Nevralji hastalığı

Toprak111

""Yasanmayan yaslar""
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2017
5.037
6.530
Arkadaşlar babama nevralji teşhisi kondu , çok ağrısı var ilaçlar etki etmiyor bu hastalık hakkında bilgisi olanlar var mı

Bilgim yok ama umarım bir an evvel refaha kavuşursunuz demeye geldim. Eşinizin yaptıkları, babanızın sağlık durumu... Çok zor günler geçiriyorsunuz, umarım bu günler çabuk geçer de huzura, mutluluğa ulaşırsınız. Geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.

Yüzünde oluyor ağrılar dimi? Halamda da var aynından. Şimdiye kadar kaç tane diş çektirdi ağrının sebebini anlamak için. Birçok yöntem var artık sinir köklerini yakıyorlardı sanırım. Bu hastalık senede bi kaç kez yoklar ve akut dönemleri var zamanla açılır. Ama yaşayan için gerçekten zor. Doktorunuz bunu anlayabildiği için çok şanslısınız. Çok geçmiş olsun.

Merhaba benim de annem nevralji hastası yaklaşık 10 senedir, Allah şifasını versin ağrısı acısı geçsin inşallah. Baya doktor + hoca gezmiştik, yoğun atakları eskisi gibi gelmiyor, ama burun bölgesine dokunmaktan daima korkuyor, stresten uzak olmakta fayda var benim gözlemlediğim kadarıyla. Dikkatini dağıtın, gezdirin dolaştırın keşke daha fazlasını önerebilsem.. dua edeceğim babanız için.

Ama zor dönemleri geçecek her aynı şiddette gitmiyor, dönemsel, ben de çok çaresiz kalırdım ağrı geldiğinde, elini bilerek acıtırdım annemin tırnağımla, dikkati eline kaysın diye, bazen işe yaradığını söylüyordu ya da öyle sanıyordu bilmiyorum. Dediğim gibi keşke daha çok yardımcı olabilsem.

Yüzünde oluyor ağrılar dimi? Halamda da var aynından. Şimdiye kadar kaç tane diş çektirdi ağrının sebebini anlamak için. Birçok yöntem var artık sinir köklerini yakıyorlardı sanırım. Bu hastalık senede bi kaç kez yoklar ve akut dönemleri var zamanla açılır. Ama yaşayan için gerçekten zor. Doktorunuz bunu anlayabildiği için çok şanslısınız. Çok geçmiş olsun.
Yüzüne aniden bir ağrı giriyordu çırpınıyordu babam resmen şuan ağrıları da arttı bayağı bi doktora gittik en sonunda bu teşhisi koydular , ya ilaç ya ameliyat dediler babam ameliyat olamaz hastalığından dolayı başka bi tedavisi yok mu bu hastalığın ya:KK43:

Ama zor dönemleri geçecek her aynı şiddette gitmiyor, dönemsel, ben de çok çaresiz kalırdım ağrı geldiğinde, elini bilerek acıtırdım annemin tırnağımla, dikkati eline kaysın diye, bazen işe yaradığını söylüyordu ya da öyle sanıyordu bilmiyorum. Dediğim gibi keşke daha çok yardımcı olabilsem.
Düşünüp bunları söylemeniz yeter Allah razı olsun..

Babam ameliyat oldu bu hastalıktan önce anlamadılar diş sandılar sanırım 5 6 tane diş çektirdi ama olmadı sonra yakma işlemi yapıldı hemde anestezisiz ama o yöntemde olmadı en son ankara'da bir profesör ameliyat etti 12bin lira ameliyatı özel hastanede yurtdışında eğitim almış hatta ibrahim tatlısesin ameliyatına girmiş çok başarılı bir profesör biz çok araştırdık sinir yerlerine sanırım bir plaka koyuldu ve 15 yıl kalacak şuan çok çook iyi ağrısı hiç yok ama ağrısı olduğu dönemler çok çok zordu siz de iyice bir araştırın inş iyi olur babanız

Arkadaşlar babama nevralji teşhisi kondu , çok ağrısı var ilaçlar etki etmiyor bu hastalık hakkında bilgisi olanlar var mı
Selam biryil once amansiz bir agriyla diş sandik deilmis iyibir doktorla tedaviye basladik oraya botoks yapildi agrim hemen kesildi ve botoksun suresi bitene kadarda agrim hic olmadi olursa diye ilac vermisti doktor bazen hafif gelmeye basladiginda iciyorum geciyo.. allah kimsenin basina vermesin bu hastalik cok kotu ilk doktordan duyup interneten arastirdigimda sinir kiruzleri gecirdim cunku 25 yildir cekip caresini bulamayanlari okudum doktorum istersen ufak bi oparasyonla haledeiz dedi oda ne kadar dogru birsey bilemiyorum cunku sonucda beyine ucu dayanan birsey cok iyi dusunup iyi karar vermek gerekir kisaca botoks enjektesiyle agrim durdurdular hosca kalin allah sifasini versin babanizin

X