Düğün Nikah mı yoksa düğün mü?

burcuuzunay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
33
0
37
Arkadaşlar 2009 sonbaharda evleniyorum ama nikah mı yoksa düğün mü olsun bir türlü kara veremedim.Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Canım bu konu hem senin yıllardır ne istediğine daha çok ta maddi duruma bağlı.
45 gün sonra evleniyorum ben.Genel olarak düğünlerden pek haz etmem,ayrıca düğün salonu-gazoz-kuru pastalı üçlemeli düğünlerden hoşlanmıyorum istediğim düğün şeklide çok külfetli bu nedenlerle sadece nikah yapacağım.

valla ikisde güzel oluyo
sevdiklerimle uzun uzun eğleneyim vakit geççireyim dersen düğün yapın
yok uuzun sürmesin cok yorilmim dersen nikahtan git
şahsen ben düğün ile evlendim güzel oldu yimek yedik pasta yidik felan herkesle muhabbet ettim güzel oldu herkes cok memnun kaldı

canım ilgin için teşekkür ederim.aslında ben düğün istiyorum ama aşkım düğün istemiyor oynamayı pek sevmezde ondan.onun düşünceleride enim için önemli karar veremedim bir türlü

bende hem fikirim mısraaa ile

valla bızde 2009 sonbahar evlenıcez cok ıyı olmus baslık actıgın bızde kararsızız..
nıkah ıstıorum aslında ben ama askımda dugun olsun dıo bı yandan dugun masrafları cok en uygun salon 2 bın ytl oda bulabılırsen yanı ve 3-4 e kadar cıkıor ve bahsıs mahsıs derkende baya masraf oluor tmm cok guzel bır hatıra oluyor ama..
dıger yandan nıkah olursa cabuk bıtıyor bı kargasa margasa bıttı gıttı kımse bısey anlamıyor ve yetısemeyenler cok oluyor ama bana en mantıklısı nıkah gıbı gelıyor yınede ama bu benım fıkrım askımın aılesı dugun ıstıor öle bısey ıste aman hayırlısı olsunda..
kaydirigubbakcemile3

maddı açıdan sıkıntı çekmezsen kesınlıkle düğün derım :1closedeyes: çok eğlencelı oluyo saatlerce kendını ızleyebılıyorsun nıkaha fazla kısı gtmıyo akrabalarmdan hıc nıkahla evlenen olmadı ama nıkaha gıdenler hep aman bı evt için okadar yol gıdılmez dıyıp dönende çok ben düğün dıyorum sositososito

bence yıllar sonra keşke dediğin bişey kalmasın içinde iyi düşmende yarar var canım.nikahdan sonra yakınlarınla bir yere gidip eğlenebilirsiniz:1rolleyes:

durumumuz aynı seninle arkadaşım benim aşkım nikah istiyor. düğüne vereceğimiz parayla yurt dışında balayı yaparız diyor.

düğünleri hiç sevmem,yakınlarımın haricinde gitmem düğünlere...ben nikahtan yanayım sade ve şıkk..ama ne benim ailem nede nişanlımın ailesi istemes,onların düşüncesine göre "dulmusunda nikahtan gideceksin "mantıgı var..onun için mecburi düğün olcak..

Bende nisan gibi evleneceğim. Bende nikah düşünüyorum.Bazı sebeplerden dolayı nişanda yapamadım ben. Ama kına gecemi çok farklı düşünüyorum.. Düğün salonu değil ama ondan daha güzel bir lokal var evimin yakınında orada gayet iyi bir organizasyonlu bir kına düşünüyorum ( istediğimiz gibi dağıtmak için ) Akşam üstü başlayacak kına gece 9-10 a kadar sürmesini planlıyorum 10 dan sonrada erkekli kadınlı eğlenceye devam etmeyi düşünüyorum..Yani nikahtan önce mini bir düğün gibi :teytey::teytey:

durumumuz aynı seninle arkadaşım benim aşkım nikah istiyor. düğüne vereceğimiz parayla yurt dışında balayı yaparız diyor.

cnm bence hıc vermeyın gercekten o kadar para bak benımkı dugun ıstıyor ben ıstemıorum dusun yanı bende dıorum ona ama o tutturmus ben nıkah dugunlerıne bıle gıtmıom dıe yanı benım dugun ıstemem lazım dımı bıde kaynana eklendı oda dıo benım tek oglum kaldı onada dugun yapcam anasını satam para bızden cıkcak konusuo ıste ben ıkna etmeye yavas yavas basladım sımdı gördu zaten anyayı konyayı sımdıden taksıtler dız boyu o yuzden dıokı dusunelım bı dıo belkı nıkah olur dıo ya bak mesela gecen pazar nısanım oldu anasını satam nasıl yoruldum bı bılsen dernekte yaptık en uygunu öleydı cunku orkestra da cagırdık cok oynadık ama terledık bıde olece taksıme gıttık anlıcagın sıfayı kaptım cok yoruluosun onca paran gıdıo bı dugun ıcın ne bılım banada sacma gelıo nıkahtan sonra eglence olsa daha ıyı bence..hem dugune gelen nıkahada gelır yanı..

aynı mantık bızımkılerde de var yaa..

maddi imakanın müsaitse kesinlikle düğün derim
oynamadan kurt dökmeden evlenilirmi heçç sositososito

sorun maddiyatsa bişey diyemem ama ,
kesinlikle düğün
nikahları hiç sevmem gitmeye bile değer bulmam ,çok yakınım değilsede gitmem,
insanları çağrıyorlar sonra ,yarım saat içinde orayı boşaltma şartı varya hızlı hızlı takılarını takıp gönderilen birsürü misafir,
sanki sadece takı takmak için çağrılıyorum gibi hissediyorum,
çok sinir bozucu insan bir kere evleniyor eğlenmek lazım yaaa

nikah sade ve şık değil bence tam tersi hiç şık değil

sana %100 katılıyorum. düğün en güzel

Allah nasip ederse bende 2009 yazında evlenicem .kesinlikle düğün yapıcaz.ben gelinliğimn gelin olmanın keyfini en çok düğünde çıkarabileceğimi düşünüorm

ay içimden kalcana bıraz borclu olurum ama genede düğün dıyorum zatı takılardan (altınlar harıc nakıt)düğün salonu parası cıkıyo :1closedeyes: nıkah yapma etme eyleme gel sen düğün yapkaydirigubbakcemile3 kurtları dökün eğlenın saatlerce seyredın ınsanlrı uyy ne guzel olur benden buyuk ıkı abım ıkı ablam evlı yıllar gecsede kendımı seyretmenın mutluluğu olıyy

bu tamamen kisisel bir tercihdir... bende hayalimdeki dügünümü yapamicam ama adi üstünde hayal iste isterdim lüks bir otelde bir dügün süper menü süper pasta süper takilar hediyeler... canlarim gönüller bir olsun huzur olsun gerisi yalan agiz tadi en önemlisi. Benimki de siradan bir dügün eyer allah nasip ederse.
Nikah töreni ve Dügün aradaki fiyat farki nekadar bilmiyorum. Dügün teleasi da cok tatli bir sey oldugugunu düsünüyorum tadilmasi gereken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…