım ama daha 1 hafta var. Lütfen bana yardım edin. 😔

Ne yazık ki ben geciktirici kullandığım sırada tüm regl belirtileri yaşamıştım sadece kanama olmamıştı. Şişkinlik göğüslerde hassasiyet hafif kramplar vs hepsini. Belki sizde durum farklı olur.

Kızlar selam. Nikah ve düğün tarihimi tamamen döngü takvimime göre almıştım. Birkaç aydır erken geldi, geç geldi derken takvimim tamamen güncellendi ve hem nikahım hem düğünüm regl zamanıma denk geliyor. Gerçekten bu kadar ince eleyip sık dokurken bunun olmasına inanamıyorum. 1,5 ay önce jinekolojik muayenemi yaptırmıştım, her şey olması gerektiği gibi, demişti doktorum. Neyse, gelinliğim ve nikah kıyafetlerim 0 hatayla giymem gereken cinsten. Şişkinlik olacak muhakkak ve kötü görüneceğim. 🙄 Adet geciktirici hap mı kullanmalı, bu hap şişkinlik yapıyor mu? Şişkinlik yaratıyorsa her halükarda, kullanmak işime gelmiyor. Başka bir yöntem mi uygulamalı? Korse mi kullanmalı illaki? Doktor randevumu aldım ama daha 1 hafta var. Lütfen bana yardım edin. 😔
Sakınan göze çöp batar derler seninki o hesap olmuş. Kafaya taktığın stres yaptığından süreçte adet döngün değişmiş. Olur dersin olmaz, olmaz dersin olur bilemezsin. İlaç içsen dahi şişkinlik olur sadece kanama olmaz büyük ihtimal, hadi belki sende bünyeden ötürü belki olmaz ama bunu da kestiremezsin şans işi.
Akışına bırak adet döngünle oynama bence. Doktoruna da sorarsın.
Bunlara takılma sen mutlu olmaya bak illa bir şeye denk gelecekti bu regl. Olmasa da olsun diye beklersin boşver olması daha iyi

nikaha kac ay kaldi ve kac gun gecikmek istiyorsun?
ben boyle zamanlarda bikac gun varsa dogum kontrol hapimi birakmiyorum biraz daha iciyorum. yani 21 iceceksem yeni pakete geciyorum 24 iciyorum. o erteliyor hap icerken adet olmuyorum.
ya da iki gun erken olsun istiyorsam onceki aylarda hapi birer gun birer gun az iciyorum. hap bittikten 3 gun sonra adet oldugum icin dongum cekiliyor.
saglikli mi bilmiyorum sagliksizdir elbet ama adet geciktiriciden daha az hormonlu ve garanti oldugu kesin

Doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz.
İkinci kutuya direkt geçerseniz o ay regliniz de atlar.
Ben yazz kullanırken diğer kutuya direkt başlardım bir ay regl olmazdım

geciktirici sadece kanamayı geciktiriyor ama aynı şişlik,aynı regl belirtileri devam ediyor. bence de korse kullanın

Bende aynı şeyi yaşamıştım o kadar regli tarihimin bitimine nikah tarihini seçsemde stresten vs regli tarihime denk geldi. Doktor ile görüşüp 1 hafta önceden geciktiriciye başladım ancak işe yaramadı 😞birde geciktirici kullanacaksan min 1 hafta önceden baslaman lazimdi o yüzden ne yapacağına acele karar vermen lazım

Korse kullan sadece

benimde regl günüme denk gelmişti. geciktirici kullandım. ama şişkinlik falan yapmadı bende. bünyeye göre değişebilir belki. arkadaşım geciktirici kullandığında regl sancısı olmuştu ama bende olmamıştı. zaten o stresle ağrı olsa da insan hissetmiyor :KK70:

nikaha kac ay kaldi ve kac gun gecikmek istiyorsun?
ben boyle zamanlarda bikac gun varsa dogum kontrol hapimi birakmiyorum biraz daha iciyorum. yani 21 iceceksem yeni pakete geciyorum 24 iciyorum. o erteliyor hap icerken adet olmuyorum.
ya da iki gun erken olsun istiyorsam onceki aylarda hapi birer gun birer gun az iciyorum. hap bittikten 3 gun sonra adet oldugum icin dongum cekiliyor.
saglikli mi bilmiyorum sagliksizdir elbet ama adet geciktiriciden daha az hormonlu ve garanti oldugu kesin
Bunu doktoruma danışayım. Benim de aklıma gelmişti. Teşekkür ederim arkadaşım. 🤗

X